Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Gibanje, oblikovanje in krepitev telesa Dieta kemičnega razkroja – se pridružiš?

Dieta kemičnega razkroja – se pridružiš?

Pozdravljni vsi ki bi se mi želeli pridružiti pri dieti in vsi ki bi mogoče le spremljali kako mi bo šlo 🙂

Prosila bi vse tiste, ki ste proti tej dieti in nezdravemu hitremu hujšanju, da se vsaj poskusite vzdržati negativnega mnenja, ker vem da itro hujšnje ni zdravo, pa da je treba telovaditi in se zdravo prehranjevati in …. vse vem pa vseeno sem se odločila poiskusiti.

Torej začnem jutri in moj namen je da se javim tukaj 1x dnevno in zapišem jedilnik ter kilograme. (ena punca na tem forumu je poizkusila isto, pa je po nekaj vosih končala zapisovanje, tako da upam da meni uspe).
Koliko časa bom dieto držala ne vem, vse je odvisno od počutja in razpoloženja. Upam pa da mi uspe dat dol vsaj nekaj kg. 🙂
Če je kdo za to da se mi pridruži bom zelo vesela, saj gre v množini lažje :))
Zdaj pa v trgovino…

ti samo veselo zapisuj, kako si rekla, enkrat na dan. te diete sicer ne poznam, te pa podpiram. naj ti uspe.

Tako, prvi dan diete je za mano, pa poglejmo… 🙂

Začetna teža: 76,5kg

Zajtrk: kava (brez sladkorja in z zelo malo mleka, saj je brez mleka sploh ne morem spit), pol grenivke stisnjene in zmešane s pol litra vode.

Kosilo: rio mare in dva prepečenca (enaga bi mogla za zajtrk, pa sem si ga raje prišparala:))

Večerja: 4 rezine pršuta (namesto zrezka, ki mi nekako ni dišal), 1 skodelica rdeče pese. Kasneje si bom privoščila še manjše jabolko, sladoled pa bom verjetno kar izpustila..

Počutim se super, lakote čez cel dan nisem čutila, nad čimer sem zelo presenečena. Tisti ki dieto poznate, ste verjetno opazili, da sem jo malenkost priredila po svojih okusih in željah. Vmes sem spila še približno 2 litra vode.

Kaven najlepša hvala za komentar, tudi jaz upam da mi uspe ter da vam moja izkušnja pride kaj prav 🙂

pa se beremo jutri… 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Prebrala vse. Samo naprej! Čakam.

A ne Kaven tole bova pa spremljali. Mogoče se ji pa kasneje pridruživa, po novem letu…

Resno me zanima tale dieta, zelo zanimivo.

Pa veš, zakaj je tako hitro obupala? No ja, ne skrbi, tudi tebi bo kmalu jasno …

Vsaka na svoj način, če ji ustreza, OK.

Najprej se zahvaljujem kaven in zupy za spodbudne komentarje. Zelo sem vesela da me spremljate. Ob tem čutim več spodbude, motivacije in neke obveze da dokončam kar sem si zadala 🙂

Decembrskavila nevem zakaj je tista punca tako hitro obupala.. mogoče je bila dieta prestroga ali pa če sklepam po svojih prejšnjih poizkusih hujšanja jo je pač minilo. Tudi mene je že velikokrat, tokrat pa si res želim da mi uspe, sploh pa mi takle način prehranjevanja zaenkrat zelo ustreza. Seveda pa moram počakati še nekaj dni da bom lahko to rekla bolj zagotovo.

Torej danes se javljam malo prej ker se bomo popoldne odpravili po obiskih ker nekje nam je Miklavž že pustil darilca 🙂

Teža: 75,6kg

Zajtrk: kava z mlekom, 1 kuhano jajce, 1 prepečenec in pol banane

Kosilo: 1 skodelica skute in 2 prepečenca (naesto 5 tuc krekerjev)

Večerja: 2 hrenovki, pol banane in skodelica vanilijevega sladoleda. Morala bi še brokoli in korenje, ker pa ju zelo teko spravim po grlu sem si že pripravila korenčkov in brkolijev sok (v sokovniku) in me čaka v hladlniku.

