Najdi forum

Podočnjaki

Pozdravljeni,

imam dilemo in vprašam še vas.

Stara sem 38 in imam na splošno zelo tanko in svetlo kožo. Na obrazu je v zadnjih letih postala zelo neenakomerna, imam otočke rdečice pa tiste pigmentne madeže ob robu čela ipd. Ampak to me ne moti tako, ker se s pudrom vse razmeroma dobro prekrije. Motijo pa me moji zelo opazni podočnjaki – imam temne, povešene kolobarje. Bila sem tudi že pri estetski dermatologinji, ki meni, da gre za tipično upadlost kože pod očmi, ki pride z leti, nekateri pa smo dedno nagnjeni k večjim podočnjakom. Je pa rekla tudi, da je to nekaj, kar filer s hialuronsko kislino odlično reši. Pokazala mi je primer pacientke, ki je imela skoraj enake, pa jih je filer dejansko odlično odstranil.

Ker me vseeno nekoliko skrbijo potencialna tveganja postopka, me zanima, ali menite, da bi bilo primerneje prej preizkusiti kakšno dobro kremo s to kislino ali serum. Kakšno molekularno sestavo mora imeti, da res učinkuje primerljivo z injekcijo?

Hvala vam že vnaprej! 🙂

Hvala vam že vnaprej!

Lp

pozdravljeni
v kolikor vam je po pregledu dermatologija svetovala polnila, potem je to verjetno najboljša metoda. Dermatologi se namreč radi poslužijo tudi krem in drugih preparatov. je pa z kremami pot do uspeha dolgotrajnejša, pa tudi neprimerna za poletje.
lp Andrej Testen

New Report

Close