Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Boleči zobje

Boleči zobje

Spoštovani!

Že več kot dva tedna me bolijo zobje. Najprej sem predvidevala, da gre za vnetje dlesni, ker vem, da imam zelo občutljive in so me bolele že večkrat, vendar bolečini ni videti konca.

Zobozdravnica me je poslala na slikanje ortopan, ki je povsem brez posebnosti, prav tako sem bila že dvakrat na pregledu ni nisva našli ničesar. Kljukala je po vseh zobeh, pa nič. Bolečina se mi pojavlja v 7 spodaj levo, nato v 6 zgoraj desno, naslednji dan se seli v 6 spodaj na desni strani, včasih pa me boli celo tam kjer nimam zoba. Bolečina je topa, takšna skeleča. Dlesni ne krvavijo in niso rdeče.

Prosim, ne me razumeti narobe, svoji zobozdravnici zaupam, vendar tudi ona pravi, da ne ve za kaj gre. Sedmico spodaj mi je celo odprla, ker sem rekla, da me tam najbolj boli, vendar je rekla, da je zdrava in jo z “gipsom” zaprla nazaj. Predpisala mi je antibiotik Klicimin, ter zdravilo Movalis, vendar bolečine niso nič manjše. Včasih me pol dneva bistveno ne boli, ponoči sploh ne, spet drugi dan pa se bolečine pojavljajo po vseh zobeh.

Kaj bi lahko bil vzrok? Moja zdravnica pravi, da bi lahko bila nevralgija zob. Najbolj me skrbi, da do 18. 12., ko grem na vnaprej načrtovano ginekološko operacijo ne bi bilo bolje.

Ugotovila pa sem, da mi v službi slabo tesni okno in mi vleče točno po zobeh. Bi lahko bil tudi to vzrok? 8 ur sedim za računalnikom in v treh mesecih se je verjetno tudi to nabralo.

Iskrena hvala.

Pozdravljeni,

moje mnenje ne vem koliko lahko v resnici šteje, saj ne morem narediti niti kliničnega pregleda. Glede na opisano, bi skušala spremeniti delovno okolje, saj prepih lahko povzroči različne nevralgije. Sicer bi se posvetila splošnemu zdravstvenemu stanju, saj se le to odraža tudi v zobeh. Če v zobovju ni najti patoloških sprememb, jih iščite drugje; preglejte si kri, naredite teste alergij, preglejte si ušesa, sinuse, črevesje… Ste morda nagnjeni k pretiranemu stiskanju zob; tudi to lahko povzroči bolečine v zobeh..ipd.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close