Najdi forum

Ugodnosti za invalide

Jaz bi pa prosila, če mi lahko kdo pove, kakšne ugodnosti vse obstajajo za 100 % invalide pri raznih članarinah ipd. Jaz v tem trenutku vem samo za oprostitev plačila RTV naročnine, sem pa slišala, da obstajajo še kakšne druge. Ali imate kakšne izkušnje?

Hvala in lep pozdrav!

Ne štekam, zakaj bi imeli pa invalidi plačilo rtv naročnino oproščeno. To se mi zdi pa res diskriminatorno.

Diskriminatorno do koga?

Lori

nova
Uredništvo priporoča

Do njih!!! Kot da bi jih imeli za “uboge” in kot da ne bi imeli nič drugega za počet kot gledat tv.
Pustimo to, ker se lahko samo še kregamo. Takšna je pač zakonodaja….
Če kdo ve odgovor…..

Moj oče je 100 % invalid. Če se mi ” MI NORMALNI” postavljamo na parkirnih prostorih za invalide, če so onemogočeni dostopi do bank, pošt, trgovin in vseh drugih institucij, ki jih uporabljamo “MI”, tako da ne morejo živeti tako, kot se “NAM” zdi popolnoma razumljivo in normalno, se jim lahko oddolžimo na tak način, da imajo brezplačno vsaj gledanje TV in branje časopisa, ker jim marsikdaj kaj dosti drugega ne preostane. Out of side, out of mind, če razumete, kaj mislim!

Pa lep pozdrav!

Ja:
– če so na vozičkih so oproščeni hoje, torej jim ni treba hodit, se lahko vozijo dokler gre.. do stopnic, pločnika avtomobila, snega;

se pravi so oproščeni hoje, ker ne morejo, če so še pa česa oproščeni pa se zdaj ne spomnim, včasih so bili oproščeni se prometnega davka in carine pri nakupu avtomobila, zdaj tega niceč , ker DDV teh olajšav ne pozna…

skratka oproščeni so samo hoje

Čudno, da eni tko razmišljajo, MI=normalni, ONI=drugačni.
Halo!!!!???!!!
Imam sestro, ki je že od rojstva na invalidskem vozičku, pa se mi nič ne smili. Ne vem, zakaj bi se mi morali “nezdravi” smiliti. Pač, tko je.
In da ker je na vozičku, bi imela nekaj ceneje?! Ne vidim poante.

Z “MI” in “NAM” je bilo mišljeno to, da ljudje, ki nimamo težav z gibanjem, velikokrat nismo sposobni vživeti se v življenje invalidov. Ni poanta v tem, da bi se mi invalidi smilili, ampak, da imajo pravico do določenih olajšav v svojem vsakdanjem življenju. In ker vidim, da očitno ljudje res ne razumejo, kaj sem mislila z olajšavami, naj pojasnim: sem se malo potrudila in sem pobrskala še drugje:
Invalidi imajo po zakonu zagotovljene določene oprostitve pri plačevanju raznih dajatev. Glede RTV naročnine je tako, da so invalidi s 100 % telesno okvaro oz. osebe, ki prejemajo dodatek za pomoč in postrežbo oproščene plačila RTV naročnine (glej 15a člen Zakon o RTV Slovenije). Na naročniško službo je treba poslati vlogo s podatki o naročništvu ter priložiti kopije odločb ZZZS o prejemanju dodatka oz. o 100 % invalidnosti. Če je tvoja sestra RTV naročnik, lahko to stori in bo oproščena naročnine.
Obstajajo pa še ostale olajšave: pri naročnini na časopis, pri plačevanju turistične takse, pri nakupu avtomobila, pri plačevanju kasko zavarovanja in obveznem zavarovanju za osebni avto, itd. Sem mislila, če kdo ve na pamet, da mi svetuje. A zdaj razumeš? V bistvu sva na isti liniji.

LP

Ja, ok. Se strinjam. Škoda, ker nimamo olajšav tudi taki, ki imamo non stop zlomljeno srce ;))

Ficka, nikar si ga ne pusti lomiti!
Da se vrnem na začetek.
Ne vem, kako je z invalidi, zdi se mi, da podobno kot z upokojenci. Nekatere pravice, ki se jih spomnim:
Znižana cena vozovnic za vlak in avtobus, znižana naročnina na Večer (za druge časopise ne vem), znižane cene penzionov v zdraviliščih (tudi za terapije ne vem), v nekaterih kopališčih popust na ceno kopanja. Verjetno je tega še več, a naštete reči vem zagotovo. seveda vse ob predložitvi pokojninskega odrezka ali članske izkaznice nekaterih invalidskih društev. (Za člane društva onkoloških bolnikov je 5% popust v nekaterih kopališčih ob predložitvi članske izkaznice). Če imaš oboje, pokojninski odrezek in člansko izkaznico, pa menda tudi velja le en popust.

