Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija abdominoplastika….

abdominoplastika….

Pozdravljeni!

Pred enim mesecem sem imela operacijo- abdominoplastiko (odstranitev odvečne kože s trebuha). Po enem mesecu se še vedno počutim obupno. Še vedno mi iz odprtine za dren teče sokrvica, trebuh je res ogromen in še zdi se mi, da je spet povešen. Pri šivih se mi začne guba, sedaj pa ne vem ali je to samo oteklina ali ne. Kdaj se mi bo sploh sokrvica ustavila, kdaj izgine oteklina??? Zanima me tudi če je katera že prestala to operacijo, ker mi stric google najde zelo malo…in kakšno je bilo njeno okrevanje.

jaz sem imela oktobra,iste težave .. Če želiš mi lahko pišeš na [email protected]

Uh, tole pa se ne slisi obetavno…. 🙁 jaz sem imela abdominoplastiko (popkovna kila, diastaza rektusov, odstranitev odvecne koze) pred natanko 18 dnevi in nimam nobenih tezav. Dren so mi odstranili drugi dan po operaciji in vse se je ze lepo pocelilo. Nobenih oteklin, le dve ali tri modrice zaradi liposukcije, skratka zanemarljivo, in se teh ni vec. Upam, da tvoje tezave cimprej minejo. Kaj pa pravi kirurg? In ce ni skrivnost, kdo te je operiral?

Lp,

ja vem, da ni ravno obetavno… s kirurgom sva se pogovorila, prizna delno napako in res ni naredil tako kot je treba. ampak sva se dogovorila, da popravi, plačam pa samo materialne stroške kar nanese skoraj 1000 eur, kar se mi zdi tooooo much…. koliko pa si ti plačala in pri komu si bila?

Živjo, AnyaGI, bi mi lahko zaupala, ali se gre na tako operacijo na napotnico, samoplačniško in koliko stane? Hvala

Drage moje punce

tudi jaz bi šla na to operacijo, berem po internetu pa ne najdem nč pametnega

katera mi lahko pove h komu je pametno iti in h komu ne

Pozdravljene

Takole, jaz sem bila na posegu 18.01.13, estetska kirurgija Simed,dr.Aleš LESKOVŠEK,priporočam je zelo preprost in prijazen ipd, imela sem diastazo rektusa in pvešeno kožo trebuha po porodu,namreč punčka je bila skoraj 5kg,tako da je prišlo do pošk.mšic trebušnega zida-diastaza rektusa-zašije mišico in tako se trebušna stena ojača,izrezal mi je odvečno kožo ,oblikoval trebuh in naredil novi popek,trebuh izgleda sedaj uredu,potrudil se je da brazgotina ni tako dolga-ker se je dalo to je ugotovil sproti pri posegu,sedaj po 6ih tednih,še nosim steznik-da se koža lepo zaraste na tr.zid in lepo formira trebuh,brazg. se še formira ,celi,mažem jo že teden dni z silikonskim mazilom…..je pa res da oteklina zelo počasi izginja,res sicer jaz nisem imela velke otekline,sam pa zelo počasi plahni,zdr.je omenil da se otekl.lahko pojavlja do 6mesecev,pomembno je da se prvi mesec ne dviguje bremen,da se ustaja na bok in ne čez trebuh itd,paziti se kašljanja in kihanja…..no na začetku je občutek zategovanja prisoten in sključene hoje posledično,sam to je normalno,zato priporočam velik počivanja na hrbtu s rahlo pokrčenimi nogami še posebej prve 3 t…..
Nisem imela nobenih komplikacij res pa je da sem bila doma 4 tedne in se dokej pazila,tudi podpludb ni bilo, edino oteklina je prve 3tedne neprijetna posebej proti večeru,čeprav mi je sestra rekla da sploh nimam take velke otekl.naspram drugim,no so se pa pojavili na l.str.brazg. neki zavihki ,zaradi tega ker je hotel čimkrajšo brazg.,sam se tudi ti počasi rahljajo,tako da je izgled brazgotine kar ok ,no edino oteklina res počasi plakni,ja okrevanje poteka res počasi….če bi vedela da ta operac sploh ni tako boleča-namreč sem se posega zlo zlo bala-bi šla že leta prej…..tako da priporočam,samo res pri strokovnjaku,ker to je zelo resen poseg……
Ugl.posega in okrevanja se ne bojte ker sploh ni tako hudo,če poteka brez posebnosti….

