Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Lasersko odstranjevanje tetovaže

Lasersko odstranjevanje tetovaže

Zanima me lasersko odstranjevanje tetovaže samo enega dela velikosti 10 x 9cm.
Tatu je trenutno star 9 let in je cover up nekega starejšega tatuja, ki je bil na žalost narejen pregloboko. Ko je bil tatu narejen mi je bil zelo všeč in še vedno bi mi bil, če se ne bi grdo postaral. Razlog zato je po mojem mnenju tattoo, ki je pod njim. Želela sem ga obnoviti vendar mi je moj tattoo artist povedal, da bo težko saj so črte predebele. Ostali del tatuja bo mogoče brez problema obnoviti.

Ali je možno odstranjevanje samo dela tatuja z namenom, da ni odstranjen popolnoma ampak samo dovolj svetel, da bo tetoviranje čez njega lažje? Tattoo je črne, rdeče in zelene barve. Ali po laserju ostane kakšna poškodba kože ter ali je nevarno lasersko odstranjevanje in tetoviranje čezenj? Kakšna bi bila okvirna cena za en tretma pri tattoo-ju navedene velikosti?

Za tiste, ki ste si že odstranjevali tattoo me zanima, če ste bili zadovoljni z rezultatom? Kako je z bolečino? Koga mi priporočate za poseg?

(Če ima kdo namen komentirati, da bi prej mislila naj si prosim prihrani čas saj obožujem tatuje. Omenjeni tatu ni zadnji. Prav tako pa je odstranjevanje v mojem primeru z namenom, da dosežem kasneje boljši rezultat pri tetoviranju.)

Kako negovati tattoo po lasarski odstranitvi:

Prvih 12 ur po laserskem posegu, tattoo pustite pokritega. Če je otrklina velika, lahko hladite z ledom vendar ne več kot po 10 minut na enkrat. Hlajenje je priporocljivo vsaj 42 ur po losegu. Po 12 urah področje prvič počasi odkrite. Če je tatto večje površine in je povit z povojem in gazo je priporočljivo, da ko odvijete povoj gazo razmočite z fiziološko raztopino. Postopek je priporocljiv ker se gaza malenkost prime z kožo in se z tem načinom tako lažje odstrani.
Naslednji postopek je, da se roka nežno opere z tekočim milom,najbolj pa vam priporočamo antibakterijsko milo,saj stem dodatno preprecite, da bi prišlo do infekcije.
Nato Kožo namilite in sperite z vodo,ki naj bo mlačna ali mrzla, vendar ne preveč, saj je koža razdražena. Nato osušite z brisačo tako, da potapakte po površini, pomembno je da NE vlečete oziroma drgnete. Ko je koža suha, jo namažite z priporočenim mazilom za katerega ste dobili recept in ga prevzamete v bližnji lekarni.
Priporočljivo je, da področje po navedenem postopku ponovno zavijete oz oblepite z obližom še naslednjih 7 dni . Odvisno je kakšno površino imate. Če je površina večja in je zanjo potrebna še zaščitna gaza in povoj to naredite po nanesitvi gela. V kolikor je podrocje manjse in ga je je mozno prekriti z obližom je postopek enak.
Prvih 72 ur je priporočljivo menjati obliže/gaze 2x-3x na dan. Po iztečenem času je dovolj, da se nadalnih 3-4 dni na podrocju menja oblize/gaze do 1x dnevno.

Kako negovati tattoo po lasarski odstranitvi:

Prvih 12 ur po laserskem posegu, tattoo pustite pokritega. Če je otrklina velika, lahko hladite z ledom vendar ne več kot po 10 minut na enkrat. Hlajenje je priporocljivo vsaj 42 ur po losegu. Po 12 urah področje prvič počasi odkrite. Če je tatto večje površine in je povit z povojem in gazo je priporočljivo, da ko odvijete povoj gazo razmočite z fiziološko raztopino. Postopek je priporocljiv ker se gaza malenkost prime z kožo in se z tem načinom tako lažje odstrani.
Naslednji postopek je, da se področje nežno opere z tekočim milom najbolje pa vam priporočamo antibakterijsko milo saj z tem dodatno preprečite, da bi prišlo do infekcije.
Nato področje nežno sperite z vodo,ki naj bo mlačna ali mrzla, vendar ne preveč, saj je koža razdražena. Nato osušite z brisačo tako, da potapakte po površini, pomembno je da NE vlečete oziroma drgnete. Ko je koža suha, jo namažite z priporočenim mazilom za katerega ste dobili recept in ga prevzamete v bližnji lekarni.
Priporočljivo je, da področje po navedenem postopku ponovno zavijete oziroma oblepite z obližom še naslednjih 7 dni, če boste aktivni zunaj doma. Odvisno je kakšno površino imate. Če je površina večja in je zanjo potrebna še zaščitna gaza in povoj to naredite po nanesitvi gela. V kolikor je podrocje manjse in ga je je mozno prekriti z obližom je postopek enak.
Prvih 72 ur je priporočljivo menjati obliže/gaze 2x-3x na dan. Če ste izključno doma pustite odkrito, da se hitreje zaceli. Po iztečenem času je dovolj, da se nadalnih 3-4 dni na podrocju menja oblize/gaze do 1x dnevno ( v kolikor ste v sluzbi oziroma vzunaj) Po 7 dnevih je priporočljivo mazanje dokler se hraste ne zacelijo.

New Report

Close