Non – stop zlomljeno srce? Sliši se žalostno.

Lp

Nam invalidom, slišim, da je pa res lepo, ko imamo tooooliko ugodnosti. Res smo oproščeni hoje, sprehodov, lahko gledamo zastonj tv, kupujemo poceni avtomobile in oh in sploh. Tisto o avtomobilih je bilo nekoč res, zdaj pa je preteklost. Do sedaj so nam nekoliko znižali dohodnino, po novem pa kaže, da bodo obdavčene tudi invalidnine. Parkirni prostori pred trgovinami in tudi na parkiriščih so res označeni, toda tam parkirajo le mladci z nobel avtomobili. Invalidi naj bodo doma še takrat, ko jim je kdo pripravljen pomagati na oglede v trgovino, saj tako in tako ne potrebujejo kakega luksusa in ni treba, da vidijo, kaj vse se dobi, saj je to slabo za njihovo dušo, ker si velika večina razkošja tako in tako ne more privoščiti in bi jim bilo le še huje. To, da ne moreš sam hoditi, se sam obleči, postoriti niti vsega zase, je pa res velika ugodnost, saj ti ni treba delati. In že smo pri reku, da kdor ne dela, naj ne je. Če nisi dovolj premožen, da si nabaviš dvigalo, je res velik podvig priti iz nadstropja v pritličje. Lahko se zavališ po stopnicah, spodaj pa se bo že kdo našel, ki te bo pobral. Ko greš spat, te nekdo preobleče, spravi v posteljo in potem imaš mir vso noč. Zjutraj je spet podvig spraviti se pokonci, ne moreš se sam obrniti v postelji. zato ti , če ne gre drugače, pomagajo drugi. To so res nezaslišane ugodnosti. Pa zastonj televizija, posebno slovenska z neskončnimi ponavljanji. tistim, ki smo tudi gluhi, je prihranjeno tudi poslušanje, na teletekstu pa je neskončen seznam podnaslovljenih oddaj. Poročila že, toda nikoli komentarji, ki so sol vsake informativne ddaje. Saj bi lahko še naštevala, pa me je nekako minilo. Bom raje premišljevala, zakaj ne poznam neštetih ugodnosti, ki jih imamo invalidi.

Se popolnoma strinjam. Najbolj me razjezi, ko ljudje, ki jim gre vse lepo in imajo itak vsega preveč, parkirajo na mestih za invalide, pa pravijo: pa saj je samo za par minut.

Lp

Super napisano!:-)
LP!

Hoj!
Saj vem, da si se nehote malce nerodno izrazila, kajne?
No, obstajajo dolocene olajsave, ki utegnejo nekako olajsati prizadetim vsakodnevno zivljenje. Kar seveda ni nikakrsna ugodnost, temvec nuja, kajne?
Ampak vse je seveda odvisno od vrste prizadetosti doticnega in od agilnosti drustva, kateremu invalid pripada, da potem uspe po mukotrpni poti doseci katero od olajsav za bolj neodvisno zivljenje oseb s posebnimi potrebami…
Ja, to je pa ze dolga in druga zgodba….
LP!

ugodno/sti

Če bi bilo v moji moči, bi vas oprostila prav vseh dajatev na tem svetu in vam omogočila čimboljše življenje!
Vsakega, ki se spotika nad “ugodnostmi”, ki jih uživajo invalidi je lahko do dna duše sram!
Prav lep pozdrav!

Vsem, ki bi radi uživali ugodnosti, ki pripadajo invalidom : “vržite se po stopnicah,si zlonite hrbtenico in … potem pa uživajte”

kot je bilo že rečeno: zastonj lahko gledete TV (še prej si jo morate kupiti, prav tako morate plačati elektriko) itd. klinc

Pardon!
Zastonj pa menda ne, le znižana je naročnina! Ali pač?

Ne, TV naročnina ni znižana, gre za oprostitev plačila, torej nič.

LP

New Report

Close