Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Operacija želodca: je kdo že dal to skozi?

Operacija želodca: je kdo že dal to skozi?

Sem pač NE-srečnik ki me to čaka v bolnišnici v SG.
Je kdo že to dal skozi oz. je kdo na poti?? Kakšni nasveti??

In pa na koncu:-je to sploh unčikovito??

Pozdravljen!
Jaz sem dala op. želodca resekcijo čez pred dobrimi 5leti v lj… začetni rezultat je bil fenomenalen -77kg. Lani pa so se začele kile ponovno nabirat, tako da sem prav tako kot ti v čakalni vrsti v SG za re-do (ponovno op) oz zdej mi bodo naredili omega bypas.
Običajno stvari delujejo toliko kot si pripravljen sam. Se pa zgodi, da se če trmariš (tako kot sem jaz), da se odločiš za nepravo op. (v prvi fazi bi mogla it na bypass in ne na sleeve) ampak nič hujšega, to še vedno lahko kasneje popravi.
Kar se same op. tiče in življenja po njej je pa samo 1 pravilo. Sledi navodilom, ki si jih dobil pri dr. vendar zraven upoštevaj svoje telo. (primer. v knjigi piše da odsvetujejo rdeče meso….men je pa tako dobro del….)

Če te pa še kaj zanima pa kar vprašaj 🙂
lp

Hvala za odgovor.
Sam to mi čisto jasno:-Zakaj greš še enkrat na operacijo??

nova
Uredništvo priporoča

Poglej si eno izmed “starih” tem na temo operacije želoda… včasih je bilo kar pestro dogajanje tam, potem je pa zamrlo… baje so sedaj na FB aktivni. Tema je “operacija želodca“. Se pa kljub 162 stranem splača prebrati vse, čeprav vidim, da odkar so prenovili tale forum, je nekaj težav s prikazovanjem vseh strani te teme.

Poglej si eno izmed “starih” tem na temo operacije želoda… včasih je bilo kar pestro dogajanje tam, potem je pa zamrlo… baje so sedaj na FB aktivni. Tema je “operacija želodca“. Se pa kljub 162 stranem splača prebrati vse, čeprav vidim, da odkar so prenovili tale forum, je nekaj težav s prikazovanjem vseh strani te teme.[/quote]

LENČKAM kje pa na fbku…nikjer ne najdem?

Ne vem naslova za FB, mislim, da imajo celo zaprto temo, sama nimam FB. Jaz sem pripela link do teme “Operacija želodca” iz tega foruma Hujšanje. Sama sem imela operacijo decembra 2009 – bypass. Preberi objave z linka iz prejšnjega mojega posta. Se splača.

Mene pa zanima kako je s kvaliteto teh op v lj? kaksni so postopki pred opearacijo in koliko vse skupaj traja? Lp i

Pozdravljeni, jaz sem bila…
leta 2011, sem dobila obroček 🙂 na op sem šla z 107, v prvih 14 dneh izgubila 5 kg, potem pa se zredila nazaj na 107…do avgusta 2014 sem imela 107 kg, včasih kakšno več…avgusta mi je napolnil do 8 mililitrov in sem do decembra znova prišla na 102…no, 2.12. lani mi je dopolnil do 9 mililitrov in danes sem na 85,6, kar mi je v velik ponos, saj je to 15 kg v slabih 2 mesecih…upam da zgubim še 17 kg, potem bi šla na op kože, saj se mi je na rokah zelo povesila, ter dvig prsi…ekola , moja izkušnja 🙂 pa le pogumno, vsak teden operirajo vsaj 3 komade, večina jih takoj začne izgubljati težo.

To da sem napravil by-pass na želodcu je bila ena najboljših odločitev v mojem življenju:))

Malo nižje na tem forumu je link do radijske oddaje na to temo.

Živ,
to je bila moja najboljša odločitev.2007 so mi v SG vstavili SAGB. Iz 176 kg sem do 2010 prišla do
76 kg. Težo 74-78 kg imam sedaj stalno. Že 3 leta imam obroček izpraznjen,vendar se zaenkrat še nisem odločila za odstranitev-ziher je ziher.
lp

Ali std morali sami tudi kaj shujšat pred operacijo?in če niste?

New Report

Close