Najdi forum

Shujšajmo v 2017

Živjo.

Kdo bo zraven? Sicer do 2017 manjka se nekaj dni in naj bo ta cas psihicna priprava.

Naj povem nekaj o sebi. Imam 170 cm in 80 kg. Rada bi prišla do stevilke 65. Pot je se dolga ampak uspelo mi bo!
Kako? Brez nacrtov vsak dan je zgodba zase in vsak kg minusa dosezek. Glede miganja je tako, da bom vkljucila steper in malo bom pazila kaj pojem. Bom tudi gresila in jedla sladkarije, ne vsak dan ampak bom.
V pol leta bi rada shujsala 15 kg. Ampak tudi, ce bo 10 ali pa 8 bo bolje, kot je sedaj

Je kdo z mano?

Bella pozdravljam tvojo odločitev in ti želim veliko uspeha. Zastavila si odlično in realno.
Jaz sem sicer aktivna v drugih dveh temah- spremljanje napredka in projekt izguba kg. Tam boš najdla marsikaj napisanega, če iščeš dodatno motivacijo…
Srečno!

Bella zdravo,
tudi jaz sem zraven, prvi dan ze nekoliko manj uspesno. 170 cm in 82 kg, cilj priti na 68 kg.
Tako da se komot slediva.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljena

No, fino, da bo nekdo skupaj z menoj odsteval kilograme v letu 2017. 🙂

Imas kaksen nacrt kako se bos prehranjevala? Kaj pa gibanje? Jaz nisem se cisto odlocena kako tocno se lotiti tega. Mi je pa jasno, da bi bilo fino črtat sladko, in belo moko nadomestiti z temno, pa vecerje brez kruha…
Gibanje pa steper…

No, zgleda sem si v tem trenutku nek bolj grob plan naredila 😉

Sem zraven 😀 danes je moj drugi dan 😉
161cm 73kg cilj je tam nekje okoli 60 -62kg.
Dijete nimam sem se odlocila sama sebi delat jedilnik. Izločila bom belo moko in izdelke iz nje, sladkor in zmanjšala vnos HO.
Gibanje vsaj 3x na teden

Emelly donrodošla 🙂

No jaz sem imela danes se eno streznitev, sem probala svoje najljubše kavbojke iz pred nekaj let. Glih do ritnic sem jih navlekla :/ Katastrofa!!

Upam, da jih se kdaj oblečem.

Imata vidve kak kos oblačila, ki vama je za motivacijo in ga zelita spet obleči?

No toliko od mene.

pozdravljene, da vam napišem za spodbudo, da zadeva deluje

– kombiniram beljakovinsko in 8 urno dieto 7 dni
-tehtanje 29.12.2016 (57 kg)
– tehtanje danes 5.1.2017 (55kg)….2kg v enem tednu.
……………………………………………………………………………………….
-ko vstanem spijem kozarec limonade (pol limone)brez vsega sladkorja
-zjutraj ob 9-10 spijem crno kavo in ji dodam 1 žličko kakava (20%) in pol žličke cimeta (meni ni ogabno)
-kosilo normalno beljakovinsko (meso-vsakega lahko do 100-150g)+solato ali ribe tudi iz konzerve
-popoldan do 16.00-17.00 malica kaj lahkega brez vsakega kruha-tudi čisto polnozrnatega (sama ga pečem)
……………………………………………………………………………………………………………………………………..
če sem zvečer lačna spijem 1 žlicko pivskega kvasa pomešanega v kozarcu vode+pol limone
(to ni kvas za kruh peči)-lekarna ali merkator pri bio hrani
………………………………………………………………………………………………………..
se oglasim čez 1 teden z novimi podatki (imam 156cm in 55kg)-namen do 47 kg v 1,5meseca

LP!

