Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Boleč zob – vnet čeljustni sklep

Boleč zob – vnet čeljustni sklep

Pozdravljeni,

Torej, že tretji teden se borim z zelo močno bolečino v zgornji desni trojki, sumim da bolečina sploh nima veze z zobmi…
Na začetku se je bolečina pojavljala samo v zgornji desni trojki in to samo po hrani, vendar je bolečina prenehala v roku ene ure. Peti dan težav sem se odločil da obiščem dežurno zobozdravstveno službo, vendar brez uspeha, niso me hoteli sprejeti zaradi trenutnega koronastanja.
Na mojo žalost sem izgubil svojega osebnega zobozdravnika, tako da danes ne morem oziroma me nihce ne sprejme na pregled.
Sam sem opravil RG slikanje in nekako izboril, da so mi naredili pregled. Po pregledu so mi rekli da se na sliki nič ne vidi in da je možna kakšna travmatološka poškodba. Edino vidno je manjši karies na spodnji osmici, za katero sem prijel napotnico za izkles (seveda neuspešno, ker me že spet nihče noče sprejeti zaradi korone in njene posledice…)

Bolečina se je nato razširila na zgornjo trojko, petko in šestico (štirice so mi pobrali ven še v mladosti) ter na spodnjo petico in šestico. Hrati se je začela pojavljati bolečina v čeljustnem sklepu, dlesni, ličnici in ušesu, katero pa je malo nateklo.
Trenutno blažim bolečino s proti bolečinskim tableti, vendar to pomaga samo za kakšno uro. največja bolečina je ponoči, po hrani in če sem izpostavljen klimi.

Ker, nažalost, mi trenutno ne more nihče od doktorjev pomagati sem primoran sam reševati problem. Sam sumim na vnet čeljustni sklep, oziroma menima da je vneto nekaj zraven sklepa. Otekline na dlesni nimam, nikjer ne krvavim. Pred kratkim sem prestal stresno obdobje v svojem življenju. Hladni obklatki ne pomagajo, kvečjem še poslabšajo.

Ali ima kdo kakšno idejo kako in s čim si pomagati oziroma kateri domači produkti so najboljši proti vnetju?
Ali je mogoče že kdo imel kakšne podobne težave?

Hvala v naprej.

Pozdravljeni,

so vam naredili stomatološki pregled ( analizo rtg, diagnostika kariesa, stanje parodontalnih tkiv, analiza grizenja ipd:). Če tu ni bilo odkritega nič, potem bi vas pregledali še specailisti maksilofacialne kirurgije in morda nevrolog.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close