Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Žolčni kamni – grenivka+olivno olje?

Žolčni kamni – grenivka+olivno olje?

Na netu sem zasledila, da je dobro piti grenivko z olivnim oljem 1:1 zjutraj na tešče, vendar ne vem kako količino? Je morda že slišal kdo za to? 1 žlico, 1 dcl…?

v Dobrni izvajajo program čiščenja, kjer izvajo kuro z napitkom (olivno olje in sok grenivke).
Več info: http://www.terme-dobrna.si

To gledam, vendar količine ne zasledim:(

nova
Uredništvo priporoča

Kaj bi pa rada dosegla s pitjem te mešanice?

To naj bi pomagalo topiti kamne, vendar moraš obnavljati. mi je poslal kolega, nisem uporabljala, ker tega ne bi mogla pit. Grem na operacijo kamnov.

JETRA – ŽOLČ

OČISTIMO JETRA … A S KRTAČO?

Jetra so eden najpomembnejših organov, saj s čiščenjem krvi in izločanjem prebavnih sokov opravljajo vitalne funkcije v telesu. Zaradi nepravilnega delovanja jeter nastanejo številne bolezni v prebavi in ožilju, poleg tega pa obstaja možnost raznih drugih težav, kot so oteženo dihanje, napetost v trebuhu in na hrbtenici, slabotnost itn.

Eden temeljnih vzrokov slabega delovanja jeter je holesterol. Na ostankih odmrlih bakterij in zajedavcev se začnejo v jetrnih kanalih nabirati kristali holesterola, ki postopoma rastejo in vedno bolj mašijo jetra. Mnoge grudice postopoma zdrsijo v žolčnik in od tod v prebavni trakt, mnoge pa ostanejo nekje vmes. Nekatere se v žolčniku obložijo s kalcijem in tako nastanejo žolčni kamni (šele ti so vidni pod rentgenom), številne grudice holesterola pa ostanejo v jetrih, kjer lahko narastejo tudi do velikosti polovice palca. Ker grudice in kamni močno ovirajo delovanje jeter, je ta priporočljivo redno čistiti in jesti manj nezdrave hrane, ki vsebuje veliko holesterola.

Dr. Hulda Clark v svoji knjigi Zdravilo za vse bolezni (The Cure for All Diseases) opisuje preprosto metodo čiščenja jeter, ki jo lahko vsak zdrav človek opravi kar doma, brez zdravniškega nadzora (le v primeru bolezni jeter ali resnejšega bolezenskega stanja se je glede čiščenja dobro posvetovati z zdravnikom). Postopek, opisan v njeni knjigi, je bil v podobnih različicah znan že prej, vendar ne širši javnosti. Najstarejše zapise o čiščenju jeter zasledimo v starodavnem indijskem spisu Ajur-vedi, starem nekaj tisoč let; v tem članku povzemam tudi nekatere nasvete iz tega besedila, pretežno pa se bom opiral na postopek dr. Clarkove, ker je zanesljiv in preverjen. Sam sem si očistil jetra po omenjenih dveh metodah že šestkrat in sem zelo zadovoljen z rezultati. Podobnega mnenja je tudi nekaj deset znancev in prijateljev, ki so jo preizkusili.

Z njo se boste znebili žolčnih kamnov, še nekalcificiranih grudic in druge nečistoče v jetrnih kanalih. Ko opravite čiščenje, boste presenečeni, ko boste videli, koliko živozelenih kamenčkov je mašilo vaša jetra in vam povzročalo razne tegobe. V enih jetrih jih je lahko več kot tisoč. Če ste starejši od 30 let in niste ravno pazili na prehrano, boste šele po petih do šestih čiščenjih očistili večino navlake.

V čem je skrivnost?

Princip čiščenja je zelo enostaven. En dan pustimo jetra počivati in ne jemo ničesar, kar vsebuje maščobo. Tako se v jetrih in žolčniku nabere veliko žolča. Potem spijemo odvajalo (raztopino grenke soli), ki se ne vpije v črevesu, poleg tega pa blagodejno sprosti kanale v jetrih. Zvečer pred spanjem spijemo nekaj lahkega in zelo oljnatega, kar povzroči, da se v približno 20 minutah iz jeter in žolčnika iztisne v dvanajsternik ves žolč ter s sabo potegne tudi nečistoče. Črevo poplaknemo s še malo raztopine grenke soli, vse se pa potem izloči skozi analno odprtino.

Za najpreprostejši postopek potrebujemo dan in pol – prvi dan popoldne začnemo, drugi dan pa končamo. Večini ljudi najbolj ustreza vikend – v petek pozno popoldne začnejo, v soboto opravijo čiščenje, nedelja pa jim ostane za dodatni počitek.

