Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija pri puljenju zoba ostala korenina

pri puljenju zoba ostala korenina

pozdravljeni!
ta teden sem imela puljenje zoba – zgornja šestica. zobozdravnica ni mogla izpuliti ene korenine, zato jo je pustila notri. kontrolo imam šele čez 1 leto. je to običajno, da korenina ostane notri? so lahko kakšni zapleti pri tem?
hvala za odgovor!
lep pozdrav

Pozdravljeni,

da po puljenju ostane v kosti korenina, ni običajno. Navadno jo skušamo odstraniti; puščamo jo le v primeru, ko bi lahko povzročili še večje komplikacije. Zapleti, ki jih lahko povzroča takšna korenina so lahko težka zaustavitev krvavitve po puljenju, infekcije, abscesi, ciste, lahko pa ne povzroča prav nič neprijetnosti. Kakšno je stanje v vašem primeru žal brez pregleda ne morem oceniti.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

hvala za odgovor!
je ponavadi po takšni situaciji potreben pregled? naročena sem namreč šele čez 1 leto. danes je 5 dan po puljenju, pa me še kar boli. ni pretirana bolečina, ker lekadol sicer pomaga. kako dolgo je “normalno”, da boli?
lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

rana se zaceli približno teden dni po puljenju (odvisno od velikosti rane) in hkrati s tem jenjajo tudi bolečine. Ponovni pregled bi bil potreben v primeru komplikacij; če se rana ne zaceli dlje časa, če se pojavi oteklina, bolečina.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni

Pred skoraj dvemi leti so mi spodaj levo odstranili šestico, ker je bila uničena. Včeraj sem bila na ortopanu zaradi modrostnih zob in so po sliki ugotovili da je nekaj ostalo notri. Na napotnico je moj zobozdravnik napisal da gre za preostanek korenine, ampak se njemu zdi da to ni to. Zdaj me skrbi kaj bi to lahko bilo in komaj aprila sem naročena pri oralnem kirurgu. Prosim pomagajte. Prilagam slikico

S spoštovanjem in lepimi pozdravi

Pozdravljeni,

vprašanje je bolj namenjeno spec. kirurgu v sosednjem forumu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close