Najdi forum

Kako pozdraviti glasilke

Ima kdo kakšršenkoli nasvet, kako glasilke spet spraviti na dober glas?!
Hči (18 let) ima težave že dobrih 14 dni. Medtem je pojedla dozo Hiconcila – dobila pri svoji zdravnici – pa ni nič bolje. Pije čaje, pa nič. Svetujte, kaj je še za storiti. S to težavo se srečuje prvič (jaz pa tudi).

Hvala.

Predvsem, draga Vana, mora hčerka paziti na svoje glasilke in jih ne naprezati. Kajti, v kolikor bo preveč govorila, ali pela ali mučila glasilke z glasnim govorjenjem ali celo kričanjem, se ji zna zgoditi, da bi ji lahko ostale trajne posledice. Ko so glasilke poškodovane, se na njih kaj rade naredijo “raze” zaradi naporov in le-te povzročajo stalno hripavost. Zdravilo, ki ga ji je predpisala zdravnica, je ene vrste antibiotik in najbrž ni samo zdravilo za glasilke, temveč prihaja težava iz pljučnega dela (bronhitis, dražeč kašelj …).

Ko sem pred desetimi leti sama tako izgubila glas in to čisto izgubila, ni bilo več glasu od mene (morda je bil tega kdo celo vesel … :-)))) joke!!!), sem štirinajst dni hodila na inhalacije z nekim ogabnim sredstvom, smrdečim po gnilih jajcih. Ampulo tega sredstva, katerega ime sem žal pozabila, so mi vlili v inhalator in jaz sem morala to inhalirati. In povem ti, da sem prve tri dni celo bruhala zaradi tega ogabnega duha, potem se je zadeva umirila. Po končani terapiji inhalacij pa sem še mesec dni uživala ene tablete, ki sem jih morala raztopiti v vodi, žal sem tudi njihovo ime pozabila, vem pa, da take tablete lahko dobiš brez recepta v lekarni in da jih uživajo tudi kadilci. Seveda imajo tudi te tablete stranske učinke in to … golobčke težkega duha …

Čim manj pa naj hčerka govori in napreza glasilke, to je prvo kot prvo pravilo pri hripavosti.

Lp,

marija (1)

PROPOLIS APIKOMPLEKS:Izpiranje ust in grgranje. Raztopino propolisa v manjso kolicino mlacne vode in grgramo. Jemljemo lahko tudi 15 kapljic na koscku sladkorja pred spanjem.
MORSKA SOL: V pol litra vode zavreti zlico morske soli, grgrati veckrat na dan.
JANEZ LANENO SEME SLEZ: Preliti z vrelo vodo, nekaj casa stoji, dodati med, grgrati 3-4 x na dan cim bolj toplo. Vmes tudi KAMILICE.
Caj NJIVSKE PRESLICE za grgranje.
BEZGOVI CVETOVI: poparimo z mlekom za grgranje.
AJBIS za grgranje, poparimo, stoji 4-6 ur, precedimo, dodamo med. Caj tudi pijemo,
Krkin MENTOMED Medexov APIFIT
Suhe KAMILICE pred spanjem zveciti, nato izpljuniti. Vnetje bo minilo.
Vdihavanje zdrobljenega CESNA.
CEBULA: Cebulne rezine skuhajte skupaj s kandisovim sladkorjem v gosco. Vsaki 2 uri 1 zlico tega sirupa.

To so nekateri od stevilnih nasvetov bralcev casopisov, ki so jih preizkusili.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala Mariji in Silvi. Toliko nasvetov ste nanizale, da ni hudič, da ne bi kaj pomagalo.

Srečno in zdravo 2005.

Vana

Živio punce….lepo prosim če mi pomagate…..jaz že 14 dni nimam mojega glasu oziroma že več in bi zelo rada pozdravila glasilke….ali obstaja kakšen sirup ali tableti…..sem pa kadilka….hvala za pomoč.

Pred leti se je meni 3 x v dveh letih zgodilo, da sem ostala popolnoma brez glasu. Nič me ni bolelo, nobenega prehlada, le glasu od nikoder. Pomagal mi je kalcij s c-vitaminom, pa en kup drugih domačih zvarkov. Po dveh dnevih je šlo na bolje. Najbolj važno je, da si tiho. Šeptanje je hujše od govorjenja, zato… res naj bo tiho!

mene pa zanima kako bi si pozdravil glasilke kajti namreč lahko govorim ampak ne morem pa peti ko pojem pa pojem zelo hripavo zato bi vas lepo prosil če mi lahko kako pomagate

prosim če mi lahko pomagate kako pozdraviti glasilke govorim lahko zelo normalno ko pa pojem pa pojem zelo hripovo

nasvete prosim da mi pišlete po mailu [email protected]

Zgornji problemi so dokaj kratkotrajni (kratka izguba glasu) zato bi strokovnjake prosil tudi za nasvet pri dolgoročnih problemih
Problem z glasilkami imam sedaj že preko 6 let. Začelo se je z ostro in pekočo bolečino na glasilkah, ki sta ji sledili dve leti konstantih prehladov (vsake tri tedne), ki so se širili od grla navzgor ali pa od nosu navzdol. ORL mi je povedal naj pač ne pijem zelo vročih ali mrzlih stvari, ne jem preveč pekoče hrane, naj pijem veliko tekočine, stalno vitamini in minerali ter še mnogo drugega. Vse to sem storil, disciplino vzdržujem, stanje se je res izboljšalo, VENDAR zgolj za nekaj njans.
Po petih letih še vedno ne morem narediti enega normalnega govora / predavanja (pa sem včasih lahko preglasil množice ljudi), ne smem peti več kot nekaj minut in tudi po tem je bolje, da sem naslednji dan tiho. Bog ne daj da bi se namerno odkašljeval, kadar čutim ‘knedelj v grlu’, ker se mi takoj pozna naglasilkah… ali pa celo pokadil en cel cigaret (ne kadim in tudi nikdar nisem bil reden kadilec). Klime in kemijske ‘dišave prostorv’ so naraven sovražnik. Vlažnost v mojem bivalnem okolju mora biti ves čas na neki nadpovprečni ravni, itd.

Zame je res pomembno, da dobim glasilke nazaj, tako zaradi hobijev kot tudi zaradi poklica in marsikaj sem pripravljen narediti. Prosim za nasvet – hvala že vnaprej!

lep pozdrav
mene pa zanima kaksen inhalator je dober za glasilke imeu sm operacijo glasilk hodim na vaje solo petja in se z petjem in me zanima kaksen inhalator je priporocljiv in kolikokrat ga moram uporabljati

Pozdravljeni,

že nekaj časa imam težave z glasom, med tem ko govorim čutim napetost in postanem hripav zaradi nepravilne uporabe glasu. Moje vprašanje je ali obstaja kdo, h kateremu bi lahko hodil na kakšne terapije glede pravilne tehnike govorjenja in ali ti to lahko predpiše zdravnik, ali si moraš poiskati sam, ter kako je glede cen?
Lp, Bine

New Report

Close