Bolj zahtevna metoda, ki je opisana v ajurvedskih tekstih, je zelo zapletena, kljub temu pa bi jo rad okvirno predstavil. Opravljati jo je treba na dan polne lune spomladi (torej so na razpolago tri možnosti v obdobju od marca do junija). Že en dan prej se začne post s sokovi, na dan čiščenja pa je treba izvajati razne tehnike joge in meditacije. Zvečer se začne izmenično pitje čistega olja in limoninega soka v polurnih presledkih, med katerimi potekajo vaje posebnih položajev sedenja in meditacije z zrenjem v Mesec.
V praksi se izkaže, da se pri drugi metodi nečistoča izloči bolj “gladko” kot pri prvi (če seveda zdržite predpriprave), kar se očiščenja tiče pa so razlike zanemarljive. Vsekakor je koristno, če prvi metodi dodamo nekaj elementov druge – da čiščenje opravimo ob polni luni (po možnosti spomladi), da z raznimi tehnikami čim bolj sprostimo telo, da se postimo – vendar so tudi po najpreprostejšem načinu rezultati več kot zadovoljivi. Preden opišem celoten postopek, poglejmo, kaj vse potrebujemo zanj:

Potrebščine:

 50 g grenke soli (MgSO4). Odvajalo, ki se dobi v lekarnah brez recepta; prvič zadostuje 30 g; mero prilagodite telesni teži in vitalnosti telesa.
 800 ml mlačne vode
 150 ml soka rdečih grenivk. V ajurvedski metodi se uporabljajo limone in z njimi je učinek približno enak, le okus je bolj zoprn; če ni rdečih, lahko uporabite tudi rumene grenivke.
 150 ml olivnega olja. Najboljše je deviško hladno prešano.
 Steklen kozarec z dobrim pokrovom
 nekaj uspavalnih tablet, uspavalo priporoča dr. Clarkova, ker so rezultati boljši, če je telo sproščeno; če zlahka zaspite, tablet ne potrebujete.

Postopek:

 Tisti dan, ki smo si ga izbrali za čiščenje, ne smemo jesti nič mastnega. Idealno je, če se zmoremo držati popolnega posta, sicer pa lahko dopoldne jemo sadje ali nemastno kuhano zelenjavo.
 Po 14. uri ne smemo več jesti ničesar. Tako bodo jetra zvečer spočita in polna žolča.
 Popoldne pripravimo raztopino grenke soli v 8 dcl vode.
 Ob 18. uri spijemo 2 dcl raztopine. Nekaterim se zdi hudo grenka, nekaterim pa sploh ne. Upam, da bo za vas držalo slednje. Če vam bo šla težko po grlu, se primite za nos in jo spijte “na eks”, lahko pa ji dodate tudi malo citronke.
 Ob 20. uri spijemo druga 2 dcl raztopine. Grenka sol prepreči, da bi se voda vpila v črevesu, zato ne čutimo lakote.
 Ob 22. uri si v steklenem kozarcu pripravimo mešanico soka grenivke in olivnega olja. Kozarec pokrijemo z dobro tesnečo pokrovko in močno pretresemo, da nastane povsem gladka, belkasta emulzija. Hitro jo spijemo. Ne bi smelo biti težko, saj je mešanica presenetljivo okusna. Če mislimo, da bomo težko zaspali, spijemo s prvimi požirki nekaj uspavalnih tablet. Najbolje je leči na hrbet z blago dvignjenim vzglavjem in čimprej zaspati. Preden zaspimo, lahko razmišljamo o tem, kako se nečistoča kot vagončki steka iz jeter navzdol.
 Ob 6. uri zjutraj spijemo tretja 2 dcl raztopine grenke soli (če se zbudimo kasneje, pa takoj, ko vstanemo). V redkih primerih se utegne zgoditi, da čutimo blago omotičnost. V tem primeru malo počakamo, da omotičnost izgine in raztopino spijemo potem.
 Ob 8. uri spijemo zadnja 2 dcl raztopine.
 Dve uri po zadnjem kozarcu lahko spijemo naravni sok, še kasneje pa pojemo nekaj sadja. S kuhanimi obroki je dobro počakati do popoldneva in začeti počasi, s preprosto, lahko hrano. Do večera bi se morala prebavila že povsem umiriti.
Nečistoča začne prihajati iz črevesa zelo različno – pri nekaterih že takoj zjutraj, pri nekaterih pozno dopoldne; pri nekaterih gre naenkrat, pri drugih pa v petih ali šestih “paketih”. Če izvajate čiščenje prvič, bodite vse jutro v pripravljenosti, občutek pri tem je namreč malo drugačen kot ob običajni veliki potrebi. Vsa tekočina, ki ste jo spili, se bo izločila pri zadnjični odprtini, tako da je driska blag opis tega, kar boste zjutraj prestajali. No, saj tako hudo spet ni, pa vendar je dobro biti pripravljen na neprijetnosti.

