Forum: Nega, ličenje in style

Forum za ženske in moške, ki si želijo izvedeti več o modi, trendih, lepoti, ličenju ter negi telesa in obraza. To je kotiček, namenjen izmenjavi mnenj in lastnih izkušenj ter vprašanjem modnim in lepotnim strokovnjakom.

Rosacea je ozdravljiva!

Odgovori Nova tema
Default avatar ozdravljenarosacea 29 Okt 2011 08:57

Imela sem dolgoletne težave z rosaceo - od 17. leta, natančneje z mozoljčki, pordelostjo po obdrazu ... Ker sem jih uspešno rešila, po več kot 15 letnem boju, bi rada povedala, da je rosacea popolnoma ozdravljiva!

Nekaj napotkov za tiste, ki se še borite s boleznijo. Moje zdravljenje je potekalo na več nivojih:
- dieta za vzpostavitev bazičnega stanja (nekaj časa sem imela tudi vegansko dieto)
http://med.over.net/forum5/read.php?177,5932999
- kupila sem prvi dve kremi, ZZ se mi zdi super, in ju uporabljala po navodilih:
http://www.demodexsolutions.com/
http://www.demodexsolutions.com/vpasp6. ... .asp?id=25
http://www.demodexsolutions.com/vpasp6. ... .asp?id=24
Prebrala sem precej literature ...
http://rosacea-support.org/
Po internetu pregledala na you tubu razne videe npr.
http://www.youtube.com/watch?v=TEKGy5t41rU
Naredila IPF+RF lasersko zdravljenje - 5 obiskov in še zdravljenje z diamantim pilingom (4 x), sem šla kar v kozmetični salon, je bilo ceneje kot v dermatoloških centrih
http://eliteiplrf.com/naprava/iplrf-elite-tina/
V 8 mesecih je bila moja koža kot nova.
Bi pa rada povedala, da sem bila v tem času deležna raznih pripomb zdravnikov (dermatologov), da moje stanje ne bo nikoli boljše, da ni ozdravljivo, dobivala sem najrazličnejše stvari (za mazanje, tableti), ki mojemu stanju sploh niso pomagale ... Tako da sem razočarana nad našimi dermatologi - obiskala sem tri zelo znane ... Toliko informacij imajo na internetu, leta so študirala v svoji stroki, se stalno izpopolnjujejo, pa je rozacea še vedno neozdravljiva. No, karkorkoli, izredno bom vesela, če sem s tem komu pomagala. Če pa koga še kaj zanima, pa lahko vpraša.
Upam sicer, da so se te stvari tudi spremenile. Ker moram povedati, da je od mojega zadnjega obiska dermatologa minilo 5 let.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Simone Godina 2 Nov 2011 12:39

Pozdravljena,

taka novica je zares razveseljujoča. Vaš pristop k stvari je bil celosten, uporabili ste različne tako kreme, dermatološke tretmaje in spremembo prehrane, le tako lahko pridemo do rezultata.
Če samo čakamo da se zgodi čudež po uporabi kreme ni nič.
Čestitam vašemu uspehu, ki je dokaz da je k zdravstvenim problemom potrebno pristopiti celostno in upoštevati več vidikov in kombinirati več rešitev.

Želim vam veselo življenje v novi koži,

Simone Godina
Beauty Coach
Antiaging centri Ljubljana, Portorož
AntiageDermoLab

Default avatar Lola83 23 Jan 2012 13:11

Ta informacija me zelo veseli! Sama imam iste probleme, ampak se mi je stanje po 5 mesečni uporabi Rozexa že izboljšalo. Rdečica še ni do konca izginila. Zanima me ta krema Demodez ZZ pa se po drugi strani bojim, da bi si lahko stanje poslabšala :/.
Pri dnevni negi obraza še tudi nisem našla prave kreme za mojo kožo, ki je izmed drugim mešana, nagnjena k aknam. odkar pijem veliko tekočine, se še samo tu in tam pojavi kakšen mozolj, tako da tudi to pomaga. Saj pravim, da še nisem prišla do rezultata, kot si ga želim.

Default avatar cibah 27 Feb 2012 21:56

Živjo!

V katerem kozmetičnem salonu so ti opravili lasersko terapijo?