Med obroki sem si skuhala še eno kavo ter iztisnila pol grenivke s pol litra vode. Ter čez cel dan spila še približno 1 liter vode (jo bom še kasneje itak… )

Počutim se vredu, koncentracije mi ne manjka, volja pa je bila na preizkusu ko sva s sinom dopoldne pekla piškote. Vem da so odlični ampak jih nisem niti probala 😀 zdaj pa ni več panike saj so že zapakirani v darilne embalaže in čakajo Miklavža da jih odnese :))

Lep dan želim vsem ki ste z mano :))

tako,, končal se je moj tretji dan… sem zelo vesela ker sem izgubila toliko kg v tolikšnrm času in se vem zahvaljujem za spremljanje. dieto sem držala tri dni in sem zelo zadovoljna z rezultatom zato seveda nadaljujem 🙂

Teža: 74,9kg

Zajtrk: 2 prepečenca in kos sira gauda

Kosilo:kuhano jajce in prepečenec

Večerja: 1 skodelica tune, zelenjava in 1 skodelica vanilijevega sladoleda.

Danes sem spila tudi 3 pive. Imeli smo obisk in ja veseli december 🙂 bomo videli kako bo to vplivalo na izgubljene kg.
medtem pa nisem čutila lakote in nervoze po hrani in se počutim odlično. vem da vse kar sem do sedaj izgubila je voda, ampak me minus na tehtnici motivira za naprej…

LP, kmalu spet 🙂

Danes je bil dan ko se ne držiš diete, ješ zmerno.

Teža: 75,0kg

Zajtrk: polnozrnata žemlja z rezino sira, kava z mlekom

Kosilo: juha in goveji zrezek(samo popečen), ter velika skleda solate

Večerja: kefir in ogromno mandarin 🙂

Vmes pijem čaj in vodo. Teža se je malce dvignila, mogoče zaradi piva… aja alkohola pri tej dieti pa ne priporočam, sem bila danes zelo zelo slaba ;/

jutri pa naprej 😉

seveda naprej, berem….

Danes sem bila kar malo razočrana, po dnevu brez diete se je teža dvignila na skoraj tisto na začetku?! Ne zdi se mi da sem včeraj pojedla tako veliko…ali pač?? 🙁

Teža: 75,4kg

Zajtrk: iztisnjena grenivka in kava z mlekom

Kosilo: tuna v lastnem soku in en prepečenec

Večerja: pol krofa :/ (lahko bi zamolčala da sem se pregrešila ampak v čem je potem point…)

Mislim da bom v nadaljne preskočila tisti dan vmes, ko se naj nebi držala diete in se je bom držala pač v lastni režiji.
Kaven zelo sem vesela da si še z mano 🙂 hvala 🙂

Z zanimanjem te spremljam. Sama sem pogledala bolj natančno jedilnik. Povem ti , da je prava katastrofa.
Super je, da si naredila kuro za tri dni in jaz bi rekla, da je to dovolj. Rezultat si sama ugotovila kakšen je.
Zagnana si, uspelo ti bo shujšat to definitivno drži. Sestavine za moje pojme niso prave.

Veliko sem že sama probala in veš kaj sem ugotovila.
Svetujem ti:
Ukini sol, sladkor, moko, olje in OH. Nadomesti to s himalajsko soljo, olivnim oljem, občasno uporabi rjavi sladkor.
Med prehrano uvedi veliko zelenjave, dva sadeža na dan samo dopoldan, avokado, grapefruit, limono na tešče, lanena semena, črno kumino, kurkumo, meso vse razen svinjine, polnozrnati kruh z namazom avokada s soljo (to je res dobro za zajtrk), za zajtrk bio ovsene kosmiče.
Zelo dobra je zelenjavna juha pri kateri čebulo in česen prepražič na olivnem olju, dodaš razne vrste zelenjavo, zaliješ in kuhaš. Poješ lahko tako ali pa s paličnim mešalnikom zmešaš v kremno juho. To lahko ješ večkrat na dan neomejeno. Zvečer bi jaz zaključila s prehrano ob 18 uri in ne takih količin kot pri tvoji dieti, ki jo uporabljaš sedaj.

Pij veliko vode vsaj 2 l, zeleni čaj po vsakem obroku, naredi si kakšen zeliščni nesladkan čaj.

Vsak dan lahko poješ košček črne čokolade za sladico.

Naredi še kaj vaj ali pojdi dnevno na kratek sprehod in videla boš, da bo bolje kot sedaj.
Kilogrami se bodo zmanjšali, telo bo dobilo dovolj vitaminov.

Razmisli in javljaj se dalje.

