Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Skelenje zob po menjavi zalivk že 3 mesece

Skelenje zob po menjavi zalivk že 3 mesece

Pozdravljeni

Stare zalivke sem zamenjal z belimi, in to samoplačniško. Zamenjati sem moral 6 zalivk. Problematična sta tista dva zoba, ki imata večjo zalivko. Ostali plombirani zobje z manjšo zalivko so OK. Gre se za šestico in sedmico levo zgoraj. Nekaj dni po menjavi je bilo vse brez problema. Nato pa se je začelo skelenje, ki še danes, po treh mesecih, ni minilo. Na temperaturo sicer zoba nista občutljiva, sta pa zato toliko bolj občutljiva na tršo hrano. Z levo stranjo dejansko hrane ne jem več, ker močno zaskeli že samo, če drobtinica od dunajskega zrezka zaide tja. Ima pa ta sedmica nekam nenavadno strukturo. Z jezikom jo zatipam kot neko “vdolbino”. Površina žvečljivega dela pa je povsem gladka. Ali je to ok?

Skratka, zanima me, ali je to normalno, da me tudi po treh mesecih še vedno skelita ta dva zoba po menjavi zalivk?

Hvala in lp

Pozdravljeni,

če se skelenje ne bo poleglo, stopite do zobozdravnika, ki je plombe naredil, da ukrepa. Skelenje je sicer zelo pogosto po menjavi plomb oz. kakršnihkoli posegih na zobeh, saj so zobje živi. Vendar pa je ob dolgotrajnem skelenju potrebno vendarle ukrepati ( nekaj mesecev prisotno). Navadno se odstrani plombo in na zob vstavi zdravilo za pomiritev vnetja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close