Najdi forum

selitev v Domzale???

Drage mamice in ocki!

smo tik pred zelooooo veliko odlocitvijo – selitvijo. Do sedaj smo ziveli v LJ in ponuja se nam priloznost selitve v Domzale.
Moz dela v Trzinu, sama v LJ – centru. Imamo 6 mesecev staro pikico in se kaksen pikec bo sledil…
Zanimajo me predvsem izkusnje tistih, ki ste se preselili iz Lj v Domzale ali tistih, ki bivajo v Domzalah. Kaksne so vase izkusnje? Kaj pogresate v Domazalah in kaj ne?
Kar se tice najine prilagoditve ni problem, bolj naju skrbi za otroke. Na splosno bom vedno sama tista, ki bo “voznik” otrok, vrtec in sola sta v blizini 200m, toda vseeno…
Vasi “ZA” in “PROTI” so vsi dobrodosli!!!

hvala za vaso dragoceno pomoc in lp!

Nika

Mi smo se iz Lj. preselili v Domžale pred dobrimi štirimi leti. Vsi smo zelo zadovoljni. Najbolj mi je všeč, da imaš vse pri roki. Edino kar mene moti je to, da ni kolesarskih stez in pa z otroci je malce težko na sprehodu, ker je vse en sam center. Še vedno pa ostaja Kamniška Bistrica, kjer je pešpot in pa Šumberk. Škoda, da je le del te pešpoti lepo urejen, sčasoma upam, da bo tudi to. Imaš tudi bazen, pa fitnes, savno, skratka nič vam ne bo manjkalo.
Bodi pa pozorna, kjer kupujete stanovanje. Na SPB-ju so stanovanja menda zanič. To slišim od tistih, ki tam živijo, ker so spodaj poslovni prostori in je menda precej glasno.
Pa na občini so zoprni, kar se tiče plačila vrtca. To mislim, da če vloge ne dopolnite v roku, si pač v najvišjem razredu. Ne pomaga noben jok. Za vrtec Urša morata oba starša biti zaposlena in nihče ne sme biti v odpovednem roku. To je pogoj, da bodo otroka sprejeli.
Če te zanima kaj bolj podrobno, ti še lahko napišem.

Draga Natasha!

selili bi se naj za novo nasleje cetverckov, ki raste za Mc Donaldsom (Sulerjeva ul.)
Kaj je SPB – naselje?

danes sem ze klicarila za vlogo v vrtcu – enota Ostrzek in Mali princ, povedala sem jim kako in kaj, da bo nasa pikica dopolnila 1 leto avgusta in da bi se naj ta preselili v novembru…
zanima me kje delas ti (v LJ?) in kako kot mamica zorganiziras stvari, da si kar najvec s svojimi otroki?

hvala se enkrat za pomoc in lp

Nika

nova
Uredništvo priporoča

Sem mislila, da se selite v center Domžal. SPB je stanovanjsko poslovni objekt, tako je bil zasnovan, vendar so arhitekti malo kiksnili. Pustiva to, ker itak ne boste tam živeli.
Sama se vozim v službo z vlakom, delam pa na Kotnikovi. Delovni čas sem si prilagodila od sedme do tretje ure, ker je naša enota Čebela odprta samo do štirih in ne bi mogla dvignit pravočasno otroka. Ker ta mali dve hodita spat šele ob pol desetih, smo potem kar nekaj časa skupaj. Zato se mi to ne zdi tak problem.
Kako je s tistima dvema vrtcema ne vem, ker tudi nikogar ne poznam od tam.
Če te še kaj zanima pa še napiši.

Celo otrostvo sem prezivela v Domzalah. Zdaj zivimo v Ljubljani. Ljubljana ima svoje prednosti (gledalisce, kino…) , poleg tega pa ima veliko slabosti.
V Domzalah mi je bilo vsec to, zivela sem v centru mesta SPB-bloki (domzalska posast), vendar sem bila s kolesom ali pes v trenutku v naravi, prekolesarila sem celotno okolico Domzal (tudi Kamnik, Sentjakob…). Te t.i. moje pes poti je zdaj presekala avtocesta, vendar se tik za to avtocesto nahaja Krumperk, ki je zame najlepsi kraj, poleg arburetuma in mengeskega polja. V samih Domzalah je tudi veliko aktivnosti za otroke, sama sem obiskovala karate, atletiko, gimnastiko, tabornike in verjetno se kaj. Imajo pa tudi zelo veliko knjiznico in takrat, ko sem se zivela v Domzalah je bilo ob torkih v knjiznici organizirano branje pravljic. Nikoli ni bilo potrebno spremstvo starsev (res je, da sem bila takrat ze v prvem razredu) ker je vse tako zelo blizu. Zdaj ko sem okusila ljubljanski vrvez, pa se z veseljem vracam nazaj v te konce, vendar v Kamnik, ker si zelim, da bodo moji otroci lahko imeli tako brezskrbno otrostvo kot sem ga imela jaz.
Glede na to pa da sta oba moja starsa delala v Ljubljani, tega nisem nikoli obcutila kot slabost. Vedno kadar sem ju rabila sta bila zraven.

Lep pozdrav!

Spoštovani!

Ko berem vse te navedbe o tem kje ja živeti in kje ne, se sprašujem ali je vse to utemeljeno in ali so “sodniki, tožilci in porote obenem, sploh kdaj bili v enem izmed teh blokov?
Pustimo kaj ljudje govorijo, ali je vse napisano o tem, da je v centru Domžal življenje slabo medtem, ko je v primestju boljše?
Poleg tega se sprtašujem kdo določa,te “standarde kakovosti življenja”?

V Domžalah ne živim več. Sem pa živel dobrih 8 let(center SPB) in moram napisati, da “ni vse zlato kar se sveti”. (Bistra, Krizant…..)

V bloku, v katerem smo živeli je bilo prav luštno, v večini so bile družine, je pa res, da je bil blok tronadstropen. Pod nami je bil frizerski salon in šivilja v bližini. (morda je še vedno tako)

Zakaj smo se odselili? Hišo sem dedoval. Lepo imeti še kakšen kos zemlje kamor lahko spustiš otročke in si brez skrbi, poleti na žaru pečeš..

Vsi pa vemo, da je v Domžalah popolnoma vse pri roki, kar gre “na roko” predvsem ljudem, ki niso mobilni.

Če bi ponovno kupoval stanovanja bi ga seveda spet kupil v SPB-ju, za cca. 20-25k€ manj kot drugje, za razliko bi ga prenovil in še bi mi ostalo za lep dopust

Očitno je, da je ga. Natasha vsaj: arhitekta, ko takole ocenjuje “kiks” arhitektov in seveda gradbena izvedenka, kajti seznanjena je z nekakovostno gradnjo SPB-ja.
Še dobro, da imamo tako “vrhunske ” strokovnjake, zato pa smo tam kjer smo-draga Slovenija.

Lep dan še naprej,

Alen

Ne se selit v Domžale, če se imate radi. Polagam vsem na srce. Zelo nevljudni ljudje, pa ogromno Bosancev, ki ne govorijo Slovensko. Katastrofa. Boljše je Trzin, Menges, Kamnik, ….Domžale so včasih bile nekaj…20 let nazaj…Pa so umrle! Tam ni nikogar pametnega več.

New Report

Close