Najdi forum

Prsa…

Spoštovani,

imam par vprašanj v zvezi s povečanjem prsi. In sicer; po končani drugi nosečnosti in dojenjem, si nameravam dati povečati in dvigniti prsa. Naj povem, da so se že pri prvi nosečnosti povesila, kljub dobri opori, nastale so tudi strije ter povečali so se kolobarji okoli bradavice, ki se zdijo ogromni za moja prsa (75 B). Torej dojke so povešene in bolj prazne (sedaj pač ne).

1. Kateri je tisti faktor, ki določa mejo velikosti- povečave dojk, všeč so mi namreč velika prsa (75 D)???

2. Ali se da kolobarje zmanjšati??

3. Imam tudi ploske bradavice (ki se v prvi nosečnosti ob dojenju niso nič popravile) in me zanima, če se da tudi to koregirati?

4. Kot zadnje vprašanje, a nič manj pomembno; ali je mogoča “izbira” oblike?

Že vnaprej se vam zahvaljujem za vaše odgovore in vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni

Odgovoril bom kar po točkah:

1. Kateri je tisti faktor, ki določa mejo velikosti- povečave dojk, všeč so mi namreč velika prsa (75 D)???
Običajna meja je meja dobrega okusa, mode in načina življenja. (Če ste športnica vas bodo velike prsi prej motile kot ne).
Dobi se vsadke vseh velikosti tudi več kot 1000ml na dojko. Pri nas se ženske odločajo za vsadke do 500 ml kar so že velike prsi. Pri prsnih vsadkih je pomembnih več dimenzij, ki poleg volumna odločajo o obliki in projekcijo. Vsak proizvajalec ima svoje tabele, ki pomagajo izbrati željeno dimenzijo, obliko in material vsadka.

2. Ali se da kolobarje zmanjšati??
Seveda. Ob mastopeksiji – dvigu prsi je to normalen del posega, ravno tako pri operaciji zmanjšanja prsi.

3. Imam tudi ploske bradavice (ki se v prvi nosečnosti ob dojenju niso nič popravile) in me zanima, če se da tudi to koregirati?
Načeloma da, vendar uspeh pogosto ni popoln. Po operaciji ne morete več dojiti.

4. Kot zadnje vprašanje, a nič manj pomembno; ali je mogoča “izbira” oblike?
Dojko oblikujemo lahko z obliko, velikostjo vsadka in ali z izbiro kirurške tehnike za preoblikovanje dojk.
Telo je živo tkivo, ki včasih reagira na poseg drugače kot bi si želeli. Z esteskimi kirurškimi posegi se skušamo približati lepotnemu proporcu, ki je primeren za vaše telo in v skladu z izboljšano samopodobo.

Preden se odločite za poseg svetujem obisk pri plastičnem kirurgu, ki vas bo pregledal in se zva,o dogovoril o najustreznejših posegih.

Lep pozdrav

Aleš

zakaj moje sporočilo ni vidno??

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo
Sedaj je že vidno!

Dokler vprašanja ne preberm in po možnosti nanj ne odgovorim ga ne spustim v eter.

Aleš

Pozdravljeni še enkrat,

zanima me, kakšna je (približna) čakalna doba pri vas, od naročanja do posveta ter od posveta do operacije (dvig in povečava prsi)?

Zahvaljujem se vam za odgovor!

Živijo 🙂

Za prvi pregled pri nas ni naročanja. Kdor pride ga pogledamo. Je pa včasih treba počakati kakšno uro. Ambulanta dela vsak delavni dan med 9 zjutraj in sedmo zvečer.
Sam imam ambulanto ob sredah popoldne. (Letos začnem delati zadnjo sredo v januarju)
Najbolje je če pridete med pol šesto in šesto uro zvečer, na Polikliniko C hodnik, v ambulanto KO za plastično krg. in opekline.

Običajno se pred operacijo s pacientkami ali pacienti dobim vsaj dvakrat. Po dokončnem pogovoru izstavimo predračun. Ko je ta plačan, pridete na vrsto znotraj meseca dni razen, če ne želite drugače.

Lep pozdrav

Aleš

glejte gospa jaz vam lahko povem da vaš mož sigurno še vedno obožuje vaša prsa in takšen poseg najverjetneje ni potreben glede vaših kolobarjev pa tudi se ne rabite sekirati [hashtag=jebeshumetnejoske]#jebeshumetnejoske[/hashtag] [hashtag=sprejmise]#sprejmise[/hashtag] [hashtag=nocap]#nocap[/hashtag]

živjo, moja prijateljica si je želela vse popraviti, žal je naletela na mlajšo kirurginjo brez izkušenj iz ZG in je sedaj vse še huje:( pazi koga izbiraš za ta poseg…Se da pa vse to lepo popraviti…
lp

New Report

Close