Default avatar MATO 27 Mar 2012 16:27

Jaz se že 8 let bojujem z mozolji po lasišču. Pojedel sem že ogomno zdravil, ampak je bilo vse samo začasna rešitev. Glede na to, da se mi vedno pogosteje pojavlja tudi rdečica na obrazu razmišljam da je to verjetni rasacea. Zanima me če je kdo imel podobne težave in kako se jih je rešil?

lp

Default avatar Simone Godina 31 Mar 2012 12:18

Pozdravljen Mato,

vsaka rdečica na obrazu ni nujno rozacea. V vašem primeru bi za lasišče izbrala dermatološki šampon, v lekarni primeren za vaše mastno lasišče.
Pojdite se pregledat k dermatologu, ki vas pregleda in določi ali je zadeva bolezenska, lahko je seboreja ipd.

Za kožo je potrebna ustrezna nega:
Čiščenje : gel za umivanje vsak večer.
Ustrezen losion ali krema za obraz, ki da ga bo čez dan zaščitil, da se rdečica ne širi.
Dobra bi bila kakšna dnevna krema, ki že vsebuje UV zaščito.
Zvečer nanesite kremo proti rdečici, vsaka kozmetična hiša ima take izdelke, še posebej tiste iz lekarne, da kožo pomirja.

Napišite kaj že uporabljate.

Simone Godina Moderator
Antiaging Beauty Coach
AntiageDermoLab
Antiaging centri Ljubljana, Portorož
facebook: Antiaging center
040 291 165

Default avatar Zofija Jan 13 Apr 2012 21:00

Spoštovana!
Pri dermatologih se ni spremenilo še nič na področju problema rosacee. Dobiš recept za kremo Rozamet in tablete. Ker imam kar hud problem s to nadlogo, tudi mene zanima, kje opravljajo lasersko terapijo ? Pošiljala sem namreč že na nekaj kozmetičnih studijev povpraševanje pa nisem dobila ustreznega odgovora.
Resnično bi bila zelo vesela za to informacijo. Vnaprej hvala in lepo pozdralvjeni!
Zofija

Default avatar majda84 9 Maj 2012 11:04

živjo,

tudi jaz imam postavljeno diagnozo rosacea.. želela bi te kontaktirati v zvezi s tvojim uspešnim zdravljenjem, ker imam kar nekaj vprašanj.

Default avatar barbi1 25 Sep 2012 22:33

Sama sem bila na laserski terapiji 5x, pa je bilo stanje še slabše. Poskusila sem tudi z Rozamet kremo, pa je bilo na začetku uredu, potem pa se je spet poslabšalo. Zadnjih pol leta sem se mazala s kremo Blue Cap, ki mi je do sedaj pomagala, danes pa se je spet prikazala rdečica.
Ne vem več, kaj naj še poskusim

Default avatar zagreb 21 Okt 2012 21:47

... ne razumijem slovenacki ..... da li neko moze da mi napise na hrvatskom kako je izlijecio rosaceu ................... imma rosaceu godinu ipo .....molim vas ako mozete da mi pomognete.... hvala

Default avatar Simone Godina 30 Maj 2013 18:24

Pozdravček,

vsi ste preveč osredotočeni na kreme pri kožnih problemih, vzrok za probleme na koži je v prebavi in prehrani, potrebna je posebna dieta, ki ni za vsakega enaka, pa ne potrebujete toliko krem, zdrava prehrana, kot jo propagirajo ni ustrezna za vse kože, še posebej ne v primeru rosacee.

Za osebni prehranski pristop z bioindividualnim konceptom, pošljite svoj opis problema na

Email: [email protected] in dobili boste obrazec za izpolniti in 50 minutno brezplačno analizo in konsultacijo glede nadaljnjega režima. lahko pošljete tudi sliko problema.

Simone Godina
Certified Skin Diet Health Coach
Osebni dietni trener za problematične kože

Default avatar ani_ 1 Jul 2013 17:18

Pozdravljeni!

Ze dolgo vec ne brskam po spletu za info o razaceii, ker sem jo uspesno pozdravila (95%).
Zacelo se je pred 8 leti in bilo je obdobje, ko sem se zapirala med stiri stene in bila s samozavestjo cisto na dnu. Ko bi se le pojavila kje drugje na telesu in ne na najbolj izpostavljenem delu kot je obraz.
Moja rozacea je vsebovala mesanico rdecice, aknam podobnih "mozoljckov" in zelo vidnih rdecih kapilaric. Tudi najbolj agresivni puder ni prikril stanja.

Bila sem pri dveh t.i. uspesnih in znanih dermatologih in od obeh odsla domov s predpisanimo antibioticno terapijo. Sama sem se odlocila, da poskusim vse, samo vnosa kemije ne.

