Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Odstranitev nevusa

Odstranitev nevusa

Na vratu imam precej velik in izbočen nevus (to diagnozo mi je postavil dermatolog), katerega bi se srčno rada znebila. Moti me povsem iz estetskih razlogov, drugače nič ne boli, le včasih me okolica malo srbi. Zanima me, ali je taka odstranitev kakorkoli lahko nevarna oziroma tvegana. Mislim, da so včasih rekli, da je vse tovrstne pike bolje pustiti pri miru, razen seveda če so izkaže, da so maligne. Kakšno je vaše mnenje? Seveda če obstaja vsaj minimalno tveganje za karkoli, bom raje potrpela:-))

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Katarina

Živijo

Pigmentna kožna znamenja so naši vsakdanji spremljevalci in vsakdanji kruh 🙂 plastičnih kirurgov in dermatologov.

Če vas znamenje moti ali kakorkoli opozarja nase, ga je vsekakor bolje izrezati, sploh če je na predelu kjer se drgne ali večkrat draži.
Če ga ni se ne more spremeniti v nič nevarnega.

Trdovratne govorice, da je znamnja bolje pustiti pri miru imajo osnovo morda v tem, da jih sami ne dražimo. Strokovna odstranitev pa zmanjša tveganje nastanka kožnega raka.
Več o tem si lahko preberete na moji spletni strani. Kliknite na spodnjo povezavo

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close