Najdi forum

Projekt: Izguba kilogramov

Lep pozdrav vsem skupaj! Odlocila sem se, da odprem novo temo, ki me bo dodatno motivirala in disciplinirala pri izgubi teze. Upam pa tudi na komentarje z vase strani, forumasi. Prebrala sem kar nekaj tem na tem forumu in ugotovila da vas ima vecina veliko izkusenj in znanj, ki mi bodo se kako koristila.
S tezo se borim ze od poroda, ko sem imela 80kg. V 15-ih letih sem se zredila na 106kg. Vmes sem seveda preizkusila veliko diet, hitro izgubila par kilogramov in jih se hitreje dobila nazaj, z dodatnim bonusom. Pred nekaj leti mi je koncno uspelo shujsati 21kg, katerih polovica se mi je vrnila nazaj zaradi nediscipline pri hrani in premalo gibanja. Trenutno sem ze mesec in pol v fazi hujsanja, izgubila sem 2kg. 3-krat tedensko sem v fitnesu, izvajam krozni trening moci, dnevni vnos ccal je od 1.500 do 1.700. Od prehranskih dodatkov sem zacela uporabljati ribje olje (zlica dnevno) in pol sumece, multivitaminske tablete. To je to, za uvod, nadaljevanje pa sledi z opisi dnevnega dogajanja do prvega zeljenega cilja, ki je 85kg. Lep vecer se naprej!

Danes sem pojedla:
Z: 80g kruh, rezina sira in pečenega pršuta, jogurt (396 ccal)
M: 80g kruh, odcejena tuna Rio Mare (376 ccal)
M: dve jabolki (160 ccal)
V: 200g krompir, brokoli, korenček, solata, 180g piščančje bedro, košček masla (628 ccal)
skupaj: 1.560 ccal

Meso sem pekla na žlici olja, ki sem ga po peki odlila, dodala košček masla in popražila kuhano zelenjavo…super okusno.
Fitnes je danes odpadel, žal, zato tudi obrok manj, ker ni bilo ravno neke potrebe po energiji.
Obroke imam razporejene tako, da pred naslednjim ravno prav občutim lakoto. Ko sem pridobivala na teži nisem bila nikoli zares lačna, pa sem vseeno jedla brez nadzora…katastrofa. Zdaj upam, da sem se končno spoprijateljila z lakoto in jo sprejela kot del dnevne rutine, ki mi pove, da je čas, ko je potrebno nekaj pojesti.

Pozdravljena Anabina.
Ko sem prebrala tvojo zgodbo – no, precej podobna je moji 🙁 🙁
Pred 3 leti sem shujšala dobrih 25 kg, težo kakšno leto držala, potem pa vse dobila nazaj 🙁
Trenutno sem na 108 kg……..katastrofa……….

nova
Uredništvo priporoča

Živjo Jaztko. Ja, splošno je znano, da je shujšati relativno lahko, obdržati težo pa zelo težko. Vsak mora pri sebi narediti analizo, zakaj se vrne nazaj na slabe navade. Pri meni je tako, da me poletje vrže s tira: dopust, pikniki, neaktivnost (ne hodim v fitnes), vročina me živcira in potem še več jem…Zato bom morala do poletja res močno utrditi zdrave prehranjevalne navade in še naprej obiskovati fitnes (bom že našla takega, kjer imajo res dobre klimatske naprave). Pomembno se mi zdi tudi, da med hujšanjem ne spremeniš bistveno vrste hrane, ki si jo navajen jesti. Jaz jem vse, kar imam najraje, samo v manjših količinah, Imam pa srečo, da mi sladkarije ne dišijo preveč. Srečno!

Hrana danes:
Z: 70g kruh, jajce, 20g Poli salama, jogurt (382 ccal)
M: 100g skuta, jabolko, 10 mandljev (205 ccal)
M: 70g kruh, jajce, 20g Poli salama (292 ccal)
Po fitnesu: 1/3 Hy-Pro ploščice (140 ccal)
V: pašta fižol, par hrenovk, solata (približno 700 ccal)
skupaj: 1.719 ccal

Samo za primerjavo povem, da sem včasih za večerjo pojedla 2x več pašte fižola, zraven pa še dva kosa kruha..tako da napredek je, Sita sem pa ravno tako kot prej, ker se mi je želodec že malo skrčil. Kalorična vrednost sicer ni natančna, je pa nek dober približek tega kar pojem. Ne nameravam ne vem kako dolgo šteti kalorij, samo nekaj časa, da dobim občutek. Pozdrav!

