Najdi forum

Spoštovani!
Mene pa zanima, zakaj zlorabljamo ravno hrano? Posledice so zgolj slabo počutje in rejenje, užitek je res le tisti trenutek, ko daš nekaj v usta in je dobrega okusa.
To sem se spraševala včeraj, ko sem kot že tolikokrat v zadnjih mesecih posegla po banjici sladoleda. Vse se je začelo, ko je pred skoraj tremi leti nekdo, ki sem ga imela zelo rada, naredil samomor. Za nekaj mesecev me je ta dogodek popolnoma ohromil. Iskala sem terapevtsko pomoč, nazadnje sem tolažbo našla v hrani. Nekako v tistem času je umrl še moj osebni zdravnik, ki sem mu zeli zaupala (borim se namreč tudi s pretirano skrbjo za zdravje, sem hipohonder), zelo dober prijatelj pa se je odselil v tujino in sva lahko v stikih le prek interneta.
Posledica vsega tega je mojih 10 kg več, slabo počutje, depresivna stanja. A zvečer popustim. Kljub redni rekreaciji se redim.
Kako se lahko rešim iz začaranega kroga, ki me duši in preganja, izhoda pa ne najdem?
Hvala za vsak nasvet!

Pozdravljena,

kot osebni trener, ki celovito pomagam posameznikom s povečano telesno težo večkrat prepoznam prekomerno hranjenje zaradi stresa kot vzrok.

Ljudje med poplavo slabih občutkov, informacij, problemov iščejo trenutek lagodja, sprostitve. In najhitreje to vsak posameznik doseže s hrano, čeprav je vsem jasno, da se težave s tem samo prestavijo za nekaj časa, ne pa odpravijo.

Glede na to kar ste napisali, ste že sami povedali kje so vzroki za vaše težave s prehranjevanjem. V sprejetju smrti vaše ljubljene osebe in tudi osebnega zdravnika. Vsekakor bi vam svetoval terapevtsko pomoč, individualno ali skupinsko.

Glede prehrane pa vsekakor izločite iz prehrane sladkor in izdelke ki ga vsebujejo, ker ti dokazano fizično zasvojijo posameznika. Najverjetneje se vam dogaja to, da si nato ob vsakem stresu zaželite nekaj sladkega, ko pa pričnete z uživanjem le tega ne morete odnehati. Zato namesto “sladkarij” priporočam okusne vroče čaje brez sladkorja (meta, zeleni z okusom, …) in pa 15 minutni sprehod. Napad lahkote vas bo ob tem minil.

Ko boste prvič rekli ne sladkarijam, bo to za vas mala zmaga in vsak nadaljni ne sladkarijam bo lažji, zmage pa večje in večje.

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

Sebastjan, najlepša hvala!
Lep pozdrav

nova
Uredništvo priporoča

Nekaj pa me še zanima.
Kjub vsemu, kar sem napisala, že dobri dve leti hodim na fitnes, včasih s trenerjem, včasih sama. Napredka v hujšanju seveda ni, se pa vsaj približno dobro počutim. Vem, kakšne diete predpisujejo v fitnesih, sem pa do njih malo skeptična. Enostavno ne vem, ali je res nujno jesti vse tiste skute in piščance in piti šejke za napredek. Verjamem, da bi shujšala, a ko si naredim jajca za zajtrk četrti dan, se mi kar obrne. Kaj res ne bi mogla za zajtrk pojesti enega normalnega kosa kruha? Ali bi res zelo napredovala ob “fitnes” prehrani? Stara sem pa 47 let.

Pozdravljeni,

Moje prvo nacelo je, da uzivate v tem kar delate. Ce ste se odlocili izgubiti nekaj kilogramov, potem vam je jasno da dolocenih zivil ne morete uzivati. Torej, ne silite se s prehrano, ki vam ne odgovarja…ker jo lahko zamenjate za drugo. Zivil, v katereh boste uzivali in hkrati dosegli zastavljen cilj je veliko!!!

Ce vam za zajtrk ne odgovarjajo jajca, si pripravite nekaj drugega. Napr. V jogurt si vmesajte otrobe, nekaj robidnic, kaksno zacimbo kot je cimet, ingver in uzivajte v zajtrku.

Kruh? Seveda, zakaj pa ne….odmerite si koscek…do 50g, naj bo pirin.

Ce sodelujete z osebnim trenerjem naj vam sestavi jedilnik, ki bo odgovarjal vam, ter vseboval njegove usmeritve in omejitve.

Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

Najlepša hvala!
Je kar strog glede prehrane, zato me je malo odvrnilo. Kruh je absolutno prepovedan. Potem pa mene take stvari odvrnejo do te mere, da ne upoštevam ničesar več 🙂

New Report

Close