Srečno z novimi trebuščki,jaz sem zaenkrat zelo zadovoljna…..

opomba: umik maila

P.,

Glede na to, da je prišlo do kompl.zaradi ne uredu izpeljane operac.bi ti moral kirurg brezplačno popravit napako, tako kot je meni obljubil za zavihke,ki so se že skoraj izravnali in če se dokončno ne bodo je rekel da bo to naknadno odščipnil v lokalni anest,sam mam občutek da ne bo potrebno,ti pa le zahtevaj da ti to brezplačno zrihta ker je to njegova napaka pri delu…..

srečno

Ker je res zelo mal o samem okrevanju po abdominoplastiki na internetu bom tudi jaz delila izkušnjo z vami.
Sama sem tudi po porodu imela popkovno kilo, raztegnjene trebušne mišice ter veliko odvene kože…Glede samega posega sem se odločila hitro nisem dosti razmišljala ali brala o tem ker drugače mi me blo strah…boknedaj da gledaš videje po youtubu….NE PRIPOROČAM! Kolegica mi je bla v oporo ker je šla pred pol leta na popolnoma enak poseg k dr. Fabjanu…No naredu ji je super tako da sem se sama tudi odločila pri njemu.
Samo okrevanje ni boleče, najhuje je ker je potrebno spati 2 tedna na hrbtu s pokrčenimi nogami…vam povem da ubija…križ me je bolel, ponoči sem se zbujala kot dojenček in mi je mogu moj hrbet masirat 🙂
fajn je da ne dvigujete ničesar vsaj 3 tedne nič…če pa že je nujno pa ne smete dvignit s trebušnimi…kihat, kašlat n fajn…se je fajn izognit.
Teden dni po operaciji sm imela ogromen trebuh in je na pregledu dr. mislil da imam veliko sokrvice in mi je poskušal punktirat ampak ni šlo nič ve tako da je bila velika oteklina..
danes ko sem 3 teden je oteklina manjša okoli rane…boli me nič več nič, pri hoji sem že skoraj popolnoma izravnana čeprav me še malo špona ampak bo počasi… Bom pa se čez mesec dni javla kako sem zadovolna z rano namreč zdaj se še ne vidi kaj dosti…
V vsakem primeru naj povem da se operacijo zelo izplača, naj vas nebo strah, je ena najbolj pogostih operacij in jih opravi veliko ljudi tako da če smo me porihtale boste tudi ve…le pogumno !

Šeherezada mene pa zanima kje imaš rez..pod bikinam ali nad? ker moj rez je definitivno visok :((( reku mi je da bo pod hlačkam ampak ni…sem besna kot ris zaradi tega

Pozdravljena, upam da boš vidla sporočilo. Jaz sem po porodu dobila diastazo in popkovno kilo in me je zdej strah ponovno zanosit. VEŠ MORDA KEJ VEČ O TEM? Če me lahko pokličeš na 040234645 ti bom hvaležna. Rabla bi več informacij, ki se težko dobijo. Hvalaaaaa

Pozdravljene
Odločam se za abdominoplastiko.
Imam višek kože na trebuhu po dveh porodih, drugače sem suha.
Na forumih je bolj mal za prebrat… tako, da prosim ženske, mamice, ki ste to opravile-
Kako ste zadovoljne z rezultati? Ali so brazgotine vidne, moteče? Je trebušček kot prej?
Hvala vsem, ki boste delile svojo izkušnjo.
l.p.

New Report

Close