Oh, moja slabost pa so sladkarije. Pa kruh…. eh vse rada jem.
Moj danasnji jedilnik:
Z: kava z mlekom, kos crnega kruha, sunka
M: kava z mlekom
K: (v sluzbi) zelenjavna juha, mesana solata s koscki purana na zaru
M: jabolko, kava z mlekom
V: tuna rio mare, kos crnega kruha, zelena solata
Miganje 1 ura hitre hoje.

Pozdravljene gospe in gospodicne,

Dovolite da se pridruzim temi in vam z nekaj nasveti pomagam, da boste dosegle zastavljen cilj.

Ko sem pregledal jedilnik, je 1 stvar ki jo je potrebno zmanjsati ali pa odpraviti KRUH. Zakaj? Ker ob vseh primeseh kot so sol, sladkor, psenica vsebuje tudi gluten, ki veze vodo v telesu…da ne govorim o sestavi moke…ker kupljenih rzenih, ajdovih ali polnoznatih izdelkov prakticno brez bele moke ni.

Torej s 3x dnevno po 70g kruha ne bo slo…zamenjajte ga za rizeve vafle brez soli ali pa hrustljave rzene ploscice….skupna teza 40g.

2 stvar….osnova prehrane naj bo nizko kaloricna zelenjava….priprava za kosilo in vecerjo…eno lahko v obliki hladnih solat (naribano zelje, solata, radic, rukola, 1 ali 2 kuhani jajci, naribano korenje, itd…) drugo pa kuhana zelwnjava v obliki zelenjne juhe, ali pa kuhane ali zabeljene zelenjave ( brokoli, zelena, ohrovt, cvetaca, gobe, …) kot glavna jed ali kot priloga 100g koscu mesa ali ribe…

Pred vsakim obrokom svetujem 3 dcl vode…cca 10 min prej

Vmesne malice v obliki sadja…1 sadez na obrok…kot so jabolko, hruska, kaki, pomaranca.

Cez dan pa lahko spijete tudi vec skodelic vrocega caja, seveda nesladkanega ter tudi 1 do 3 kave, crne….

S taksnim jedilnikom, 2 fitnes vadbama tedensko, ter 2 urama earobme vadbe ( hoja v hrib, tek, plavanje, kolesarjenje,…) je uspeh zagotovljen.

Ce so kaksna vprasanja kar prosim, z veseljem odgovorim.
Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

Dovolim, dovolim 🙂 Se priporočam.

Za kruh vem, da je moja šibka točka. Zato prav brez brez kruha ne morem. Ker vem, da če se mu popolnoma odpovem, me bo čez par dni prijelo in ga bom pojedla pol hlebca 🙁 🙁
Kruh je pri meni sicer 90 % moj domač, se pravi čisto brez bele moke. Običajno ga pečem iz črne, polnozrnate, ržene, pirine….. ločeno ali pa mešano več mok.

Sem se odločila, da kos kruha pojem samo zjutraj. Vsaj par dni na teden, ostale dni npr. sadje.
Med tednom sem imam kosilo v službi, tako da izbiram med tem kar ponujajo.

Kako bi lahko nadomestila vadbo v fitnesu? (vsaj približno). Doma imam uteži, orbitrek, tekalno stezo.

Sebastijan, hvala za vase mnenje. Se pa pridruzujem mnenju Jaztko, da brez kruha ne gre. Vsekakor nameravam postopoma manjsati kolicino, ce bo potrebno (ce ne bom vec hujsala). Bom pa vsekakor upostevala vas nasvet glede bele moke in zacela sama peci kruh. Sicer pa se drzim pravila, da pojem 1.700 ccal na dan ko sem v fitnesu, brez kruha in samo z veliko zalenjave, malo mesa in dvema jajcema, pa z nizkokaloricnimi rizevimi ploscicami bi to tezko dosegla. Ko bom izgubljala zadnje kilograme bo verjetno potrebno doloceno hrano zamenjati z vecjim vnosom zelenjave, ampak to bom delala, kot sem ze napisala postopno in po po potrebi.