Evo punce moj 3 dan… vceraj sla v nabavo hrane do konca tedna imam zalogo, se mi zdi da mi je lazje se drzat jedilnika če imam hrano že pripravljeno oz. Splanirano kaj bom jedla naslednji dan. Moja največja napaka je sladko sem zadnjič na nekem tujem forumu brala da se sladkor iz telesa cisti 25 dni, tako da upam da bom uspela teh 25 dni zdržat bo potem lažje, ko enkrat nebo sladkorja v telesu. Sem se mu čist odpovedala edino 2 do 3 kave na dan spijem z sladkorju in mlekom. Drugače pa imam jaz tudi ene hlače za motivacijo in ena moja slika 4 leta nazaj ko mi je uspelo shujšajt z 72kg na 57 v 9 mescih, vendar sem takrat zamenjala službo in sem od takrat v 4 letah vse počasi dobila nazaj. Sedaj pa mi je cilj spremeniti življenski slog, da ko bom enkrat shujšala potem tudi vzdrževala svojo težo.

Poskusi se navaditi piti kavo brez sladkorja …
Ti zdaj samo s kavo na račun mleka in sladkorja zaužiješ od 200 do 300 kalorij. To ti je recimo obrok testenin z omako ali krompir z zabelo. Oziroma pol kalorij, kolikor naj bi znašalo kosilo.
Te skrite kalorije so hudič. Če te matra cuker, raje vzemi par piškotov, da boš vsaj v glavi vedela, da si pojedla nekaj cukra in boš mogoče lažje zmanjšala sladkarije. Ker tale sladkor v kavi sigurno ne tretiraš, kot da si si privoščila malo čokolade, a ne da ne?
Sploh če si človek zastavi spremembo sloga, prilagoditev jedilnika, vzdrževanje bolj zdravega načina življenja – mislim, da nas večina ni zmožna izpeljati drastičnih sprememb. So izjeme, in jih lahko samo občudujem, ampak jaz zase vem, da ne bi mogla biti preveč asketska. V tem primeru je torej treba najti jedilnik, srednjo pot, ki zagotavlja tako primerno kilažo kot notranji mir, da ne zapade človek spet v prenajedanje.

Drugače pa vsa ponižna in pohlevna javljam, da mi ni uspelo doseči novoletnega cilja in ga moram prenesti v to leto. In upam, da ne bo trajalo do novega leta …

Se vam pridružujem s svojimi 169 cm in po praznikih skoraj 77 kg (pred pprazniki 75).
Moj 1. cilj je 72 kg, želja pa pod 70 kg do konca aprila.
Zanekrat sem se odpovedala kupljenim prigrizkom – sladkim (jih ne jem 2 meseca) in slanim (teh pa ne jem cca 3 tedne), kar je en uspeh, vendar bo pa treba tudi doma pripravljene priboljške konkretno omejit. Zaenkrat je vsak dan zase borba.

Punce dobrodošle.

To s kavo, mlekom in sladkorjem mi je dalo mislit. 2 taki kavi pa je že skoraj cela čokolada?

Mene zanima a ima cimet kakšno posebno funkcijo v kavi? Ali zaradi okusa. Te bom spremljala in mogoče me tvoj rezultat potegne not.

Mene zanima a ima cimet kakšno posebno funkcijo v kavi? Ali zaradi okusa. Te bom spremljala in mogoče me tvoj rezultat potegne not.

Neee, dve ali tri kave s sladkorjem in mlekom. Ena kava cca 100 kalorij.

sem prebrala da je do max.1žlička cimeta priporočljivo za tiste ki hujšajo.

