Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Prosim za zobozdravniško mnenje- zdravljenje kariesa

Prosim za zobozdravniško mnenje- zdravljenje kariesa

Na internetu sem našla na članek in me zanima, kaj od tega, kar tu piše, je res. Prosim za mnenje mnenje strokovnjaka. Hvala.
________________________________

Obisk zobozdravnika ni le muka – včasih je tudi povsem nepotrebno zlo. Kljub splošnemu prepričanju, da temu ni tako, se lahko naši zobje namreč pozdravijo tudi sami od sebe.

Preden obiščete zobarja, poskusite z regeneracijo zob. Kot naša celotna telesa, se lahko namreč tudi zobje obnovijo, luknjice pa zarastejo.

Ker zobozdravniki pri popravilu kariesa uporabljajo cenene materiale, v Sloveniji na primer celo še vedno amalgamske zalivke, ki vsebujejo toliko živega srebra, da je njihova uporaba v nekaterih državah prepovedana, je seveda regeneracija zob mnogo boljša, a žal nepoznana rešitev.

Le dve sestavini za nove zobe

Regeneracija zob je povsem preprosta. Potrebujete le dve stvari – gabez in jajčne lupine iz ekološke pridelave.

Jajčne lupine uporabimo, ker vsebujejo 27 mineralov in obilo kalcija, torej vse, kar potrebujemo, da regeneriramo naše zobe. Sestava jajčnih lupin je namreč izjemno podobna sestavi naših zob in kosti. Gabez po drugi strani uporabimo, ker pospeši rast kosti, zob in tkiv.

V dobrem mesecu do zdravih zob

Ko se lotite regeneracije zob, pojejte eno jajčno lupino dnevno. Uporabite kakovosten mešalnik in si pripravite sadne napitke, ki jim dodate jajčno lupino. Ta se bo v mešalniku povsem razbila, zato ne boste imeli težav s pitjem. Če v sok dodate banano, bodo lupine lepo porazdeljene po napitku in ne bodo padale na dno kozarca. Preden lupino uporabite, jo pet minut prekuhavajte v vreli vodi, da jo razkužite.

Ko ste poskrbeli za minerale, uporabite še gabez na dlesnih in zobeh. Odrežite dva do tri centimetre korenine gabeza, dodajte nekaj žlic vode in zmešajte v mešalniku, da dobite tekočino. Tekočino uporabite kot ustno vodico, le, da jo v ustih mečkate 20 minut. To ponovite enkrat dnevno, rezultati pa bodo vidni po nekaj tednih. Veliko luknjic se povsem zaraste v mesecu ali dveh.

Pozdravljeni,

ja super…če tole deluje, bodo še najbolj veseli na ZZZS, ker lahko ukinejo še tistih nekaj plačil, ki jih namenjajo zobozdravstvu.
Le kje objavljajo takšne in podobne recepte?

Verjetno res niste želeli slišati strokovnega mnenja?!

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za odgovor.
Lifestyle enaa- od tam je objava.
Me je zanimalo zobozdravniško mnenje, ker se mi je članek zdel resnično nenavaden, če ne že škodljiv.
Na internetu se pač res marsikaj znajde.

nova
Uredništvo priporoča

Saj tukaj sploh ni bilo podanega nobenega odgovora?!

Mene zanima več dejstev o tem, mi jih lahko kdo poda, če ne pa bom kar sama poskusila.

Če lahko uživamo vso hrano, ki je že toliko obdelana, da ni v njej nič živega in če lahko toliko tablet pogoltnemo in se na slepo cepimo, ne vem, čemu bi škodila ena kura z jajčno lupino.

Pozdravljeni,

moja zdravniška odgovornost mi narekuje, da odgovarjam na vaša vprašanja v skladu s splošno veljavno doktrino v našem ožjem in širšem okolju. Morda bi lahko tole vprašanje naslovili na Somatološko kliniko v Ljubljani, Katedro za zobne bolezni, kjer bi bili najbolj pristojni za odgovor na vaše vprašanje. Medicinska fakulteta v Ljubljani, oddelek za Stomatologijo, skupaj z Zdravniško zbornico Slovenije kreira stomatološko doktrino v Sloveniji, v skladu z evropskimi in svetovnimi smernicami, v skladu z najnovešimi raziskavami širom sveta.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Se podpišem pod to!

Kje ste vsi tisti, ki to probate…oglasite se in pokomentirajte.

Hvala!

Jst sem to probal in počnem že 6 mesecev

imel sem globok karies že rahlo boleč … pa mi je ta zadeva karies odstranla in zob nazaj zaprla … sedaj se sloj za slojem gradi vendar zadeva traja

New Report

Close