Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Starejši so modrejši Starejsi so res modrejši – pomagajte z znanjem in izkušnjami

Starejsi so res modrejši – pomagajte z znanjem in izkušnjami

Spostovani
Po smrti oceta sem z bratoma in mamo podedovala njegovo polovico hise.
Brat bi zdaj hiso uredil in tam zivel s svojo druzino.
Jaz zivim v najemnem stanovanju. Drug brat je zgradil svojo hiso.
Brat bi moj delez odkupil. Ce to naredim bom brez strehe nad glavo in kar je se huje imam dve hcerki ki bosta tudi potem ostali brez vsega.
Zgodilo se je pa tudi nepricakovano in sicer ko sem bratu povedala da se tega res ne upam saj ne bom imela kam iti če se kaj zgodi, je zagrozil z odvetnikom. S Ceferinom sta bila sosolca. On bo to že uredil.
Sploh ga ne zanima kaj bo z mano in mojima punckama. Zelo sem zalostna.
Lepo prosim za vaso pomoc – ali mi res lahko vzamejo, kar sem podedovala po očetu?

Kaksen delez ti pripada?

zakaj bi ti vzeli, saj je rekel, da bi odlupil. Torej boš imela denar, z nepremičnino, ki jo je potrebno deliti itak nič ne moreš. Lahko bratu le odrediš plačevanje najemnine, če bi užival tvoj dele hiše, ampak bo pot do tega dolga. Če bo brat želel prodati itak bo, predkupno pravico imaš, ampak ali boš odkupila ne boš, potem bo on s pomočjo odvetnika prodal in tebi nakazal polovico kupnine in si na istem kot na začetku. Ne moreš pa tega bratu preprečiti.

nova
Uredništvo priporoča

morda bi bilo najboljše, da mama podari svojo polovico tebi za dosmrtno preživljanje mame, tako boš imela večji delež in pot bo tako bratu vsaj otežena.

In kako si predstavljaš življenje v 1/8 hiše?
Praviš, da boš brez strehe nad glavo, ampak saj jo imaš v najemnem stanovanju?
Če si pametna, potem se poskusi izpogajat za čim višjo ceno in naj brat odkupi tvoj delež.
Ti pa si kupi svojo nepremičnino.
Nehaj jadikovati in se ozirati nazaj. Poskrbi zase in za svojo družino.

New Report

Close