Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Izračun pokojnine pri invalidski upokojitvi

Izračun pokojnine pri invalidski upokojitvi

Kakšni so kriteriji za izračun invalidske pokojnine?
Primer:
Za žensko staro 38 let, 19 let delovne dobe, invalid 2. kategorije (dela 4 ure), trenutno na zavodu 3 leta.
Dobiva nadomestilo za čas čakanja na ustrezno delovno mesto za 4 ure od ZPIZ-a (kot invalid prijavljen na zavodu).
Ima možnost pridobiti 1. kategorijo in iti dokončno v penzijo.
Kaj vzamejo za izračun – zadnih 10 let, zadnje leto….? Kakšen procent?
Ali je kakšna razlika če greš v predčasno invalidsko penzijo iz zavoda ali iz firme?

Hvala za pomoč in nasvete LP

Zdravo!
Pogoje za invalidsko upokojitev izpolnjujes tako glede starosti kakor glede dolzine zavarovalne dobe. Osnovni pogoj za inv. upokojitev pa je delazmoznost, kar pomeni, da imas taksno okvaro ali bolezen, ki je ne mores vec z ukrepi zdravljenja in z medicinsko rehabilitacijo ( tudi poklicno, seveda.. ) odpraviti ali izboljsati funkcioniranja in si tako za svoje, kakor tudi za kakrsno koli drugo delo nesposobna. To seveda oceni na osnovi vseh potrebnih izvidov pristojna inv. komisija.
Ob vsem tem je tudi pomembno, kaksne delovne potenciale imas in ce obstajajo tudi pogoji za poklicno rehabilitacijo ( prekvalifikacija, solanje, dosolanje…)
V primeru, da je tvoja delovna sposobnost za svoje in istocasno tudi kakrsnokoli drugo delo minimalna in izpolnjujes zdravstvene pogoje za inv. upokojitev, se opravi izracun pri ZPIZ iz 14 letnega zavarovalnega obdobja. Pri izracunu ni pomembno ali si upokojen kakor zaposlen ali pa v casu statusa brezposelne osebe ( v tvojem primeru !).
Vse bolj precizne informacije dobis pri ZPIZ.
Srecno in LP!

Na njihovih internet straneh ni nič pametnih razlag, na izračun pa čakam že 6 mesecev.

nova
Uredništvo priporoča

prosim, kako se naredi informativni izračun invalidske pokojnine

imam 32 let in 5 mesecev delovne dobe, stara sem 51 let.

Kot invalid 2 kategorije se ne moreš upokojiti. Invalidsko se upokojijo le invalidi 1 kategorije.
Sama imam priznano invalidnost 2 kategorije, pa sem morala izpolnjevat vse pogoje za upokojitev tako starost kot potrebna leta dela. Sem se pa upokojila 26.11.2009, torej pred nekaj dnevi.

Imam 37 let delovne dobe .Star sem 54 let in invalid 3 kategorije .Doktor mi je predlagal invalicko komisijo da bi šel v invalicki pokoj .Pri toliko letih službe ne vem kolikšna bo pokojnina .Plače imam neto 630 €

Jadralka, lepo prosim za odgovor!

Tudi sama sem po hudi prometni nesreči invalid II. kategorije. V podjetju sem bila opredeljena za višek iz naslova invalidnosti, ker mi niso mogli nuditi meni primerno delo. Imam 21 let delovne dobe, invalidnost je nastopila v osemnajstem letu delovne dobe, sedaj sem stara 46 let, prejemam nadomestilo preko ZPIZ in bom morala čakati na upokojitev, kot je zgoraj že napisano, do starostnih pogojev.

Zanima me kolikšna je pokojnina napram trenutnemu nadomestilu ZPIZ (je veliko odstopanje od nadomestila, npr. v procentih na osnovi vašega primera).

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor!

Maria

pozdravljeni!

Zanima me koliko znaša delovna doba za upokitev pri tretji kategoriji invalidnosti!

cca 425 €

Dragi moji !

Tudi jaz sem čakala, da grem v pokoj. In potem je prišel ta dan, sedaj sem doma že nekaj časa, vendar mi je strašno dolgčas.
Moj mož odhaja v gostilno, zjutraj, popoldne in me pušča samo. Otroci so odšli po svoje in jaz se v okolju, kjer sem živela in ostala sama, nikakor ne znajdem. Ni mi do pospravljanja in obrivanja po vrtu. Jaz rada grem, toda moj mož nekako noče nikamor z menoj. Jaz imam veselje do gibanja, on pa govori in sedi in šele sedaj sem ugotovila, da je človek, ki le govoriči in ga poslušajo le taki ljudje, ki ne znajo ukrepati in jim je vse narobe in pokvarjeno. Da bi kaj izboljšali pa niso sposobni in prav tak je tudi moj mož.
Želim si v gore, na morje, na potovanja, a tako čudno je, če grem brez njega.Če gre z menoj pa samo nerga, se dolgočasi in me mori.
V službi sem imela družbo in zadovoljstvo, zato dragi moji, delajte dokler upate,ker doma je še slabše.

