Najdi forum

samo, da dam ven iz sebe

Lepo pozdravljeni.

To ni prošnja za pomoč ali karkoli. Samo ob večerih imam občutek, da mi bo razneslo glavo.
Sem študent in sem vpisan na 2 smeri (oboje sta naravoslovni). Faks mi pobere ogromno časa. Med izpitnim obdobjem sem se učil po 15 ur dnevno. Med drgimi delam tudi licenco za pilota. V hiši, kjer živim z ostalimi študenti, je ponoči zelo tiho in takrat pogrešam občutek imeti punco, ki te čaka v postelji in lahko zaspiš u žlički. Te večere postanem zelo sintementalen, hitro si zavrtim kakšno neumno ameriško komedijo, da se pomirim in lažje zaspim. Pred kratkim mi je mama potožla o enih problemih z dolgoletnim partnerjem, vendar da delno zarad mene, ker me še oba preživljata ne more iti narazen. Stvari so se zdaj izboljšale (upam, da ne igra vpričo mene). Hkrati pa si želim najti neko službo, ki mi ne bo vzela veliko časa, ker se vsaj 10 ur dnevno posvečam faksu. Sicer sem poskusil s kelnarjenjem, vendar je moj vsakdanjik izgledal tako. ob 6 zjutraj sem se ustal šel na faks in bil tam do 15-ih, nato sem šel kelnarit in domov prišel ob 23, imel svoj prvi in zadnji obrok dneva, ta tempo sem zdržal samo en mesec ker sem potem zbolel. tako da zdaj razmišljam o kakšni drugi ”zaposlitvi”. Bi lahko mogoče kaj priporočali?

Hvala za poslušanje

BTW, a če gledaš kakšno neumno ameriško komedijo te pomiri in zaspiš??????????
Prav zavidam ti. Kaj bi dal, da bi tudi meni to uspelo.
Meni že po 5-ih sekundah neumne ameriške komedije začne para piskat skoz ušesa od jeze.

glede dela lahko npr. začneš pomagat pri selitvah, ni redno, je pa kar dobro plačano. morda bi bila rešitev tudi v tem, da narediš najprej eno fakulteto, pa kasneje še drugo ob delu. veš, če boš imel punco, to ne bo pomenilo samo, da se boš zvečer k nekomu stisnil, ampak boš rabil tudi čas za gradnjo odnosa. mati je pa velika punca in ne more na tebe prelagati breme svojega (ne) uspešnega partnerskega odnosa. Tudi počasi se daleč pride,

nova
Uredništvo priporoča

Kaj pa kakšno anketiranje? Nekaj mojih prijateljev tako dela. Večinoma gre za anketiranje po telefonu.

jaz sem tud delala 2 faksa in imela vsaj eno službo (tudi po 3 naenkrat), pa je šlo. kaj sem počela: dopoldan in popoldan kelnarla al pa delala v trgovini, vmes pa še inštruirala in/ali prevajala. pa verjemi, da sem imela res lepo povprečje ocen. poleg tega pa sem zelo izkusila “študentsko življenje” (v smislu zabav). imam pa eno srečo v življenju: sem večni optimist, ki si vedno reče: bo že nekak.

moj nasvet zate: umiri se, ne sekiraj se preveč, pojdi kdaj v naravo in se naužij svežega zraka (sonce dela čudeže, skakanje po lužah pa tudi).

kolkor sem čula, se da v mcdonaldsu super zmenit glede delovnega časa. poskusi tam. al pa kak spar, tuš: zlaganje blaga v police, delo v skladišču. kaj takega se vedno išče in najde. pa mislim, da tud ne rabiš ogromno denarja (tud z malo se da uživat, verjemi). kaj pa inštrukcije?

kar pa se tiče punce: dvomim, da bo katera koli dolgo gledala, da bosta samo zvečer skupaj. pa še to samo za nekaj minut, potem boš pa zaspal. pa tud dvomim, da bosta takoj skupaj stanovala. za neko partnerstvo so pomembne tudi druge stvari in ne samo spanje v šalčki 🙂
vem, da je trapasto vprašanje, ampak vseeno: kakšen faks pa delaš, da ti vzame 10 ur (!!!)dnevno?

Mogoče danes poveš, kako se je obneslo? 🙂
Verjamem, da če delaš 2 naravoslovna faksa, da vlagaš tudi po 10 ur in več zanju.
Če si še tu, mogoče poveš, kako si, kako ti je šlo potem naprej. 🙂

mladenič umiri se in zbistri si misli. Tvoje življenje je v tem momentu preobremenjeno, četudi si tako mlad, to še ne pomeni da lahko prenašaš vso težo. Preobremenjenost se ti lahko pokaže tudi v obliki načetega zdravja, stresa in depresije.
To da si želiš imeti punco, lahko takole pomisliš: ob vsem tem norem tempu, kje boš našel čas zanjo? Posveti se prvo sebi, vzami čas zase s sprehodi, poslušaj glasbo in užij naravo. Potem pa se posveti ponovno ostalim stvarem, študiju. Za delo ni vrag, da ne bi našel prilagodljivega urnika. Selitve so mogoče takšna stvar.

Vse dobro, Marija Suhadolc

Ko si mlad je čas da ugotoviš svoje meje.
Delaj do maximuma, žuraj do maximuma, uči se do maximuma. Imaš zdravje in energijo.
Obenem se opazuj, če vidiš, da si šel predaleč malo zmanjšaj. Vsekakor je ta pristop manj nevaren kot lenarjenje. 😉

Pa punco najdi, eno s podobnimi cilji kot jih imaš sam. To da piko na i. In sex in zaspiš lahko v žlički. 😀

New Report

Close