Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Boleč mrtev zob

Boleč mrtev zob

Pozdravljeni!

Lani junija je postal moj zob (štirica zgoraj) občutljiv na mrzlo, toplo in sladko. Obiskala sem zobozdravnika ki je nekaj vrtal v zob, a je rekel da ni z njim nič narobe. Še isti dan sem začutila utripajočo bolečino v zobu. Čez 2 dni sem obiskala dežurnega zobozdravnika, ki mi je odstranil oba živca. Kot sem razumela, je normalno, da je bil zob še nekaj časa občutljiv, vendar se po enem mesecu ni nič spremenilo. Zobozdravnik mi je zob zdravil in zapolnil kanale. Čez nekaj mesecev me je začel boleti vrh korenine, zato mi je iz zoba odstranil polnitve in nehalo me je boleti. Potem mi je še nekajkrat zamenjal zdravilo in spet zapolnil kanale. Zob me zdaj boli, naprej sem sklepala da je to samo prehodna bolečina zaradi reakcije na material, s katerim so kanali napolnjeni, vendar me še tri tedne po polnitvi zob sam od sebe začne boleti. Problem pa je tudi v tem, da me po devetih mesecih zob še vedno boli ko jem karkoli mrzlega ali toplega (tudi mlačnega), enako kot me je prvi dan, ko je bil zob še živ. Zobozdravnik pravi, da s kanali ni nič narobe (zato mi jih je tudi zapolnil) in da je nemogoče, da mrtev zob boli na hladno. Zobje okoli tega problematičnega zoba niso občutljivi na mrzlo/toplo niti na trkanje. Tudi zobni vrat ni občutljiv. Bolečina se pojavi ko je nekaj sekund zob v stiku s čimerkoli mrzlim/toplim in se počasi širi do vrha korenine. Januarja sem imela vnetje sinusov in so me zobje boleli, vendar na popolnoma drugačen način, zdaj pa zobozdravnik pravi da me zob boli zaradi vnetja sinusov. To se mi zdi nemogoče, ker pač nimam vnetja sinusov že vseh 10 mesecev. Osebna zdravnica pravi da nimam vnetja sinusov, ter da bi se tako vnetje videlo na rentgenski sliki zoba. Ne vem več kaj naj naredim, mislim da mi bodo kmalu rekli da si bolečine že ves čas domišljam in me poslali k psihiatru. Ali je možno da imam v tem zobu še tretji kanal, ki mi povzroča vse te težave in kaj se bo zgodilo, če ga ne bom zdravila? Ali mi lahko pomaga apikotomija?
Hvala za odgovor in lep pozdrav,
Tanja

Pozdravljeni,

bolečine pri endodontsko zdravljenih in oskrbljenih zobeh na način kot se javljajo pri vas imajo velikokrat vzrok v dodatnih, težko diagnosticiranih kanalih zobne pulpe. V primeru, da se bodo težave še nadaljevale, vam predlagam obisk pri spec. endodontu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Zdravo,
Zgornja leva štirica je odmrli zob, ki mi ga zdravijo vendar me je po dolgem času zopet začelo boleti. Skrbi me ali obstaja možnost, da zob odstranijo? Oziroma v kakšnem primeru ga morajo nujno odstraniti
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

zob, ki ga ni mogoče pozdraviti na noben način; konzervativno (zdravljenje preko krone) ali kirurško (kirurška odstranitev procesa ob korenini), je potreben odstranitve.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close