Forum: Nega, ličenje in style

Forum za ženske in moške, ki si želijo izvedeti več o modi, trendih, lepoti, ličenju ter negi telesa in obraza. To je kotiček, namenjen izmenjavi mnenj in lastnih izkušenj ter vprašanjem modnim in lepotnim strokovnjakom.

Se je komu uspelo znebiti glivic na nohtu?

Nova tema
Default avatar prosim za kako + izkušnjo 10 Apr 2011 22:02

Z možem se bojujeva že kar nekaj časa, pa še ni efekta, hčerki, ki so se ji šele pojavile pred kratkim, sva jih z oljem čajevca sanirala v 1 mesecu, pri naju pa se zdi, da ne gre nikamor - oz. mož pravi, da se že malo kaže zdravega nohta - ampak on ima res obupno stanje - že čisto rumen, grozen noht, ker predno sem ga prepričala, da so to glivice ... že kar malo pupujem - pri meni stanje ni tako grozno, so bele črte in noht je malce rumenkast, skratka grd. Lepo prosim, če se javi kdo, ki mu je uspelo.

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar uspelo 10 Apr 2011 22:08

mi je, samo rabiš res dolgo časa, ti kar vztrajno maži, da novi noht zraste

Default avatar nisem mela 10 Apr 2011 22:10

NIkoli še nisem imela problemov s tem, ampak sem zasledila eno reklamo po tv. Zdej se res ne spomnim kako se reče temu izdelku, uglavnem je en svinčnik in naj bi odpravljal glivice. Povprašaj malo v drogerijah al pa v lekarni. Sigurno ti bojo znali svetovati. Pa srečno!

Default avatar prosim za kako + izkušnjo 10 Apr 2011 22:11

S čim ste mazali in pribl. kako dolgo je trajalo in kakšno je bilo vaše stanje? Hvala.

Default avatar ANEJA 10 Apr 2011 22:15

Pri moji teti ni pomagalo nobeno mazanje s kremami ali laki proti glivicam. Na koncu ji je zdravnica predpisala tablete Lamisil in se je hitro vse pozdravilo. Nohti pa so zrasli novi.

Default avatar Micra 10 Apr 2011 22:18

Naredila sem celo kuro z tableti in kremo proti glivicam, ki mi jo je predpisala zdravnica, a uspeha ni bilo. Nohti so me že boleli, bili debeli in rumeni.
Obupana sem prišla k pedikerki, ki se je najprej zgrozila, ko je videla moje noge. Po 3 obiskih imam nohte že bistveno boljše, ne bolijo, niso več tako debeli in rumeni. Mislim, da sem na dobri poti, da se znebim glivic.

Default avatar bivšaedinka 10 Apr 2011 22:22

meni je pomagalo tole:

http://www.nailner.si/

http://med.over.net/forum5/read.php?151 ... sg-5807884

Default avatar reka 10 Apr 2011 22:28

Za glivice na nohtih ne vem. Se pa spomnim, da jih je imel moj bivši na stopalih, od kar je prišel iz vojske (več kot 20 let nazaj), in se jih je znebil z namakanjem nog v kopeli s par kapljicami Olja 31.

Namakal si jih je nekaj dni vsak večer, in stvar je bila rešena. Ne vem, mogoče pomaga tudi za glivice na nohtih. Je pa tisto olje dobro za več stvari, tudi za inhalacijo pri prehladu, za grgranje pri vnetem grlu, proti kašlju... skratka vsestransko. Je za zunanjo in notranjo uporabo, vendar v majhnih količinah, ker je zelo močno.

Default avatar ccccccccc 10 Apr 2011 22:39

Absolutno prekini z uporabo sladkorja in sladkarij. Z njim se bakterije hranijo in če jim dotok hrane prekineš, si že na dobri poti. Tako, laično povedano.

