Najdi forum

Hujšanje- pomoč in nasveti

Pozdravljeni!
Prosil bi vas za pomoč. Odločil sem se za hujšanje, vendar ne vem kako naj začnem. Za vadbo bom uporabljal kolo (zunanje in notranje) uteži in tekel bom 2x na dan cca 3 km (seveda vmes tudi hoja). Bolj me skrbi glede prehrane. Prebral sem da moram paziti, da bom jedel hrano z nizkim glikemičnim indeksom, paziti pa moram, da ta hrana ni preveč kalorična. Ugotovil sem tudi, da ne smem jesti hrane, ki vsebuje samo OH, zaradi hitrega občutka lakote in da moram popiti okrog 4l vode. Prosim vas, da me popravite, če sem kaj narobe povedal in da mi dodate nekaj dejatev, da lahko lažje shujšam. Čaa hujšanja želim končati do božiča, oz. če je treba do popolne postave čakati več časa bom počakal.
Imam še wnp vprašanje, ki sw sliši nemogoče: kaj naj naredim, da mi izginejo strije oz. kako jih narediti manj vidne?
Še nekateri podatki.:
Masa: 95 kg
Višina: 185 cm
Starost: 14 let
Želena masa: 75 kg
Hvala za odgovore.

Jesti moraš vse, tudi OH, sicer bos hitro obupal, ker boš lačen. Sploh če nameravaš veliko telovaditi je zelo pomembno, da telesa ne stradaš. Jej čimveč sadja, zelenjave, hrano bogato z beljakovinami, da ti bodo zgradile mišično maso (piščančje, puranje meso, tuna, navaden jogurt, skuta,…), OH pa v majhnih količinah in po možnosti bolj v dopoldanskem času, tja do kosila. In izbiraj polnozrnate izdelke. Nikar pa jih popolnoma ne črtaj, ker jih telo potrebuje. Res je, piti moraš veliko vode, ampak samo voda ne bo v redu, ker boš “odplaknil” iz telesa preveč vitaminov, mineralov, soli……. Sploh ob intenzivni vadbi bi bilo dobro, da si privoščiš poleg vode vsaj kak kozarec izotoničnega napitka ali nesladkanega sadnega soka, limonade,….

Glede strij pa žal ne moreš kaj dosti narediti. S časom zbledijo in niso več tako vidne. Možno jih je odstraniti (vsaj nekoliko) z lasarjem, ampak ne vem, koliko to stane in glede na tvojo starost tudi nima smisla, ker se ti telo še razvija in raste. Bedno bi bilo, če bi jih odstranil, potem pa na hitro zrastel še nekaj cm in bi se zaradi tega spet naredile nove. Počakaj, da se telo neha razvijat in potem poglej, kakšna je situacija in se pozanimaj o možnostih.

New Report

Close