Najdi forum

Pozdravljeni,

Mene pa zanima ali se da strije odstraniti. Po nosečnosti so mi na trebuhu nastale strije. Kljub mazanju s kremami. Zanima me kakšen je poseg in koliko stane ( če je sploh možno).
Že v naprej hvala za odgovor

Zdravo

Strije ( medicinsko Striae distense) so kožne brazgotine. Koža je stanjšana, zabrazgotinejna in neelastična.
Nastanejo ko lastni ali zunanji steroidi (vrsta hormonov) povzročijo histro rast prsi, bokov ali trebuha. Naprimer med nosečnostjo, pri zdravljenju s steroidi, pri določenih oboljenjih, pri bodibilderjih , ki želijo povečati telesno maso tudi z jemanjem anabolnih steroidov…

Strije so sprva pordele, s časom pobledijo.

Učinkovito zdravljenje je težko. Zgodnje, rdeče strije včasih ugodno odgovorijo na lokalno zdravljenje s tretinoinom.
Zrele strije skušamo zdraviti z laserji. Učinek je omejen, pokaže se čez 3 mesece. Terapijo je potrebno večkrat ponoviti.

Učinkovito odstranimo strije le če jih skupah z okoliško kožo izrežemo. To se da le če ima celoten predel preveč kože. Na primer viseč trebuh ko naredimo abderoplastiko, če zmanjšamo velike dojke ali odstranimo ohlapno kožo stegen.

Lep pozdrav

Aleš

Najlepše se vam zahvaljujem za hiter odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,napisali ste

Učinkovito odstranimo strije le če jih skupah z okoliško kožo izrežemo,če zmanjsamo prsi,zanima pa me ali se taksen poseg pri odrezanju koze proti strijam lahko narei tudi pri DVIGU velikih prsi,ali le pri pomanjsanju?Lp

?Za neko kosarico?koliko pa potem to dodatno stane,da ti kozo odstranijo?Ali so kaksni sledovi?lp

Pozdravljeni

Sam poseg zmanjšanja ali dviga dojk sestoji iz kožnih rezov, izreza koža in odstranitve ali preoblikovanja mehkih tkiv dojke.

Aleš

se pravicujem ker zopet motim 🙂
ampak,ne razumem da odstranite kozo…ali jo nadomestite z novo ali kako???

Pozdravljeni Oka

Če so prsi povešene pomeni , da se je koža rastegnila. Ko prsi dvignemo se odvečna koža guba. Višek izrežemo. Obstaja več metod – “krojev” izreza kože in šivanja tkiv. Katerega bomo uprabilo je odvisno od začetnega stanja dojk, od želja pacientke in od izkušenj kirurga ( od kirurške šole)

Aleš

ali se da kozo zamenjati?

Živijo

Kožo se da zamenjati, vendar izgled po posegu ni primeren za estetsko kirurgijo. Izjema so le korekcije brazgotin in stanja po izrezu večjih tatujev.

V osnovi manjkajočo kožo nadomestimo:
s presadki delne ali cele debeline kože, ki smo jo odvzeli nekje na telesu,

s tem, da okoliško kožo razpnemo ( z uporabo napihljivih vsadkov , ki jih več mesecev napihujemo in nato odstranimo, z viškom kože pa nadomestimo okvarjeno kožo v okolici)

Z uporabo režnjev lokalnega tkiva in kože

Z uporabo vezanih, otočnih težnjev z odaljenih tkiv

Z uporabo režnjev tkiva iz drugih delov telesa, ki jih pripnemo z mikrokirurško tehniko na žile in živce.

Razen izjemoma se vse te metode uporabljajo v plastični in rekonstrukcijski kirurgiji ne pa pri estetskih posegih.

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close