Najdi forum

Povečan obseg pasu

Pozdravljeni!

Zmedena sem, prosim če mi lahko kdo pove, ali je mogoča ena stvar.
Sem ena izmed tistih žensk, ki se bojujemo s telesno težo. Pred tremi leti mi je uspelo kar nekaj shujšati, zdaj pazim pri tem, da tisto težo vzdržujem. Vendar pa imam obseg pasu za 10 cm preveč. Zato mi je medicinska svetovalka predlagala, naj delam trebušnjake, da si bom zmanjšala obseg pasu.
A glej ga zlomka! Po treh meseci, ko sem šla ponovno k svetovalki, mi je pa namerila 2 cm več okoli pasu! Poslušala sem njen nasvet in delala precej trebušnjakov vsak dan, z željo, da se znebim kakšnega centimetra. A potem je bil rezultat ravno nasproten.
No, naj povem, da pa sem prej imela ves čas enak obseg. Zanima me, ali je možno, da so za to krivi ti trebušnjaki?
Ali mogoče kdo pozna kakšne učinkovite vaje za zmanjšanje obsega pasu – da bi bil bolj raven trebuh?

Hvala že vnaprej za odgovor in nasvete, lp

V bistvu bi morala krepiti celo telo. Nisi napisala, koliko si stara, sumim pa, da nisi več najmlajša? S starostjo se enostavno začne kopičiti maščevje na trebuhu, saj verjetno tudi sama vidiš, koliko starejših žensk ima vsaj malo trebuha, pa so sicer vitke.
Tako da jaz sumim: da si v bistvu recimo v stegnih in zadnjici malo izgubila, zato pa se rediš v trebuh. Kile so sicer iste, ampak ti se pravzaprav rediš, kamor se ne bi smela. Zato bi bilo smiselno delati vaje za celo telo, da bi dejansko ohranjala težo IN kondicijo. Trebušnjaki – za pridobitev mišic jih je treba narediti ogromno, ogromno različnih in še pravilno.

Jaz recimo naredim po sto dvigov (tako kot se danes delajo trebušnjaki, samo zgornji del hrbta), sto dvigov bočno (da steguješ roke z dvignjenim zgornjim delom hrbta enkrat levo enkrat desno – ma ne znam ti razložit), potem spuščanje in dvigovanje iztegnjenih nog dvakrat po 30, držanje nog v zraku malo nad tlemi – kolikor pač zmorem, ni vsak dan enako. ampak vsaj enkrat po 60 sekund. Občasno plank – klasičen, bočni. Včasih naredim še kako vajo več … kot imam pač navdih.
Poleg tega imam napete trebušne mišice tudi med večino drugih vaj (ko delam z utežmi za roke). Pa je vse to še premalo, da bi izginil ves špeh, se mi pa že nakazujejo trebušne mišice.
Hočem ti samo povedat, da je treba naredit ogromno ponovitev.

Vprašanje za kakšen tip maščevja gre. Eno je podkožna maščoba (tako lahko primeš kot za šlaufek), drugo pa je viscueralna maščoba, pri kateri je trebuh trd in napet, to je maščevje okoli notranjih organov. Če greš na analizo telesne sestave ti bodo točno povedali za kakšen tip maščobe gre.
Za viscueralno maščobo je krivih več dejavnikov – v največji meri alkohol, zdravila, mastna hrana..
Pri navadni podkožni mašlobi pa počasen metabolizem, premalo splošnega gibanja, skrušena postava, preveč sedenja in seveda preveč nezdrave hrane.
Poskusi se cela gibati in jej majčkene porcije na tri ure, da se ti želodec skrči. Ko se bo želodec skrčil, boš potrebovala veliko manj hrane in zelo hitro boš sita. Približno en teden je bolj težko, potem se želodec zmanjša. Jemlji tudi kapsule omega 3, ribje olje. Preverjeno učinkuje na zmanjšanje pasu.

Za omega 3 sem ze slisala, da full pomaga pri mascobi na trebuhu..Koliko kapsul pa naj se poje na dan? (Na navodilih za uporabo di vcasih neke cudne stevilke.)

Mamy3 pozdravljena,

naj ti pomagam z nekaj nasveti:

1. UREDI PREHRANO, kar pomeni da ne jej več sladkorja v katerikoli obliki (čokolade, bomboni, piškoti, …), pij nesladkane pijače (čaj, radenska, voda, …), jej 5x dnevno na 3 ure in sicer male obroke (zajtrk, kosilo, večerja in 2 malici po 1 sadež,…)

2. KOMPLEKSA VADBA, 3 do 4x tedensko, najman 1 ura vadbe, oblika pa kar ti omogoča življenje. Če imaš malo časa je lahko to hitra hoja z otroci, kolesarjenje, plavanje…lahko pa so tudi vadbe pod nadzorom (skupinske vadbe, fitnes center, …) Zelo pomembna je intenzivnost, ki se meri z srčnim utripom, ki naj bo med 70 in 90% maksimalnega srčnega utripa.

Takšen načrtovan pristop bo zagotovo izpolnil vaša pričakovanja.

Sebastijan

Sebastijan Nemanič www.fitnes-trener.si

New Report

Close