Najdi forum

gube med prsmi

Moja prsa so lepe in ravno prave oblike. Moti pa me, ker so med njimi že kar precejšnje gube, ki se širijo pod njih. Verjetno dobro veste kako to zgleda. Zaradi tega mi je precej neprijetno npr. na nudistični ali pri odprtih majicah. Stara sem šele 31. Se da tukaj sploh še kaj narediti?

lp

andreja

Pozdravljeni

Gube kakršne opisujete so najverjetneje posledica, od sonca in ostalih zunanjih vplivov (voda, veter), poškodovane kože. Strokovnjaki pravijo, da je več kot 90% znakov prezgodnjega staranja kože posledica teh (aktiničnih) vplivov. Znaki so stanjšana koža z izgubo elastičnosti in posledične gube, spremenjena pigmentacija, pojav pegic in poroženevajočih sprememb in v kasnejših letih pogostejši nastanek kožnega raka.
Najbolj starajo kožo sončne opekline. Solariji dolgoročno ravno tako okvarjajo kožo kot sončno obsevanje.
(Primerjajte nagubano kožo med prsi s kožo na notranji strani stegen ali podlahti, ki je skoraj vedno zaščitena.)

Kaj se da storiti?
Zaščita in nega kože. Kvalitetna in dologročna zaščita kože pred soncem ter nega z ustreznimi dermatološkimi in kvalitetnimi kozmetskimi preparati lahko deloma povrne izgubljeno mladost koži.

Svetujem pregled pri dermatologu, ki vam bo znal svetovati najprimernejšo kožno nego in način zaščite.
Sončite se po pameti in pazite na svoj dekolte – koža vam bo hvaležna!

Lep pozdrav

Aleš

New Report

Close