Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Estetska in plastična kirurgija Odstranitev odvečne teže

Odstranitev odvečne teže

Spoštovani, jaz pa imam eno vprašanje glede odstranitve odvečne teže po hujšanju. Sam sem namreč imel kar nekaj kilogramov preveč , čez 160, pri višini 85 cm, shujšal sem na 120kg v obdobju 8 mesecev, seveda imam sedaj kar nekaj odvečne kože, ki mi visi in moram priznati, da mi je sedaj veliko bolj nerodno, kot ko sem bil debel, predvsem sedaj res vse čudno izgleda, prej pa je bilo pač samo napeto.

Vprašanje, ki ga imam, ali se lahko naredi estetski poseg, še predno do konca shujšam. Želim si priti do 90kg, kar pomeni, še dodatnih 30 kg. Ali lahko naredimo tudi vmesni poseg ali je bolje počakati, da pridem do končne teže in se šele nato odločimo za estetski poseg. Ko bom šel na morje, to ne izgleda ravno lepo in estetsko in se kar nekoliko nelagodno počutim. Star pa sem 33 let.
Zelo bom vesel vašega nasveta in videnja moje situacije.

Vanja

Pozdravljeni
Najprej vam moram čestitati, ni lahko shujšati ( včasih že eno kilo, kaj šele 40).
Prav tako vas popolnoma razumem, se pa morate zavedati, da vam bo, v kolikor se poseg naredi že zdaj in boste nato shujšali še za dodatnih 30 kg, koža zopet začela viseti in boste potrebovali kasneje še en poseg.
Poleg tega je možnost zapletov večja, če je ob operaciji še vedno prisotne več maščobe. Lahko namreč pride do odloženega celjenja, v takem primeru lahko rana celi tudi nekaj mesecev.
Je pa poseg seveda možen, bi vam ga pa odsvetoval, dokler ne dobite željene teže.
Lp Andrej

New Report

Close