Forum: Starši, učitelji in učenci

Forum za starše, ki se srečujejo z vzgojnimi dilemami v kontekstu šolanja, za učitelje, ki bi radi delili svoje dvome in podali svoje predloge, ter za učence, ki želijo izmenjati mnenja ali dobiti nasvete o šolski problematiki.
Zaupajte svoje težave, predloge, pomisleke in pohvale.

plača vzgojiteljic?

Nova tema
Default avatar xxxxxyyy 23 Apr 2006 14:40

koliko ima plače vzgojiteljica predšolskih otrok z 5 stopnjo izobrazbe?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar sabina 30 Apr 2006 16:56

odvisno od občine

Default avatar ribica25 30 Apr 2006 17:48

jaz imam 200.000-240.000

Default avatar Hrcek 30 Apr 2006 21:35

Ribica, verjetno si zraven računala tudi vožnjo in prehrano, kajne?
Drugače ste varuhinje precej bolje plačane od učiteljev s VII. stopnjo izobrazbe.

Default avatar koka" 1 Maj 2006 11:24

Tako plačo ima vzgojiteljica. Same varuhinje - pa kljub temu, da imaš 6 ali 7 stopnjo - so plačane po delovnem mestu, ki ga opravljajo. Varuhinje prejemajo precej manj kot vzgojiteljice. Same vzgojiteljice pa so dobro plačane - vem, ker je moja sestra vzgojiteljica in ima večjo plačo kot jaz, ki sem profesorica, pa še starejša sem. Zato pa so vrtci tako dragi:))
Pa jim vseeno privoščim....

Default avatar mamka miša 1 Maj 2006 18:08

Koka",ti se pa pošteno motiš.Razlika med mojo neto plačo po 5.pl.r. in ob nazivu svetovalec in 28 let del.dobe ,ter 6.st.izo, ter plačo moje hčere 1.leto Prof RP je nekje 30.000 sit v njeno korist.Niso vrtci dragi zaradi plač vzg. kadra.

Default avatar NIKA 1 Maj 2006 19:16

Ne vem, kam se je skrilo moje prejšnje sporočilo, zato še enkrat-plače v predšolski vzgoji določa kolektivna pogodba za področje vzgoje in izobraževanja- torej ni nič odvisno od občine. Res pa je, da je v ceni programov vrtca več kot 75 % stroškov namenjenih za plače zaposlenih. Torej delno drži, da so zaradi plač cene programov vrtcavisoke. Res pa je tudi, da ima vzgojiteljica s srednješolsko izobrazbo ( takrat je zadostovala za opravljanje tega poklica) več kot le nekaj 10 tisočakov višjo plačo kot jaz z visokošolsko izobrazbo.
Lepo ali žalostno, ali ne?
Lep pozdrav, Nika

Default avatar sabina 1 Maj 2006 21:30

ne, res je nekaj odvisno od občine. Moja sošolka s faksa, starost, delovna doba, izobrazba, vse je enako, naziv,... Ona dela v šoli v sevniški občini, jaz v ljubljanski. Najini plači se razlikujeta za okoli 40 tisoč. Pošteno?

Default avatar Hrcek 1 Maj 2006 22:19

Ali vse govorite samo o plači ali ste zraven prištele še malico in vožnjo? Vožnja je namreč lahko 'kriva' za kar precejšnje razlike.

Default avatar koka" 2 Maj 2006 08:58

Verjetno bo krivo to, da živimo v različnih občinah, zato se naša mnenja razlikujejo. Pri naju s sestro je pač takšno razmerje. In ne štejeva prevozov in malic. In vem, da je cena vrtca odvisna tudi od kadra, ki v njem dela. Več kot je visoko izobraženih, dražje je. Preverjeno.
Želim vam lep preostanek praznika - jutri bo vse po starem:)))

Default avatar NIKA 2 Maj 2006 17:34

Razlika bi lahko nastala pri napredovanju v plčailni razred ali naziv in, če delata v osnovnih šolah, število ur neposrednega dela v razredu, mogoče pri kakšnem dodatku ( delo v kombiniranem oddeklu, ... ) . Pri pretvorbi v neto pa še višina olajšav za otroke. SEveda pa ne govorim o drugih prejemkih ( prevozi, malica .
LP,Nika

Default avatar ribica25 3 Maj 2006 08:58

jaz sem dobim 240.000 z malico vred, prevoza ne dobim ker je vrtec v istem kraju

Default avatar mamka miša 3 Maj 2006 19:13

Povejte mi ženske ,lepo prosim,a ve pišete o bruto ali o neto plači?Vzg.s 5.stopnjo izobrazbe je pomočnik vzgojitelja,če se ne motim,morda pa ne mislim prav.

Default avatar B 4 Maj 2006 13:48

Iz kje pa si? Koliko imaš delovne dobe?

Default avatar ribica25 5 Maj 2006 09:04

delovne dobe imam 7 let delam pa na območju koroške....

Default avatar NYC 30 Maj 2006 09:16

vau kje to v LJ?

Default avatar NYC 30 Maj 2006 09:19

mi lahk opišete kaj je to varuh otrok (šola)
in kakšna šola je za vzgojiteljico?
Odločam se vpisat v to smer, pa če mi lahk mal več o tem poveste..(ker sem total anti v tej smeri;-) Hvala.

Default avatar mlad 30 Maj 2006 19:55

...vem le eno...vzgojiteljica v 5. plačilnem razredu... zveč kot 30 let delovne dobe ima samo ali le 10 tisoč sit manj kopt ravnatelj Oš

Default avatar Katrinca 8 Jun 2006 08:24

Poročati je treba takole:

- bruto toliko, neto toliko
- brez malice
- brez potnih stroškov
- brez dodatkov kot so krožki ipd.
- brez kreditov (mater, nekateri jamrajo, ker od plače odštejejo kredit!!)
- povedati stopnjo izobrazbe, delovna leta in plačilne razrede ter naziv

ali na kratko:
- bruto številka, neto številka

(jaz sem učiteljica v OŠ, zato najbrž moj podatek ni važen, pa vseeno: bruto okoli 350.000 neto 217.000, osem let delovne dobe, VII. st, mentorica, 2. plač. razred)

Default avatar miss 8 Jun 2006 08:28

Upoštevati je treba tudi olajšave za otroke. Mirodajni je le bruto znesek.
lp

Na vrh