Najdi forum

Predstavitev moderatorke

V naši ekipi pozdravljam in vam predstavljam novo sodelavko, ki bo skrbela za forum Starejši so modrejši.
Lidija Bašič Jančar je zakonska in družinska terapevtka, ki deluje v okviru Študijsko-raziskovalnega centra za družino in je vodja sekundarne lokacije v Domžalah.
Njeno področje delovanja so partnerski odnosi in starševstvo.
Je doktorska kandidatka Univerze v Ljubljani, njeno raziskovalno področje je vztrajanje v dolgotrajnih partnerskih odnosih in je avtorica številnih člankov na temo odnosov. Več o avtorici si lahko pogledate na https://lidijabjancar.com.

Lidija, dobrodošla.

I Domišljija je pomembnejša od znanja. Znanje je omejeno, domišljija pa poganja svet. Albert Einstein I Naročilo na ePosvet: https://med.over.net/svetovalec/andreja-verovsek I

Hvala, Andreja in lep pozdrav vsem obiskovalcem foruma “Starejši so modrejši”.

Se veselim novih izkušenj, ki me tukaj čakajo. Saj to je tisto. Modrosti si pridobimo skozi leta na podlagi lastnih izkušenj. In privilegij let je ravno ta, da čedalje bolj lahko delamo tisto, v čemer uživamo in kar si zares želimo. Čedalje bolj drzni smo pri uveljavljanju sebe in temu se reče pogum. Torej je modrost pogum pri izražanju sebe. Pogum je tudi priznanje, da starejši, kot smo, bolj se zavedamo, kako malo vemo. In veliki modreci in filozofi so to zelo iskreno priznali. Namen modrosti pa je vedno ta, da jo delimo naprej!

Malo sem že pregledovala teme, ki so se in se še pojavljajo na tem forumu. Teme so zelo raznolike in široke. Z nasveti lepo pomagate eden drugemu. Sama se bom poskušali uglasiti in oglasiti na temo odnosov. Kjer bom začutila, da se lahko prepletem s temami, ki se dotikajo osebne rasti, čustvovanja, odzivanja, vzorcev, ki jih nosimo s seboj, kar bo podkrepljeno s terapevtskimi in osebnimi izkušnjami, ki sem si jih skozi leta pridobila.
Želela bi pomagati tako, da vas usmerim, da sami najdete svoj način delovanja, ki bo za vas najbolj koristen, kar pa seveda ni univerzalno.

Torej bomo na tem forumu poskušali modrovati na moder način in tako izražali in deliti svojo modrost.

*** Lidija Bašič Jančar, terapevtka zakonske in družinske terapije [i]A simple act of caring creates an endless ripple.[/i]

New Report

Close