Da bi opravilo speljali do konca čim bolj gladko, vam svetujem, da pri prvem izločanju ostanete na stranišču malo dalj časa (lahko tudi 30 minut) in med posameznimi “curki” upogibate trup naprej, nazaj, levo, desno. Mogoče se sliši neumno, ampak pomaga tudi, če čepite in globoko dihate ter po vdihu zadržujete zrak (kar je po ajurvedski medicini tudi sicer pomoč za lažje izločanje blata).

Rezultati:

Velikokrat pridejo pri prvem čiščenju nečistoče le iz črevesa, iz jeter pa samo gošča in le malo grudic oz. kamnov, zato je dobro postopek čez dva tedna ponoviti.

Kar nekaj znancev mi je povedalo, da so bili po drugem čiščenju naravnost osupli, ko so videli koliko grudic se je steklo v straniščno školjko – “100, 200, 300 … zelenih! Tako velikih!” so mi vzhičeno govorili. Ko čiščenje opravimo prvič, pridejo ven grudice, ki so bile na koncu kanalov, tiste globlje pa se pomaknejo proti žolčniku. S ponavljanjem čiščenja jih počasi spravljamo ven. Sicer pa lahko zelene grudice zasledimo v blatu še dan ali dva po čiščenju.

Prepoznati jih ni težko. Ponavadi so živozelene (od žolča) in plavajo na gladini vode v straniščni školjki, saj so pretežno iz holesterola. Možne so tudi druge barve (črna, rdeča ali kožna), gošča pa je ponavadi oker ali bledo rjava. Grudice in kamni so porozni, zato so leglo bakterij in virusov; če se hočete znebiti čirov na črevesju in podobnih infekcij, je to praktično nemogoče, če ne očistite jeter in žolčnika.

Dr. Clarkova svetuje, da naredimo prvih nekaj čiščenj v presledku dveh tednov (dokler ne pride iz jeter 2000 grudic!), potem pa jih delamo redno s šestmesečnimi presledki. Po mojih izkušnjah je treba pri tem upoštevati še starost, telesno težo in splošno zdravje, saj 20 let star športnik najverjetneje nima v jetrih 2000 kamnov, medtem ko bi za 50 let starega človeka, ki ni posebej skrbel za zdravje, to vsekakor lahko rekli. Če niste obsedeni niti z zdravjem niti z boleznijo, očistite jetra dvakrat s presledkom dveh tednov, potem še dvakrat s presledki šestih mesecev, kasneje pa bo zadostovalo, če to storite vsako leto ali dve.

Ravnajte se po tem receptu in nedvomno boste po nekaj čiščenjih začutili telesno, umsko in/ali čustveno izboljšanje. Na daljnem vzhodu bi se gotovo strinjali s tem, saj tam veljajo jetra za središče človekovih čustev.

Kdo ve, morda po čiščenju ne bo delovala bolje le vaša prebava, ampak tudi odnosi v družini.

Jaz pa sem se probala po tem receptu rešit žolčnih kamnov, samo da je bilo namesto grenivke sok ene limone + 1 dcl olivnega olja na tešče.

Še danes ko se spomnim, kaj sem delala,dobim v ustih takoj tisti okus in v nosnicah tisti vonj in se mi želodec obrne,in to dobesedno, pa sem to izvajala menda skoraj dva meseca, pa ni nič pomagala, na koncu sem itak urgentno pristala pod nožem.

Sem pa recept dobila od tipa, ki si jih je menda tako odpravil, in od takrat nima več težav, čeprav meni je bilo na kliniki razloženo, da če enkrat imaš žolčne kamne, ki ti delajo težave, mora žolčnik zaradi deformacije ven.

Žolčnih kamnov se NE DA raztopin z nobeno t.i. domačo lekarno!!!!

Recepti z olivnim oljem naj bi pomagali le v fazi, ko so še zelo majhni (pesek, kristali).Pomagajo, da se pesek izloči.

kakšne kozlarije-madona ne morem rečt drugače

toliko olja običajno človek ne poje v enem tednu , jaz celo v enem mesecu
pa si predstavljajte, koliko maščob si namenoma vnesemo v telo s pitjem tolike količine olja

pa da ne bo kdo zagovarjal kakšno kemično reakcijo z grenivko-v želodcu se z ali brez diete in predhodnega klonkanja vse zmeša-grenivko polulaš, oljček pa se ti lepo uleže po žilcah in podmaže podkožje da te ne žuli po kosteh

čista neumnost in nasedanje nepreverjenim “ameriškim” strokovnjakom

da ne govorim o brskanju po drekcih in iskanju žolčnih kuglc-sej nisem moderna pepelka -đizes

srečno Bodi, kar si, ostalih je tako že preveč!