Srečno

Zupy najlepša hvala za tvoje nasvete, potrudila se bom da jih bom čim bolj upoštevala.
Sem pa še malo razmislila o tej dieti in dejansko je res katastrofa, grozno težko se jo je držati.
Ker pa me res muči prevelika telesna teža bom vztrajala naprej le da bom malo spremenila jedilnik. Pa brez dni kjer se prehranjuješ normalno… 🙂

Teža: 76,2kg

Zajtrk: smoothie (2 banani z 2,5dcl mleka)

Kosilo: zelenjavna juha (po nasvetu zupy-čebula, česen prepraženo in zelenjava- korenje, zelje, brokoli)

Malica: mandarine

Večerja: skuta, maline in ovseni kosmiči

Zanima me kaj pravite na juhe iz vrečke? Meni so jako okusne in jih imam rada. Pa nevem če jih je pametno vključiti v dieto… Imajo preveč soli?

LP, nisem se še dala 🙂

Lepo, da ti je prebilo, da s stradanjem ne boš prišla nikamor (bolje pozno kot nikoli). Na ta način ti pobere še tisto malo mišične mase, ki ti viša bazalni metabolizem, in na koncu si še bolj debela kot prej. Zakaj pa misliš, da so ženske po vsaki dieti čez pol leta še bolj zamaščene? Ko se grejo razne neumne ločevalne, z zeljno juho in podobne butaste domislice. Na koncu imajo pa pri 160 cm kakih 95 kil ali kaj podobnega. Po vseh mukah kristusovih.

Ne skrbi, smo šli vsi čez to :)) dvigni rit in začni migat (sprehod ni miganje), odstrani predelano hrano, sladkor in ja, tudi juhe iz vrečke. Ne samo zaradi soli, ampak zaradi vsega drugega. Lenoba pri kuhanju redi. In zaboga, začni jesti beljakovine, trenutno jih nimaš popolnoma nič, z izjemo tiste boge skute. Zakaj ženske mislijo, da lahko živijo od sadja in juhic, mi ne bo nikoli jasno. Ni čudno, da sicer shujšajo (začasno), ampak so vse mehke, celulitične in nikakve. Nobenega mišičnega tonusa, ker ne jejo beljakovin.

Zvenim grobo, ampak mogoče boš dojela, kaj hočem povedat. Kar trenutno ješ, tudi zadnja verzija, je katastrofa in ne boš prišla nikamor. Pozabi na lepo postavo, na tak način sigurno ne bo šlo. Spomladi boš še bolj debela, ker ne boš zdržala in se boš začela nazaj nažirat (“normalno prehranjevanje”, kakor temu rečejo debeli ljude). Hujšanje ni stradanje, ampak poln krožnik zdrave hrane. Vzemi v roke kakšno knjigo in se izobrazi. Naslednje poletje si lahko top, če boš delala prave stvari, garantiram iz lastnih izkušenj in izkušenj ljudi okrog sebe. Ali pa nadaljuješ v večnimi napol stradalnimi dietami in brezveznim mrcvarjenjem brez rezultatov. Zakaj misliš, da so ti vse diete do sedaj spodletele?

Popolnoma se strinjam!!! Kar groza me je, kako lahko to delaš – to je v redu za nekaj dni, dolgoročno pa moraš pač spremeniti način prehranjevanja… stradanje ne pelje nikamor! Pa drži se drugač! 🙂

Pozdravljene vse 🙂

Zogica777 hvala ti za vse nasvete, res si malo stroga ampak vem da je dobronamerno. Moram res začeti delati prav pa se bo vse uredilo. se jih bom skušala čim bolj držati in upam da mi res uspe, do poletja pa bom fit kot si rekla 🙂
Kar se pa tiče miganja, pa nisem čisti lenuh 🙂 vsak dan sem veliko zunaj, sprehodi s sinčkom. Ko je še bil v vozičku je bilo laže in sem ogromno lahko prehodila, tudi rolala sem tako. Zdaj malo manj, priznam, ker mali že sam hodi in greva bolj po polžje. tudi tečem rada vendar mi zadnje čase malo zmanjkuje časa. Tako pa vseh kg ki sem jih uspela pridobit v nosečnosti nikakor ne morem izgubiti.

Če se strinjate bom še naprej pisala jedilnike in težo, pa vesela bom vsakega nasveta. Mi bolj daje motivacijo če pišem 🙂

Teža: 75,3kg

Zajtrk: kava z mlekom brez sladkorja, banana in tri mandarine

Kosilo: na olivnem olju pečen piščanec (2 manjša zrezka), ter pire iz bučke, brokolija in korenčka.