živjo!
tudi jaz bi se vam pridružil.
to je moj 5. dan hujšanja. velik sem 187 cm in 95 kg težek ( bmi 27). moj cilj je 75 kg. če se ne morete gibati, delajte vaje v hiši. dober primer za to je aplikacija za mobilne telefone- 30 day fitness challenge ( zeleno modra slika z števiilko 30) delate vaje vsak dan, nekateri dnevi so premori, vendar se stopnja počasi stopnjuje, tako da lahko uporabljajotudi začetniki. jaz jo uporabljam, in sem zelo zadovoljen z njo.
glede prehrane pa pojem veliko manj kot prej. večinoma so to beljakovinski izdelki in zelenjava. oh pojem malo, le tiste ki imajo nizek glikemični indeks in nizko vsebnost kalorij. za zajtrk pojem kakšni 2 jajci ali pa tunino brez olja, za malico enolončnico ali jabolko ( šola), za kosilo meso in veliko solate, za pop. malico pomarančo ali jabolko, za večerjo ppa spet solato.prva dva dni sem zeloo potreboval sladkor, a mi je uspelo. 3. dan nisem bil več tolikoo lačen kot prej, ko sem bil lačen ves čas. potrebe po sladkorju ne čutim več, razen takrat ko si kaj sladkega pojem. važno pri hujšanju je da si zavzeti in imaš cilj- pri meni je to, da bi imel mišice, kot jih ima prijatelj. velikokrat sem že začel hujšati, a sem zaradi lakote odnehal že prvi dan. sedaj sem videl, da te ta lakota drži prva dva dni in zdaj mislim, da sedaj ko nisem več tako lačen, da mi bo to uspelo.

imam pa vprašanje za vas, ker nisem prepričan glede tega, kako naj gledam na kalorije in glikemični indeks, ker arašidi so po glikemičnem indeksu hrana, s katero bi naj hujšali, imajo pa 800 kalorij.

naredil sem si tudi preglednico, v kateri imam na 30 straneh napisana vrednost kcal, beljakovimn, oh, maščob in vlaknin ter vode za določeno živilo. imam tudi za glikemični indeks in dejavnosti( aktivnosti- telovadba) glede na težo.
če je kdo zainteresirani za to, mi lahko na zs napiše e- naslov in mu pošlem.

Noell dobrodošel.

19ivana daj ti meni povej kako ti gre? Se mi zdi tvoj način zelo zanimiv. Si velikokrat lačna?

Mene kar matra način, ki ga imaš ti, samo ne vem, če bi zdržala, da so rezultati pa sploh ne dvomim.

Evo pa je že teden naokoli…. meritev danes zjutraj 71.5 kg…. kavi se nisem odpovedala se pila 2 do 3 kave z sladkorju na dan, sem probala brez sladkorja in je nikakor ne spravim po grlu dol… jedilnik je bil sestavljen pretežno iz pisčančijih prsih, tune in različna zelenjava zraven v soboto se nisem držala svojega jedilnika sem jedla z družino se mi mi dalo posebaj za mene kuhat. Ker sem tak sladkosned sem seveda tudi grešila v celem tednu sem pojedla 5 kosčkov čokolade in pa enih 6 Bio ovsenih piškotov. Kaj pa vi ste se že tehtali?

Meni je danes zjutraj pokazalo 76. To je bil izi teden, ko je teža padla že zaradi tega, ker sem nehala “praznično” jesti… No, seveda, domače zaloge piškotov sem pridno pomagala pospravljati, vendar jih ni bilo toliko, da bi bil to nek hud presežek vnosa cukra.
Zaenkrat torej jem vse, razen industrijsko pripravljenih sladkih in slanih prigrizkov.
Od nedelje dalje uvajam še skromne večerje, npr. navadni jogurt ali skodela juhe ali malenkost tistega, kar jejo ostali člani družine.

Oj,Bella12,ne nisem vec lacna,ze prvi teden sem opravila s tem.Ob 9_10 popijem kavo ali kapucino ,ob12 imam kosilo potem si nesem v sluzbo 0,5l mesanice 2zlicki pivskega kvasa+voda 4dcl+pol limone ,to spijem od 18_20 in potem se 1xspijem to ko pridem domov ob 22.30_kosilo kombiniram,sampinjone z jajco+solato zeljno,beder piscancji +solato ali zelenjavo..zadala sem si beljakovine in zelenjavo+zvecer po 17 ne jem nic vec razen pijem. Jaz bom s tem kar nadaljevala,ker imam vec energije in pocutje je odlicno.telovaditi se mi ne da,bom pa zacela teci spomladi ko bo 12 stop. 2km,je cisto dovolj,pa pes grem vcasih 5_6 km.Tehtam se v cetrtek zjutraj javim.

New Report

Close