Kolikor jaz vem je zgoraj omenjen postopek namenjen za čiščenje žolča in holesterola in naj se ga ne bi izvajalo, če imaš žolčne kamne, ker ti lahko zaštopajo žolčnik in je potem čista štala.

Se zelo strinjam z zadnjm stavkom!

Ma 100 ljudi, 100 čudi očitno. Saj se ne mislim zdaj tega posluževat, imam pa pesek, ne kamne.
Nekje na netu sem prebrala, da se je ena peska znebila s pitjem te mešanice, pa me je zanimalo kaj več, ker se je o tem pisalo leta 2000 ali 2002.
Hvala vsem!

Preverjeno, deluje!!!

to čiščenje sem sprobala tudi sama. Mah tisto olje in grenivkin sok se fino razmeša v šejkerju in je presenetljivo dober za piti. sem jo spila kar v postelji z lavorjem ob postelji. Ni bilo nič, naslednji dan pa je iblo itak čiščenje in tekanje na WC – še sreča da je bil zelo blizu. Počutje potem je bilo fino, kot da si prerojen.

vsem, ki iz svoje prehrane popolnoma izločate maščobe: to ni v redu, kajti nekateri vitamini iz prehrane se lahko izločijo samo ob prisotnosti maščob. torej naše telo potrebuje tudi maščobe, in tudi sladkorje.

Pozdrav jaz tudi nisem verjelada seda kamen v zolci raztopiti .A jedanes ultrazvok pri hcerki le enostavno pokazal daga ni vec Ona je imela tezave pri 3 mm potem 7mm potem ze operacija.Operacijo je odpovedala pila naraven izdelek ki smo ga doma naredili .In po dveh mesecih ga ni vec s tem da so tezave ze z prvimi dnevi odnehale .Hvala bogu ce kdozeli recept naj pise naemail [email protected]

Hmm, zanimivo branje. Sam sem imel izkušnjo z kamnom. Zvilo me je tako hudo, da nisem vedel kaj je in so me z rešilcem odpeljali v bolnico. Hmm, in to je bilo na Tajskem. Kakorkoli, ko so ugotovili, da gre za kamen cca.9 mm, sem po netu brskal in našel recept olivno olje+limonin sok. To sem pil 14 dni. Nato sem šel na pregled pred operacijo. Kamnov ni bilo več. Dali so mi še eno oranžno tekočino za popit, da bi se še kaki drugi kamni videli, ker se vsi materiali sicer na rentgenu ne vidijo. Tako, da zame ta recept deluje. So pa obe sestavini v želodcu bazični, tako, da želodca ne morejo kaj dosti obremeniti.
Kar se dr. Clarkove tiče, pa sem opravil čiščenje parazitov, a nisem še opravil čiščenja jeter, kot ste ga opisali zgoraj a kot vidim ga moram. Pričelo me je nekaj zbadati v podplatih in postali so hudo vroči. Verjetno se je kaj nabralo tam okoli. No epsomovo sol že imam, grenivke in olivno olje pa bom kupil in akcija!

Pozdravljen Franci,

kakšno količino si pil ? Zjutraj na tešče ?

Hvala, Lp

Damir

Pozdravljena ga LILIKA87
Vaš zapis me opogumlja. Kot razumem potrjujete recept za odpravo žolčnih kamnov. Torej, imate izkušnje z grenivko in olivnim oljem. Imam pesek v žolčniku. Nameravam se sama spopasti s to neušečnostjo.
Je mogoče kaj možnosti, da prideva v osebni kontakt.
Za prvo silo vam posredujem moj e-naslov.: [email protected]
Želim Vam vse najboljše in srečno.
V pričakovanju Vašega odgovora Vas prav lepo pozdravljam M.


Spoštovana Lilika87. Oglašam se ponovno.
Če je pri vas preverjeno delovalo je moja želja zvedeti od vas samo
– razmerje pripravka,
– dnevni termin pitja, (na tešče , po hranjenju…)
– dnevna količina
in trajanje pitja (mesec, dva…. )
Hvala za odgovor, uslugo in potrpežjlivost.
NASVIDENJE. MERI

Pozdravljena Anita Pinki!
Ker imam tudi jaz težave z žolčnim kamnom, bi bila zelo vesela vašega recepta. Vaš objavljeni mail ni veljaven, zato vam ne morem poslati zasebne pošte.

New Report

Close