Malica: zelenjavno sadni sok(sveže iztisnjen) rdeča pesa in jabolka

Večerja: 2 x kuhano jajce

Kar se tiče gibanja se bom držala ustaljenega ritma: sprehod s sinom, dodala pa sem 30 x trebušnjaki, 30 x počepi in 10 sklec. Če mi bo uspelo bom popoldne šla še na kratek tek.

Bi to bilo dovolj dnevne telovadbe? Mi lahko date kak nasvet glede večerje? Ponavadi sem zvečer okrog šeste ure prav nenormalno lačna, kaj naj pojem a me bo nasitilo pa da bo zdravo in da lahko obenem hujšam?
Hvala vsem 🙂

Ojla,
se bom javila, ker vidim da si zelo odprta za predloge in to je super! Vseeno bi ti rekla, da je poleg tega, da veš kaj je prav, zelo pomembno, da delaš kar je tebi pisano na kožo – predvsem mislim glede telovadbe. Med vsemi predlogi, ki si jih dobila in jih še boš vzami tistega, ki tebe dela zadovoljno. Če je sprehod zate nekaj, kar nujno rabiš (za svojo dušo, ne samo za sinčka) potem ga nikar ne izpuščaj. Sigurno boš uspešna samo, če boš vadila redno – in redno boš vadila samo tisto, kar te veseli.

Zogica je bila sicer zelo direkta in groba, ampak v osnovi ima zelo prav.

Najprej bi rekla bravo za kosilo! Za moje pojme idelna kombinacija (jaz bi edino zamenjala olivno olje za kokosovo – zaradi pečenja) Kokosovo namreč razpada pri precej višjih temperaturah kot olivno in je primerno za pečenje. Olivno pa le uporabljaj pri solatah.

V splošnem bi rekla, da razmisli o tem:
– da imaš v vsakem obroku en vir beljakovin (meso, skuta, jajca, manj mastni sir, tudi nekatera zelenjava in veliko beljakovin)
– da veliko piješ – pijač brez kalorij (voda)
– da delaš vadbo, ki bo povečala tvojo mišično maso (vadba za moč – za začetek je sigurno dovolj vadba z lastno težo). Tek v tem trenutku morda res ni najboljša izbira, rajši naredi kak počep več in kakšno skleco.

Toliko zaenkrat, da ne bo preveč naenkrat. Poskušaj vsak teden dodat nekaj novega, neko novo nalogo v svoj dan in poskušaj biti vsakič malo boljša. Vsi se zaletimo in želimo vse kar delamo narobe popravit naenkrat, potem pa zmanjka volje in energije po 14 dneh. Zato pa so diete tako mamljive, dajejo nam upanje, da lahko naredimo čudeže v zelo kratkem času…žal ne gre.
Drži se in počasi…bodi zadovoljna s tem kar narediš vsak dan…in ne razočarana nad tem kar nisi 😉

Aja, vprašala si za večerjo, ki te bo nasitila.
Nasitile te bodo beljakovine, tako da ta varianta z jajci je bila čisto ok. Za malo več volumna in občutek sitosti pa dodaj zelenjavo in zdravo maščobo (oreščki, olivno olje, avokado).

Hei!
Stefka1 hvala tudi tebi za vse napotke. Skušala bom vse čimbolj upoštevati in res končno zaživeti zdravo.
Danes sem bila malo bolj pridna… zjutraj pred kavo: 100 x počep, 30 x sklece, 50 x trebušnjaki. Po temu sem še kavo komaj skuhala :))

Teža: 76 kg

Zajtrk: kava z mlekom, kosmiči z navadnim jogurtom (koruzni kosmiči – želela bi ovsene pa so mi groznega okusa. jih mogoče kdo pripravi še kako drugače?mislim glede okusa ker jih res ne morem pojest…)

Kosilo: polnozrnati špageti z govedino (praženo na čebuli, skoraj kot golaž) ter paradižnikova solata (olivno olje, čebula, česen, limona)

Malica: zelenjavno sadni sok

Večerja: pica (testo iz cvetače in malo sira, nadev paradižnik – svež in spasiran, sir, začimbe) – nikoli še nisem tega delala pa moram probat 🙂

Hvala vsem ki me spremljate, upam da moja pot pomaga še komu in se bo z mano kaj naučil o zdravem življenju. Vem da se je dieta kemičnega razkroja spremenila v zdravo prehranjevanje.. zdaj naslov ni več pravi, sem pa vesela da ste me obrnile na pravo pot. 🙂

LP 🙂

New Report

Close