Default avatar hmhmhm 10 Apr 2011 22:50

Jaz sem se jih znebila z eno podobno zadevo kot je za Nailner repair. Se kupi v lekarni. Moraš biti pa zelo vztrajen, saj je trajalo kar par mesecev, da je noht prerasel lp

Default avatar fewer 11 Apr 2011 05:48

zaradi glivic mam na koncu prste odebeljene kot pri zanohtnici boli ko zmočim pa še bolj

Default avatar atifan 11 Apr 2011 07:54

Ojla,
Jaz pijem tablete atifan, ker mazila niso pomgala. Glivice imama na nohtu na palcu, ki je postal črne barve. Tablete se pije 12 tednov, jaz jih pijem sedaj 4 tedne amap za enkrat še ne vidim, da bi šlo kaj na boljše. Nohti si mažem še z oljem tee tre.
Upam, da mi pred poletje uspe pozdraviti to grdobo.

Lep dan

Default avatar Uspelo 11 Apr 2011 07:56

Meni je uspelo na takle način:
- vsa hrana popolnoma brez sladkorja
- vsak večer namakanje nog za cca 15 min v domačem jabolčnem kisu
- po večerni kopeli namazati noht z Lamisilom

Default avatar jojmene ja 11 Apr 2011 09:39

Prikaži citatccccccccc napisal:
Absolutno prekini z uporabo sladkorja in sladkarij. Z njim se bakterije hranijo in če jim dotok hrane prekineš, si že na dobri poti. Tako, laično povedano.
Ja, zelo laično. Mi govorimo o glivicah, ti pa o bakterijah.

Default avatar mrtva gliva 11 Apr 2011 10:52

Prikaži citatUspelo napisal:
Meni je uspelo na takle način:
- vsa hrana popolnoma brez sladkorja
- vsak večer namakanje nog za cca 15 min v domačem jabolčnem kisu
- po večerni kopeli namazati noht z Lamisilom
se strinjam s tem ... pa obrezuj si unicen del nohta

Default avatar lapsus... 11 Apr 2011 14:14

Prikaži citatjojmene ja napisal:
Prikaži citatccccccccc napisal:
Ja, zelo laično. Mi govorimo o glivicah, ti pa o bakterijah.
tole z bakterijami je samo lapsus, je pa res, da se glivice hranijo s sladkorjem in če imaš probleme z njimi, ga je treba močno močno omejit.

Default avatar marička85 18 Apr 2011 18:44

Meni je uspelo! :)
Bila sem skoraj že brez nohta (glivice sem fasala zaradi umetnih nohtov, tistih, ki se prilepijo. Sem jih uporabljala kakšno leto, groooza!), morda ga je ostala še tretjina, pa še ta je bil ves rumeno zelen. No, uspelo mi je le z mazili proti glivicam. Olje čajevca mi ni kaj dosti pomagalo. Sem pa morala pridno mazat več kot pol leta.

Default avatar NONA 25 Feb 2013 21:58

NOGE NAMAKAJ V JABOLČNEM KISU RAZREČEN Z VODO ZELO POMAGA ALI VSAJ OMILI

Default avatar TejaOblak 20 Maj 2013 10:33

Zdravo,

Ker sem redna tekačica sem imela kar velike težave z glivicami na nohtih. Uspelo se mi jih je znebiti s kompletom za zdravljenje glivičnih okužb na nohtih Canes-Nail. Sicer je malo zoprno, ker je treba 14 dni nositi obliž na prstu, ampak še vedno bolje to, kot pa da mi noge in še celo stanovanje smrdijo po kisu.

Canes-Nail pa deluje čisto preprosto: selektivno mehča dele nohta, okužene z glivicami, pri čemer ne poškoduje zdravih delov nohta, s strgalom pa odstranimo zmehčani oboleli del nohta.
Po odstranitvi okuženega dela nohta nadaljujemo zdravljenje s protiglivično kremo, kot je Canespor, še 4 tedne.

Canes-Nail stane cca 25€ in Canespor cca 6€. Kar se mi niti ne zdi drago, glede na to, da zadeva deluje.

Stanje se je sedaj popravilo in niti ne opažam, da bi se glivice ponovno pojavljale. Upam, da pomaga tudi vam.

Default avatar - 21 Maj 2013 12:37

lamjsil tablete+mazilo+ stroga higiena-eno leto in pol!

Na vrh