Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši ZAKAJ ČRNA POSODA OD KUHANJA NA PLIN

ZAKAJ ČRNA POSODA OD KUHANJA NA PLIN

Pozdravljeni!

Med vikendom sem zamenjala star štedilnik za skoraj nov štedilnik. Je kombiniran 2 električni plošči in 2 na plin.

Problem je pa sledeči, da sedaj ko kuham na plin dobim v trenutku popolnoma črno dno na posodi z zunanje strani seveda.
Plinska napeljava je ostala popolnoma ista, ista bomba vse je isto kot prej razen samega štedilnika.
Kako je to mogoče, da imam sedaj spodaj vse črno prej pa popolnoma nič? Od česa je to odvisno če kdo ve?

Štedilnik nima pravega razmerja izgorevani zrak-plin. Poklicati moraš strokovnjaka. LP

Točno tako.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi meni se je to dogajalo.
štedilnik nima pravih šob za dovod plina, verjetno ima šobe za mestni plin in ne za hišni plin. Poglejte med dokumetacijo, verjetno je kje priložen.
V nasprotnem primeru se obrnite na prodajalca.

LPI

Na sprednji strani je pod gumbom vijak za regulacijo dovod zraka ;tam se nastavi pravo razmerje(velja za Gorenjeve štedilnike).

************************************************************ # Enaka mnenja so dovoljena...nasprotna tudi ;~) #

Pokliči strokovnjake iz pooblaščenega servisa (pazi na garancijo!), da ti nastavijo izgorevanje.

Obilo uspeha!

Tudi meni se je to zgodilo, ampak s časom se je samo popravilo. Sem mislila, da je kriv plin. Namreč istočasno sem zamenjala štedilnik in plinsko bombo.

Lep pozdrav Lučka

Problem imajo vsi Italijanski (Candy) plinski štedilniki, ker imajo tovarniško nastavitev za zemeljski (mestni) plin. V kolikor uporabljate jeklenke je potrebno menjati injektorje (šobe). Pokliči servis!

Tudi mi smo kupili Candy šredilnik, ko sem prižgal gorilec, sem takoj videl, da ne gori pravilno, ker je bil plamen rumen. Priložene pa je imel šobe za plin propan – butanter zraven pa priložen samolepilni listič z opisom dimenzij šob. Šobe sem zamenjal in je okej. Ne rabiš strokovnjaka, je preposto kot pasulj 🙂

ja pa kaj? saj se da to tako lepo oprat…v to posodo daš nekaj pralnega praška in nekaj vode ter zavreš. pazi, ker se fejst peni. obriše in je posoda kot nova, se kar bliska. ne pa še za nekega serviserja plačevat, ki ti na koncu nič ne napravi.

New Report

Close