Najdi forum

Strojništvo – Zdravstvo

Pozdravljeni,
Nisem prepričana, da pišem v pravi forum, pa vseeno me zanimajo vaše izkušnje.
Trenutno študiram – zaključujem s študijem strojništva (uni), pa me že od vsega začetka nekako bolj mika delo v zdravstvu – kar nima ravno dosti skupnega s strojništvom, zato nadaljevanje študija v tej smeri ni mogoče.
Tako sem na internetu malo poiskala ta izobraževanja in izredne študije, pa je edina cenovno dostopna možnost, da opravim nekaj izpitov/testov in pridobim poklic bolničar/negovalec. Izredni študij pa mi je predrag, stane okoli 12.000 eur.
Je morda kdo od vas strojnik, zaposlen v zdravstvu (optimizacije, modeli in simulacije, biomateriali…) in bi mi lahko malo povedal o svojem delu?
Prav tako pa me zanimajo izkušnje bolničarjev (vem, da so plače izjemno slabe). Ali vaše delo izpolnjuje pričakovanja, ki ste jih imeli, ko ste se odločili za ta poklic?
Hvala že vnaprej 🙂

Pozdravljeni,
ker na tem forumu odgovora niste dobila, bi vam vseeno rada dala nek odziv, čeprav ne bo konkretno na vprašanje, ki ga zastavljate.
Iz vašega vprašanja mi je najbolj ostal stavek: “…zaključujem s študijem strojništva (uni), pa me že od vsega začetka nekako bolj mika delo v zdravstvu…”. Želela bi vam, da sledite sebi in poskušate priti do poklica, kateri vas kliče. Morda na prvi pogled izgleda nemogoče, finančno nedosegljivo, pa vendar je včasih že dovolj, če se naredi en sam korak v smeri, za katero čutite, da bi bila prava. Če je storjen en korak, se lahko vse obrne drugače. Morda je možno kakšno sofinanciraje s strani države (vem, da razpisi obstajajo) ali pa kakšna pomoč od staršev, sorodstva?
Delovno področje je pomembno področje človeka, v službi preživimo veliko časa in pomembno je, da delamo tisto, v čemer se vidimo in kjer lahko uresničujemo svoje poslanstvo.
Želim vam pogum na poti odločanja v tako pomembni temi za vas.

*** Lidija Bašič Jančar, terapevtka zakonske in družinske terapije [i]A simple act of caring creates an endless ripple.[/i]

New Report

Close