Anabina jaz se bom vsaj za nekaj časa pridružila temu pisanju vsakodnevnih obrokov, mogoče mi da dodatno motivacijo. Zadnjih nekaj dni se je kar zaporedoma zgodil kakšen prekršek in morda bo pisanje kaj sem jedla pripomoglo, da bo takih pregreh v bodoče manj. Očitno je železna volja in odločenost zdaj, po dveh mesecih in pol preveč popustila, moram malo stosnit zdaj v lovu za sedmico.

Torej včeraj:
Z: ovseni kosmiči s koščki čokoladw z mlekom (pribl 2 dcl mleka)
M: porova juha s krompirjem in kuskusom
K: pečen piščanec z korenjem in porom v pečici in pest basmati riža ter zelena solata z jajcem in fižolom
M: 4 rezine pršuta in kockic sira ter dve žlici paradižnikove solate
P* (prekršek) 🙂 kos torte (rojsni dan pač)
P2* dve konkretni rezini suhe salame in obilen kos sira ob pol enih zjutraj

Jojmene, včeraj sem kar konkretno pogrnila. V zagovor lahko povem le, da je bilo kosilo res zelo majhna porcija.
Kcal pa ne bom seštevala, to se mi enostavno ne ljubi početiin se niti ne znam lotiti.

Oj punce, dober večer. Matruška, lepo, da si se pridružila. Upam da ti tole tipkanje dnevnih obrokov pomaga pri motivaciji in izogibanju pregreham.
Danes sem jedla:
Z: 70g kruh, 50g Poli slama, 100g skuta (370 ccal)
M: 70g kruh, tuna v lastnem soku, kisle kumarice (240 ccal)
M: jabolko, 10 mandljev (120 ccal)
Po fitnesu: 1/3 Hy-Pro ploščice (140 ccal)
V: 200g krompir, korenček, brokoli, piščančje bedro, košček masla (750 ccal)
skupaj: 1.620 ccal

Danes sem v fitnesu delala samo kardio, ker so bile včeraj uteži…torej 1h na tekalni stezi, interval: hoja po ravnem, tek, hoja v hrib. Vikend bo pa lep in ga bom izkoristila za kakšen griček.
Danes sem spet prebrala neko, zame novo teorijo na netu in sicer, da je dobro, da se hrana z veliko OH, če jo že ješ, (jaz je jem, kar veliko) uživa v drugi polovici dneva in ne zjutraj, ker ponoči telo črpa energijo iz telesnih maščob in če takoj zjutraj ješ OH, ta proces prekineš. No, tole bi pa meni vsekakor bolj odgovarjalo kot pa obratno, zjutraj bi lahko pojedla zajtrk in verjetno tudi malico brez veliko OH, zvečer pa res ne bi mogla skenslat krompir, ali riž ali testenine.

Včerajšnji dan je minil takole:
Z: kava z mlekom
M: porova juha, kosček pečenega piščanca z dvema žlicama basmati riža
K: cvetačina pica en kos (testo iz cvetače in dveh žlic pririne moke ter jajca) +mezga, šunka, mozzarela, šampinjoni, čebula, česen, malancan
V: manjši kos cvetačine pice

Po kosilu mi je padel sladkor, pa sem pojedla tri mandeljne in en grancereale piškot

Tri dateljne, ne mandeljne 🙂

Evo pa še današnji dan, ki bi ga raje izbrisala, kot pa zapisala sem gor, a kaj čem tudi to je del poti. Jutri bo treba vstat in iti naprej…

Z: velika bela žemlja (polovica z maslom, polovica s polenovko na belo in rezina pečenega pršuta, sadni jogurt 3 dcl
M: pol bele žemlje s pečenim pršutom in sirom
K: porova juha, dva mala polpeta z na žaru popečenimi šampijoni in malancani ter vložena kisla paprika
V: dva mala polpeta z dvema rezinama sira in pol surove paprike.

Matruska..jaz tudi obozujem polenovko na belo, ampak na sreco je nimam doma. Bo pa zagotovo padla na novoletni zurki. Vceraj sem imela dober namen, da grem v hrib, pa nic iz tega..samo polezavanje. Sranje. Danes, ce se ne spravim ven, grem zvecer v fitnes, obvezno.
Tole sem jedla vceraj:
Z: 60g kruh, 2 jajci, kislo zelje (300 ccal)
M: 10 mandljev, jabolko (130 ccal)
K: enoloncnica strocji fizol z mesom in krompirjem, 5 prepecencev (600 ccal)
V: enoloncnica, 5 prepecencev, solata (700 ccal)
Zvecer: pest slanih arasidov (veliko ccal)
Skupaj: 1.730 ccal + arasidi

