Najdi forum

Ona sanja o Ljubljani

Pozdravljena,
po 20 letih družinskega življenja je nekega lepega dne partnerka po končani službi prišla domov in mi dejala, da me zapušča. In da se je hčera odločila, da gre z njo. V dobre pol ure sta imeli vse spakirano v škatlah. Čez nekaj dni mi pa pravi po telefonu, da je glede naju pustila odprte možnosti. Jaz sem ji pa odgovoril – Siroko ti polje. Taksa oseba me ni več vredna in je zame samo še lanski sneg. Takšni osebi človek ne more več zaupat. Sedaj mineva že deseto leto kar živim sam. Hočem povedat, da v žensko ljubezen ne verjamem več. Se čisto vse so me razočarale v zivljenju. Pa ne da sem pa jaz popoln moški. Se zdaleč od tega. Tudi jaz imam napake.
Lp

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni!
Kar žalostno mi je prebrati vaš post. Bom poskušala podati malo svojega razmišljanja, morda vam pomaga na vaši poti. Vedno mi je težko, ko nekdo obupa nad ljubeznijo, pač v tisto najmočnejšo silo, ki poganja svet, odnose. Ki nam daje upanje, ko je najtežje in nas dvigne, ko mislimo, da ne gre več naprej. Sprašujem se, kako izgleda vaš vsakdan, kakšni so vaši odnosi? Kakšen strah je zadaj, da ste obupal nad žensko ljubeznijo…
Izkušnja razhoda, kot ste jo imel z bivšo s partnerko, s katero imate hči, je težka. Lahko bi debatirala o tem, kakšen odnos ste imel z njo, da se verjetno stvari niso takole drastično spremenile čez noč, itd…pa ne vem, če ima to kakšen smisel. Rajši se bom poizkušala osredotočiti na sedanjost, tukaj in sedaj. Kako izgleda vaš pogled na ženske sedaj? Koga spustite v svoje življenje in na kakšen način? Seveda niste nehal verjeti v žensko ljubezen, tega ne verjamem…le grozno vas je strah. Strah, da boste ponovno razočaran, zapuščen, da bo ponovno tako bolelo. Verjamem, da nočete več čez to. In strinjam se, da vam ni potrebno. Morda pa je pot do tega lahko tudi drugačna… drugačna od te, katero peljete sedaj. Predvidevam, da so ženske verjetno prisotne v vašem življenju, vendar le toliko, kolikor jim vi dopustite ali se odločite, da jih boste spustil do sebe-zgolj polovičarsko. To pa je predvsem krivično do vas samega.
Bom poskušala obrniti: Koliko ste vi obupal nad sabo? Kje se ta obup najbolj kaže? Koliko volje, spontanosti, polnega življenja ste sposoben? Znate zdržati sam s sabo? To si zaslužite: polno vero vase in v ljubezen do sebe. Kaj to pomeni? Spoznavati svoje temne dele sebe in s temi deli zdržati: koliko strahu nosite, žalosti, prezrtosti. Jeze in prezira. Tudi to ste vi, ne bežite od tega stran. Začnite počasi verjeti, da vam ženska ljubezen pripada in da ste jo sposoben obdržati. Ko boste to vero zopet imel, ne bo več prostora za take ljudi, ki bi vas zapuščali. Do tja pa je potrebno narediti nek proces. Predelati določene izkušnje, morda iz primarnih odnosov, pogledati, kje so vas ženske zapuščale, kakšen odnos sta imela oče in mama, koliko ste se lahko zanesel na starše…. Kdo vse vas je zapuščal? Kaj ste takrat doživljal? Kam ste te občutke spravil-ravno ti občutki so vaš nezavedni del, ki kreira vaše odnose, vedenja, čustvovanja.
Ste se že kdaj ukvarjal s temi vprašanji? Čas je, da se. Zaradi vas samega in zaradi hčerke, ki nujno rabi ob sebi očeta, ki zna ljubiti ženske.
Vse dobro vam želim!

*** Lidija Bašič Jančar, terapevtka zakonske in družinske terapije [i]A simple act of caring creates an endless ripple.[/i]

Niso vse ženske takšne in enake… Tudi sama sem velikokrat padla, vendar še vedno verjamem v ljubezen… Škoda, ker morda zamujaš nekaj lepega…

Sem na istem do moških. Noben starš me ni zapuščal, na niju se lahko zmerom zanesem. Tudi jaz sem sama pri 35 in do konca življenja.

Jaz bom rekla tako … ljudje, nismo narejeni da smo sami. To, da se zavestno odločimo bit sami zato, da nismo v slabi vezi, je eno. Ampak to, da sploh nikogar ne spustimo blizu pomeni, da se kaznujemo. Ugotovit morate, zakaj se kaznujete in krivite za odhod? Za odnos sta potrebna vedno 2, nikoli samo 1. In zakaj menite, da si še danes po teh letih, ne zaslužite ljubezni? Od kod to kaznovanje?? To da kao ni nobene dobre ženske ni res in je izgovor. Veliko takih osamljenih žensk je, ki mislijo enako. Veliko dela vas čaka.

mediji in svet so pokvarili ženske in vrednote družin…vse želijo neke plastično namišljene sanje…oprostite ampak če želite moške iz telenovel…potem boste kar same…in mi tudi…je lepše tako!!