Tudi sama sem na internetu prebrala vse kar obstaja (se posebej v anglescini) in vedno znova in znova sem se vracala na prehrano, uravnavanje delovanja telesnih hormonov s hrano in kot ste ze mnogi omenili celostno resevanje problema.

Zacela sem se ukvarjati s sportom, tek je postal moja "kemija". Izboljsevala sem telesno kondicijo, skozi pore cistila telo toksinov, stresa in vse nepotrebne nesnage.

Prehrane nisem veliko spreminjala, saj sem ze vse skozi pazila kaj vnasam v telo, jedla domaco pridelano prehrano, zelo redko zahajala v obrate hitre prehrane, pila res veliko vode, se posebej pa potem, ko sem zacela s tekom. Izlocila sem le mleko in mlecne izdelke, ker sem opazila intoleranco na laktozo v mleku.

Kar pa je najbolj vplivalo na izboljsanje stanja moje rozacee je bil kefir - pitje 2 dcl cistega, naravnega, eko kefirja na dan. Kefir je nemudoma zacel blagodejno vplivati na ves moj prebavni sistem, odpravil vsa tiscanja v zelodcu, ki so se dotlej pojavljala.... in s casoma sem opazila, da je zacela postopoma izginjati tudi moja rozacea. Stanje izboljsevanja je trajalo cca. 1 leto, bila sem presrecna ob vidnem napredku.

Ima mogoce se kdo od vas pozitivne izkusnje s kafirjem in odpravljanjem rozacee?

V upanju, da sem mogoce le nekomu od vas malenkostno pomagala, vas lepo pozdravljam!

Default avatar kjk 4 Jul 2013 14:24

Pozdravljeni,

partner ima hudo obliko Rosacee. Ko se mu je pojavilo pred letom dni, so mu na dermatologiji predpisali atibiotik in neko kremo, ki pa nista pomagala. Slišali smo za kremo dr. Vasiča iz BG in jo začeli uporabljati. Stanje se je izboljšalo do trenutka, ko je zmanjkalo kreme in se deset dni ni mazal, nakar je na obrazu izbruhnila grozna žareča rdečica z mazoljčki. Sprejet na DK, kjer so dejali, da je to posledica Vasičeve kreme. Hospitalizacija 15 dni, antibiotik in krema ........ Po skoraj enem mesecu je izginila le žareča rdečica, izpuščaji ostajajo. Strogo prepovedali so uporabo Vasičeve kreme. Šel je na bioresonančno testiranje, ki je pokazalo pršice . Predlagana mu je bila uporaba krem demodexsolution , katere je uporabljala tudi ga. " ozdravljena rosacea " . Zanima me kako se te dve kremi mažeta , ali skupaj ali vsaka posebej. Pred odhodom v bolnišnico smo jih namreč nabavili, vendar, se zaradi stroge prepovedi uporabe česar koli teh krem še nismo poslužili. Zanima me tudi, če ima kdo izkušnje s pršicami in ima kakšen preizkušen nasvet.

Hvala in lp !

Default avatar ani_ 25 Jul 2013 14:37

Pozdravljena kjk,

z antibiotiki (tudi v obliki krem) ne boste resili problema - taksna terapija pomaga le zacasno, da umiri akutni problem in je zal pisana na kozo kemijski industriji in dermatoloskim ambulantam- oboji delajo z roko v roki.

Svetujem vam, da se problema lotite celostno, tj. da vas partner v celoti spremeni prehrano (vsaj zacano izloci mesne in mlecne izdelke, alkohol, sladkor), da se telo precisti toksinov in vzpostavi novo ravnovesje v zelodcu, kar bo vplivalo tudi na delovanje hormov. Ce v to ne verjamete, vsaj poskusitie za nekaj mesecev- izgubiti nimate kaj!

Prsice niso problem- tak izvid dobijo mnogi, ki ne trpijo za rozaceo.

Veliko potrpljenja in uspeha!

Default avatar ex rozacea sandra 16 Jul 2014 15:33

ulje nima!!!!mazati lice
rozacea jos i kapi divljeg origana, prirodni antibiotik, 3x4 kapi u zlicuci maslin. ulja i tako 21 dan pa 10 dana pauze pa opet(3mj)
i sve ce proci
od obicnih krena preporuca Adermu
sandra

Default avatar Simone Godina 22 Jul 2014 19:54

Pri svojih strankah opažam različne variacije rozacee.