Meni se dogaja isto.

babnce poiščite si novega j…, ker se vas je ta stari že navolil!

Tako pač je to v življenju. Glede na to, da raje zahaja ven sam brez vas, tudi pred tem ni imel dobrega mnenja in volje do vas. Živita skupaj le po sili. Treba je drastično ukrepati – ločitev. Šele takrat , ko bo že nekaj časa sam, bo spoznal, da mu nekaj manjka in to je , da mu nekdo pere, ga rihta, kuha, pospravlja. Odrinite same na morje, v hribe in bilo kam na ples in v družbo, tam boste spoznale sorodne duše.

Zapomnite si, da tak mož ni pravi mož in takega ne rabite in je bolje , da ste same in imate ob sebi prijatelje, pa tudi za seks se kakšen v teh letih najde.

Pozdravljeni!

Zanima me kakšna bi bila moja invalidska pokojnina,sem invalidka III. kategorije in plačo imam neto 940€. Delovne dobe imam 31 let in stara sem 53 let. ali imam sploh možnost za inv.pokoj, invalidnost pa je nastala zaradi takega dela v rokah.

hvala vam za odgovor, Marjetka

Dopolnil sem 53 let in imam 32 let delovne dobe in III.kat.inv. zaradi hrbteničnih težav v ledvenem in vratnem delu. Zaposlitev mi trenutno omogoča zaslužek cca 800eur/mes.Ponavljajo se mi tudi posledične težave po trombozi noge, kar mi dodatno otežuje “pridnost” in prebuja vprašanje preživljanja v prihodnosti.Pa me zanima: kdaj in kako do invalidske upokojitve ter izračun pokojnine.([email protected])
Lp, hvala!

Star sem 52 let imam 32 let delovne dobe sedaj sem v bolniški ker so mi postavili diagnozo ankilozantni spondilitis ( to je trenutno neozdravljiva bolezen ) bil sem že na invalidski komisiji in sedaj čakam odločbo. Zanima me kaj mi lahko dodelijo katero kategorijo ?

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kolikšna bi bila moja invalidska pokojnina, če se sedaj upokojim. Imam 27 let delovne dobe, plus 3,5 let bonificirane ( 7.5 let x 17 mesecev) in 9 mesecev zavoda. Plače imam sedaj cca 620 eur + nadomestilo ZPIZ 60 eur. Star sem 49 let in delovni invalid III.kategorije, Hvala za bilo kakšno informacijo, LP

Pozdrav.
Imam 15 let delovne dobe, stara 39 let, po obsežni ginekološki operaciji pričakujem 4 urno invalidsko upokojitev.
Moja neto plača je ca 1000 eur.

Koliko invalidske pokojnine lahko pričakujem ob 4 urnem delu? Hvala in lp

Za izhodišče, moj primer.
2013 sem na delu doživel prometno nesrečo, potrgalo ramenske vezi in poškodbe glave. Ramo operacijsko sestavili, roka neuporabna, poškodovani čelni reženj možganov. Dve leti bolniške. Lani bil tri mesece zdravljen za pljučnico, do odpovedi srca in pljuč. Ugotovili so hudo sepso in endokarditis. Zgnjila aortna in mitralna zaklopka, oboje menjano. ZZZS je iz poškodbe na delu zamenjal diagnozo v bolezen. Letos julija so me invalidsko upokojili, kot nezmožnost opravljanja vsakega pridobitne dejavnosti – prva kategorija. Za sabo imam 25 let urgence. Domov sem dobil odločbo SPIZA, ki določa višino izplačila z vsemi izračuni, ta znaša 410 €! PRITOŽBA NE IZPODBIJA ODLOČBE. Kljub 1200 € plače, je pomemben količnik, kateri je del izračuna najboljših plač v dvajsetih letih. Kaj je pomembno? Količnik! Ker je ZZZS iz poškodbe na delu spremenil v bolezen, je količnik postal manjši, pomeni da povprečna plačila 920€ so uporabili količnik 42 bolezen, ne pa 47 poškodbe na delu, kar bi pomenilo cca 300€ več! Zadeva je sestavljena, da je povsem nerazumljiva. Bodite previdni, saj vam država uničuje obstoj! Sram me je pisati o dogodku.

Kakšna prometna nesreča je to bila? Kdo je bil kriv?

Imam prvo kategorijo.imel sem prometno nesreco in si poskodoval hrbtenico,ko sem bil star 19 let.imam 4 leta delavne dobe.koliko pokojnine bi prejemal,ce se upokojim?

New Report

Close