 

Nikoli ne poslušaj zenskega mnenja, ampak vprašaj prijatelja, znanca, ker zenske podajo svoje mnenje na podlagi emocionalnega občutka, medtem ko moški podajo mnejnje na realni sliki (logike) in je to dosti bolj točno. Zakaj to pišem je, ker če boš vprašal 20 zensk isto vprašanje boš dobil 20 različnih odgovorov, medtem, ko bos od moških dobil priblizno enak odgovor.

Da se osredotočim na tvojo situacijo, katera je zelo neprijetna. Najprej je potrebno razumeti določene zadeve. Zenske in moški smo si precej različni, kar pomeni zenske so bolj čustvene medtem ko moski gledamo zadeve bolj realno. Kaj je pomembno pri dolgih zvezah je da je potrebno vzpostaviti  določeno ravnovesje v zvezi. Kar pomeni moški mora biti vodja druzine, motiviran, prinesti stabilnost tako financno kot čustveno. Pomembno je da zenska ne zgubi interesa in respekta do tebe, ki ga je imela od zacetka zveze. Zenska v vecini primeru zgubi respekt v primerih  ko smo moški prevec custveni (vecina zensk nima impatije), se pravi pokazemo svojo ranjeno stan, in ponavadi od te točke ni več povratka. Lahko so tudi drugi vzroki. To ne pomeni da ji ne poveš da jo imaš rad ampak samo na posebnem mestu in posebnemih trenutku, ko vidiš da je kemija na obeh straneh.

Veliko moških gre v zvezo še preden preverijo, če imajo zraven sebe zensko, ki je primerna za dolgoročno zvezo, če to iščejo. Tako da je potrebno na začetku preverit je zvesta, ima interes do tebe, prijazna, kako reagira v konfliknih situacijah, ima rada otroke, je ponizno (submissive), ni manipulativna, odnos zenske z svojim očetom, vse to je zelo pomembno za dogotrajno zvezo. Večina moških pa gleda samo lepoto, seveda mora biti privlačna ali to ne pomeni da ima ostale lasnosti, ki so pomembne za dolgotrajno zvezo.

Se pravi zenske se orjentirajo po Hipergamiji. Kar pomeni zmeraj iščejo partnerja, ki je boljši od nje (finančno, status, odlicen v posteji, motiviran, pove kaj misli, ne skriva svojega mnenja). Kar pomeni ce pri sedanjem partnerji občuti določene nestabilnosti(finančne, čustvene, odvisnost, spolna) začne iskati zamenjavo. Se pravi še praden te zapusti ima ze boljšo zamenjavo(po njenem občutku).

Z vidika moškega seveda te zadeve niso logične, ker to ni povezano z ljubeznijo. Ali razumeti je potrebno, da razmišlajo na podlagi imocij in ne logike. Potrebno se je zavedat da ima vsak  v druzini svojo vlogo in to vlogo mora opravljati uspešno da dolgotrajna zveza deluje. Tudi sam nisem razumel določenih zadev čeprav sem zelo intelegenten moz, ampak sem prebral ogromno knjig, gledal potcaste, poslušal ljudi, ki imajo veliko razlicnih izkušen(prijatelji, osebne) in s tem pridobil mankajoče znanje.

Za tvoj primer, da boš zadeve predelal bo potrebno kar nekaj časa, 2 mesecev do 6 mescev, glede na to da si jo resnično ljubil. Seveda pa se ti je v tem trenutko, svet podrl na glavo. Za začetek poišči si hobi (rečmo sprehode v gore, kolesarsto,itd), gre za to da bos svoje misli preusmeril na druge zadeve in ne na negativne. Nato vse stvari, ki te spominjajo na njo v stanovanju (fb) odstrani, kajti s slikami itd boš imel konstanten stik z bolecino in boš konstanto z mislimi na dnu. Prekini stik z njo(bivšo) zbriši stevilko, z hcerko ohrani stik če sta zelo povezana. Zacni delat na svojem karakterju, da pridobiš nazaj motivacijo in samozavest, ki si jo imel do zivljenja. Ne išči odgovora od nje zakaj? Ker kot sem ze rekel mnjenje zenske je na podlagi imocij in ne boš dobil točnega odgovora. Dvigni si samozavest, ker pravi moški ve kaj je prav in kaj narobe in ne potrebuje potrditve od zenske.  Skratka glede zaupanje moja osebna izkušnja je da vecina ljudi ki sem jih spoznal v ziljenju niso sposobni obdrzati stvari zase se pravi niso vredni zaupanja. Tudi kaj rečejo in naredijo sta dve različni stvari. Tako, da sem prišel do spoznanja, da ne verjamen več ljudem, kaj rečejo, oblubijo itd. ampak spremljam dejanja, mimiko, obnašanje ter s tem razberem njihov pravi namen.

Niso vse zenske enake, najdeš tudi izjeme, je pa res da so te redke.

 

New Report

Close