Glede na to, da sem bila vceraj cel dan doma sem jo kar dobro odnesla samo z arasidi. Jutri pa tehtanje, pricakujem 93,5, upam…

Danes je bil za odtenek boljši. 🙂

Z: domče kislo mleko, 2 cripsy ploščici z polekovko na belo in pol sveže paprike
K: goveja juha z nudli, kos rženega kruha z polenovko in papriko (zdaj jo je pa končno zmanjkalo ;))
M: trije dateljni, rezina kuhanega pršuta in rezina sira
V: dve rezini kuhanega pršuta, rezina sira, polenta in eno pečeno jajce ter sveže kislo zelje

Tehtnica kaze 93,4 to je minus 0,6. Zadovoljna. Vceraj smo se spravili ven, na celodnevni izlet z veliko hoje in malo hrane:
Z: jabolko (65 ccal)
K: ribe, kos kruha (500 ccal)
M: kava z mlekom, sladoled (400 ccal)
V: prepecenec, turisticna pasteta (600 ccal)
Skupaj: 1.565 ccal
Razen rib in jabolka ni bilo neke kvalitetne hrane…danes to popravim.

Anabina cestitke za minus! Bravo!

Jaz ne upam na tehnico… čakam pravi dan…

Sicer pa danes nimam težav s pisanjem jedilnika 😉
Z:sarma
K: dve sarmi
M: sarma
V: dve sarmi

Resno! Vsako leto ko se lotiva sarm, jih potem dva dni nažigava kot nora. Danes smo jih jedli že za zajtrk, vsi trije 🙂 Meni je to res lahko bi rekla najljubša jed. Pa ker ne jem zraven kruha ali krompirja, niti nisem nikoli preveč sita in bi vsakič lahko pojedla še kako več 🙂
Nimam pojma koliko kcal imajo, najbrž pa kar precej, je notri slanina, pa goveje in svinjsko mleto meso in pol kg belega kruha pa riž, jajca, domača mezga in seveda zelje… se mi sline cedijo že ko pišem… 🙂

Dobro jutro. 🙂 Evo, prvi november, sicer ni ponedeljek, ampak se boljse, vecina “diet”, ki se zacnejo v ponedeljek, se itak hitro konca, mogoce bo zacetek na torek prinesel vec uspeha haha.

Da povem kaj o sebi. 🙂 Celo zivljenje s malce prevec kg, zadnje case pa s hudo prevec. Po porodu, itak, pa cele dneve doma, jaz pa kompulzivni in custveni jedec, ki po katerikoli hrani posezem ko mi je dolgcas, ko sem utrujena, ko mi gre kaj narobe … Zdaj pocasi zacenjam s sluzbo, vse hlace ne tiscijo in se je treba vzeti v roke.

Kilogrami – tehtala se trenutno se ne bom. Nimam poguma. Sklepam, da sem nekje okrog 82 kg. Kar je slabo. Na mojo visino 165 cm bi bilo super ze, ce bi prilezla pod 70, tako da za zacetek je to cilj.

Se oglasim zvecer z jedilnikom. Pa narediti moram nacrt, kaj bom jedla ta teden za malico v sluzbi. Uspesen dan vsem!

Dobro jutro. Matruska, na testu raznovrstne prehrane bi sicer padla, po drugi strani pa je sarma popoln obrok, saj vsebuje vse. Pipi, kar pogumno se stehtaj, kako bos sicer vedela s kaksno tezo si startala. Pa na zacetku gredo kile hitreje dol in bo motivacija se vecja, ko bos racunala razliko od zacetne teze.
Moj jedilnik vceraj:
Z: 2 jajci, 50g kruh, kislo zelje (290 ccal)
K: juha, 200g krompir, 100g meso iz juhe, solata (500 ccal)
M: jabolko (70 ccal)
V: 100g krompir, 2 piscancji bedri, solata (700 ccal)
Zvecer: 4 bomboni brez sladkorja (50 ccal)
Skupaj: 1.610 ccal
Bombone brez sladkorja sem jedla tokrat res zadnjic. Sele ko sem jih pojedla sem pogledala sestavo in me je vrglo na rit. Ogromno mascob (namesto sladkorja) in to verjetno ne tistih zdravih ampak trans. Boljs ce bi pojedla cokolado.

New Report

Close