Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Odlomljen zob

Odlomljen zob

Pozdravljeni.
Zob dvojka zgoraj se mi je odlomila pred 10 leti. Nato so mi zob pozdravili in dali gor umetni zob. Zacementirali.
Danes mi je odpadel. Videti je samo skrbino. A lahko to ostane not in mi.ponovno da gor provizoricni zob? Denarja za nek lep zob nimam. Je nevarno imeti zacementiran zob, da mi.med spanjem odpade in ga vdihnem?

Pozdravljeni,

preveč vprašanj za tak način komuniciranja…. težko vam namreč odgovorim na vprašanja brez kliničnega pregleda. Načeloma je izpadlo prevleko možno prilepiti nazaj, če je zob v stanju, ki le to omogoča. Če je torej vaš zob “škrbina” propadel zaradi kariesa, to ni možno. Kaj narediti bo ocenil vaš zobozdravnik.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala. Ja, naredil mi bo stift iz steklenih vlaken. Je kaka kontraindikacija za stift v kolikor je korenina zdrava? Mi pa.tud zdravi korenino.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kontraindikacija je proces ob korenini, sicer je ok.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za odgovor. Kaj pa nosecnost in kake druge zdravstvene tezave?
Ze, ce ne dobim injekcije, imam ekstrasistole, strah me je ali kaj.
Zanima me, ce dobim injekcijo brez adrenalina ali pa tudi z … je to lahko kakorkoli nevarno za srce, ce bi npr bila kak bolnik pa vedela ne bi?

Pozdravljeni,

če pričakujete poseg izdelave “štifta”, je to poseg, ki ne potrebuje lokalne anestezije, saj je popolnoma neboleč.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Nasplosno mislim glede i jekcije, ne le za poseg pri stiftu. Je lahk kaka nevarnost?
Aja drugace pa kako je s tem, ce imas npr ob koreninah proces pri vecih zobeh in ne ves tega … je to lahk zelo nevarno za zdravje?

Pozdravljeni,

injekcije, procesi ob koreninah… kaj vas pravzaprav zanima!? Ob normalnem delovanju imunskega sistema so majhni procesi ob korenini minornega pomena za zdravje…kar se seveda spremeni, če imunski sistem ne deluje normalno ali če je proces zelo velik; kar se seveda ne zgodi preko noči. In če hodite na redne preglede, ni bojazni, da bi prezrli takšne stvari. O konkretnih situacijah pri vas se posvetujte s svojim zobozdravnikom! Dajanje lokalne anestezije je varna metoda lajšanja bolečin v zobovju…. saj si lahko predstavljate koliko testiranj mora prestati vsako zdravilo predno ga uporabimo pri pacientih! Kaj vas torej tako skrbi!? Nosečnost? Bolečine? Nimate res nobenega razloga paniko!!

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close