Lahko je rdečica, lahko so rdeči izpuščaji, lahko so pršice oziroma bakterije, laho je rdečica predvsem na nosu in licih, lahko v kombinaciji z luskavicami , dermatitisi, seborejo,

dnevno se srečujem z različnimi primeri in sem tudi že pomagala rešiti težave. Moje delo dopolnjuje delo dermatologa, ter po potrebi tudi drugih zdravnikov, ki postavijo diagnoze, jaz pa kot zdravstveni trener z uravnavanjem prehrane in življenskega sloga ( ostali dejavniki, ki vplivajo na stanje kože), ter protokoli sanacije vzrokov peljem do izboljšanja stanja.

Vsem je skupno to, da kozmetika oziroma kreme niso rešitev ampak samo omilijo simptome. So potrebne, ker kožo moramo negovati in delovati na vnetja z zunanje strani.

A pravi vzrok problemov na koži je pod kožo, zato je potrebno prepoznati vzrok rdečice, ki je lahko

neustrezna prehrana
alergija na določleno hrano
preobčutljivost na določeno hrano
poškodovan prebavni sistem in stem motena absorbcija hranil, in koža to pokaže
avtoimuni odziv telesa, ki se pokaže tudi na koži

z integrativnim pristopom lahko ugotovimo vzrok problemov na koži in se reševanja potem lotimo pravilno.

Na brezplačni konzultaciji se lahko posvetujete glede svojega primera:

Simone Godina - moderator
Certificirani integrativni zdravstveni trener za problematično kožo

http://www.simone-godina.healthcoach.in ... om/kontakt

Default avatar roz- 17 Avg 2014 18:34

Zivjo..jaz se cakam na obisk k dermatologu..vem pa da rosaceo imam, bila sem pri osebni zdravnici, par mesecev nazaj se mi je pojavila rdecica, nato akne, zilic se zaenkrat ne vidi,mogoce ene 3.. Uporabljam kremo rozamet. Ker sem tudi sama prepricana v to da, je izvor te bolezni v notranjosti sem zacela s protikandidno dieto.vegetarjanka sem ze dobro leto.tudi jaz pijem velikoo vode..kefir in sirotko..izogibam se soncu ce se le da oz se mazem s 50 fakt.kremo la roche..sprozilnim dejavn ikom v sluzbi se pa zal ne morem izgniti (menjavanju tem.mrzlo- vroce)...koza je v boljsem stanju..aken nimam vec..le rdecica vcasih zgine vcasih pa ne..kako je glede zilic..ali v vsakem primeru nastanejo? Se jih da prepreciti, ce se redno mazes s kremo in pazis na prehrano? Hvala za odgovor

Default avatar LENY 7 Feb 2015 10:57

Pozdravljena.

Najprej čestitke za zmago nad to nadležno boleznijo s katero se borim sama že 15 let :( .Predvsem me zanima prehrana, oziroma, kakšne diete ste se poslužila?

Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Lena

Default avatar rosa15b 20 Maj 2015 08:11

pozdrajena,

vem da je preteklo že veliko časa od vaše objave, zato upam da boste prebrali to pošto.
zanima me na kakšen način ste naročili kremo ZZ.

hvala za odgovor in lep pozdrav

Default avatar limahl 31 Maj 2015 11:20

Tudi sam imam tezave z kožo in se poleg seboreičnega dermatitisa spopadam še z rozaceo na nosu. Prejemal sem doxi 100mg dnevno 4 mesece in občutno se mi je koža popravila glede seboreičnega dermatitisa, medtem ko se mi rozacea na nosu slabša. Kljub laserskim posegom na nosu je moja koža se vedno rdeča, kjub temu da ni vidnih kapilar. Nos je bil pekoč , vnet in rahlo otečen, ne glede na to kakšno dieto sem imel oz kako sem se trudil upoštevati vse alternative kar se tiče rozacee. Trenutno opravljam salicilne pilinge pri dermatologu, bomo videli kam me bo to pripeljalo. Edina krema ki mi res pomaga in kožo vrača v prvotno zdravo stanje je krema : skinception rozacea relief serum. Predhodno sem "na lastni koži" preiskusil Zen Med kozmetiko, Revitol, Skinoren.....ampak brez uspeha. Posebaj pa bi opozoril na MIrvaso katera na začetku zelo pomaga, ampak se situacija obrne po kakšnem mesecu ( vsaj pri meni) in rebound reakcija poslabša rozaceo-več o tej temi najdete na internetu. lp

Na vrh