Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Brazgotina po operaciji srca

Brazgotina po operaciji srca

Spoštovani,

vprašala bi glede nege brazgotine po operaciji srca. Hči je bila pred dvema mesecema operirana na srcu. že pred enim mesecem so vsi šivi odpadli (imela je take šive, ki se odstranijo sami)

Zanima me ali in kako naj negujemo brazgotino pod prsmi , saj je bila prej le črta, zdaj pa se je nekoliko odebelilo in dvignilo. Do zdaj smo vse pustili pri miru, le brazgotino na vratu smo mazali z Bepanscarom, ker jo je srbelo in je hotela praskati, je pomagalo, ne srbi več. Brazgotine od drena in v dimljah so že manj vidne in se niso spremenile tako kot se je spremenila ta pod prsmi. Nekateri pravijo, da je dobro mazati in nežno masirati (sedaj ko je že vse zaceljeno).

Zanima me vaš nasvet? Mazati, nežno masirati s čim, kar naj bi pomagalo k lepšemu cepljenju in preprečilo hipertrofične brazgotine ali keloide. In če ja, kdaj in s čim? Ali ne? Kaj menite o Bepanscar ali o Dermatix silikonskem gelu? Hči je stara 4 leta.

hvala za vašo pomoč, lep pozdrav

pozdravljeni
kot oče štiriletnika upam da bo z deklico vse v redu.
Kar pa se tiče brazgotin, pa lahko v prvem letu nanje najbolj vplivate.
Kasneje se še da, ampak so vedno bolj trdovratne.
Pomagajo različne kreme- dobre povratne informacije sem dobil z uporabo Epycin kreme, Cosmerba kreme. Dermatix pa so boljši obliži kot krema.
Morda se vam v prvi fazi splača uporabljati eno od krem ( prve 2-3 mesece), nato pa obliže – silikonski obliži, ki se jih prelepi le preko brazgotine( morajo pa biti na mestu vsaj 12 ur, uporablja pa se jih do enega leta).
Včasih pa kljub temu ostanejo grde brazgotine ( mesto nad prsnico je kritično mesto za nastanek keloida ali hipertrofične brazgotine). Po dveh mesecih se lahko uporablja tudi laser, ampak morda je pri 4 letih to malo prehudo…
lp Andrej Testen

New Report

Close