Najdi forum

Dvig prsi

Zanima me kako poteka postopek za dvig prsi.
Namreč stara sem 27 let in kot otrok nisem rada nosila modrčka tako, da imam že sedaj zelo povešene prsi.
Rada bi njihov videz malo popravila in me zanima kako postopek poteka, kje ga izvajate in koliko približno bi stalo?

Najlepša hvala za odgovor!

lp Neja

Živijo

Operacija prsi po kateri sprašujete je dvig prsi, strokovno mastopeksija, mogoče ob sočasni vstavitvi prsnih vsadkov.

Navedem bom nekaj dejstev v zvezi s to operacijo:

Pri mastopeksiji dvignemo in preoblikujemo prsi tako , da izrežemo odvečno kožo, bradavici in preostalo tkivo pa dvignemo in ustrezno preoblikujemo.
Poseg, v splošni ali lokalni anesteziji s sedacijo, traja eno do tri ure. Po operaciji ste dan ali dva v bolnici.

Stranski učinki posega so: začasne potpludbe, oteklina, neprijeten občutek, zamnjšanje občutljivosti kože dojk in bradavic, suha koža prsi…

Zapleti: debele ali razširjene brazgotine, propad kože, okužbe. Nesomerno postavljeni bradavici. Trajna izguba občutljivosti kože dojk ali bradavic…

Po posegu boste vsaj teden dni odsotni z dela. Z bolj intenzinvo telesno dejavnostjo boste lahko pričeli po mesecu do dveh.

Na trajnost rezultata vplivajo težnost, nosečnosti, staranje, spremebe telesne teže, ki povzročijo, da se prsi ponovno povesijo. Če sočasno z dvigom prsi vstavimo vsadke, lahko z njimi dodatno popravimo izgled in dosežemo trajnejši rezultat.

Vsadki ne preprečujejo diagnostičnih postopkov ( mamografije) je pa ob morebitni preiskavi potrebno povedati , da imate vsadke, ker to zahteva nekoliko drugačno tehniko.

Poseg izvajamo na našem kliničnem oddelku, v operacijski dvorani.

Cenovno razred, če izvajamo poseg v splošni anesteziji med 450 do 500 tisoč sit, v lokalni anesteziji okoli 300 sit.

Lep pozdrav

Aleš

kakšna je razlika med splošno in lokalno anestezijo?Ali je lokalno bolj nevarna,ali se vec bolecine obcuti,oziroma zakaj je leta cenejsa?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni

Pri lokalni anesteziji tkivo omrtvimo z injekcijo posebnih sredstev, ki zaustavijo prenos informacij po živcih. Omrtvimo le področje, ki ga bomo operirali. Pacient je normalno buden, se vsega zaveda, čuti ,da se nekaj dogaja, vendar ga ne boli. Če je poseg v lokalni anesteziji daljši dodamo tudi pomirjevala. Uro ali dve dolgo ležanje pri miru, ko čutite, da se z vašim telesom nekaj dogaja zna biti neprijetno.

Pri splošni anesteziji vas anesteziolog zaspi, doda sredstva proti bolečinam in popotrebi sredstva za sprostitev mišic. Operacije se ne zavedate. Morata pa zdravnik anesteziolog in aneteziološka sestra s pomočjo aparatov ves čas skrbeti za vaše življenske funkcije.
Splošna anestezije je bolj prijetna in manj stresna, saj se celotnega postopka operacije ne zavedate.
Ker pri splošni anesteziji sodelujeta dva človeka več (anesteziolog in sestra), ki uporqbljata drage aparate in zdravila je tak poseg seveda dražji kot lokalna anestezija, kjer vam kirurg sam vbrizga lokalno sredstvo za omrtvičenje.

Lep pozdrav

Aleš

Pozdravljeni!

Zanima me, ali in v katerem primeru dvig prsi oz. dojke plača ZZZS.
Sprašujem zato, ker se mi je po posegu na prsnem košu povesila desna dojka. Sicer pa ko sem prebrala stranske učinke … ne vem, če bi se sploh odločila za operativni poseg. Namreč ali je dojka povešena ali brazgotinasta … ni velike razlike.

Hvala za odgovor!

Živijo

Dvig prsi mastopeksija je samoplačniški poseg razen če gre za rekonstrukcijo po amputaciji dojke.

Prilagam povezavo do krajše infomracije o dvigu dojke. Tam so tudi skice brazgotin. Kliknite in malo počakajte.

Za podrobnejše informacije se ogalsite v ambulanti.

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close