Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija FUE transplatacija las

FUE transplatacija las

Pozdravljeni, zanimajo me konkreten izkušnje z transplantacijo las po FUE metodi. Kakor vidim, je to v SLO dokaj redko in praktično ni ambulant, ki bi ta postopek izvajale, razen redkih izjem. Moja zgodba: bližam se 40. letu, lasje so mi začeli izpadati zgodaj v srednji šoli, pri približno 17-ih letih. Osebno se me je to močno dotaknilo in sem praktično pri 18-ih začel jemati finasterid, ki ga jemljem še danes. Zadnja leta se je situacija poslabšala, zato sem dodal tudi Dermmatch, ki je povsem skril mojo plešavost. Vedno sem mislil, da bo čas prinesel boljše sprejemanje te težave, ampak je žal ravno obratno. Uporaba preparatov je še dodatno omejila življenje, od nenehnega preverjanja las, omejitev pri kopanju in ostalih športnih dejavnosti itd. Ker imam otroke, si želim brezskrbnega uživanja življenja. Zato sem letos resno začel razmišljati o posegu FUE.
Problematičen del je lasna linija, predel za njo in visoko čelo – temena. Predlagano mi je bilo 2000 graftov (okoli 5.000 las). Razmišljam, da bi poseg opravil v Zagrebu na kliniki Maletić ali v Budimpešti brez britja predela, kamor bi vsadili lasje. Turčije in ostali daljni kraji odpadejo….
Največ moja skrb je celjenje. Planiram, da bi ostal doma cca. 3 tedne in me zanima, kakšne so izkušnje? Teoretično bi mi morale v tem času odpasti vse kraste in počasi tudi presajeni las. Nato mislim dodati Dermmatch, ki bi lahko poseg še dodatno skril.
Ali ima kdo konkretne izkušnje z posegom, kako je prišel nazaj v službo in kako je potekalo celjenje?

New Report

Close