Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Znamenje na hrbtu

Znamenje na hrbtu

Pozdravljeni!

Že od rojstva imam na spodnjem delu hrbta za noht na palcu veliko in cca 3mm debelo bradavico/znamenje. Ko sem bila mladoletna, so me spraševali o odstranitvi, vendar me takrat ni motilo. Kasneje mi je osebna zdravnica napisala napotnico za dermatologa, ki pa mi znamenja ni želel odstraniti, ker je bilo po njegovem mnenju preveliko. Zanima me, če mi odstranitev tudi pri lepotnem kirurgu krije zdravstveno zavarovanje (ali lahko sploh dobim napotnico?), če ne, kam se lahko za odstranitev obrnem in koliko stane? Znamenje je namreč na mestu, ki je izpostavljeno dotikom, naslonjalom stolov in pripomočkom pri športu, zaradi česar se je že nekajkrat odrgnilo.

Lep pozdrav
Ela

zdravljeni
če gre za znamenje ( nevus), potem odstranitev krije zdravstvena zavarovalnica. Mislim vsaj…
Na žalost v Sloveniji najverjetneje ni človeka, ki bi točno vedel kaj zavarovalnica krije in kaj ne.
Sicer pa odstranitev stane okoli 100€, dodatnih 100€ pa še histologija preparata.
Cene so nižje , če se spremembo odstrani z laserjem ( cene so odvisne od centra do centra).
Posege , samo samoplačniške, izvajamo tudi v Estetiki Testen.
lp Andrej Testen

New Report

Close