Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija odstranitev amalgamskih zalivk in dojenje

odstranitev amalgamskih zalivk in dojenje

Pozdravljeni!

Sem mamica 11 mesecne deklice, ki jo se dojim. Imam se stiri amalgamske zalivke, ki bi se jih zelela cimprej odstraniti, ker je ogromno informacij o skodljivosti le teh.
Zanima me kako poteka varno odstranjevanje amalgamskih zalivk in ali moram s tem se pocakati zaradi dojenja?

Hvala in lep dan.

Pozdravljeni!
Največja količina živega srebra se sprosti ravno med postopkom odstranjevanja stare zalivke. Obremenitev sicer lahko zmanjšamo s posebnim postopkom odstranitve (uporaba gumijaste opne, posebni svedri in sesalci), vendar med dojenjem odsvetujem menjavo amalgamskih zalivk. Ko boste zaključili z dojenjem, vam svetujem, da se na poseg pripravite z uživanjem prehranskih dopolnil z visoko vsebnostjo klorofila. Ko bo ta trenutek napočil, se lahko ponovno oglasite za nasvet.
Lep pozdrav mladi mamici.
Mateja Rotar,dr.dent.med

Pozdravljeni
Sem mamica 1 mesecnemu fantku, ki se polno doji. Pred dnevi mi je odpadel del srebrne plombe lahko da sem ga pojedla. Ali to predstavlja nevarnost zanj zaradi zivega srebra v mleku? Kako pa sedaj glede obiska zobozdravnika? Pravite, da naj nebi odstranjevali v casu dojenja zaradi visoke vsebnosti zivega srebra, naj pocakam do konc donenja?

Hvala za odgovor

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

košček amalgamske plombe, ki ste jo pojedli, boste verjetno tudi hitro izločili in tako ne predstavlja nevarnosti. Odstranjevanje amalgamskih plomb, če res ni nujno, je med nosečnostjo in dojenjem odsvetovano.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close