Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Boleči zob ob stiku s toplim oz. zelo mrzlim

Boleči zob ob stiku s toplim oz. zelo mrzlim

Pozdravljeni!
Star sem 13 let in zadnjih nekaj dni (od zdaj) me pogosto krat ob stiku s toplim (ne rabi biti vroče) zaboli zob (ali kakor “kratki stik”, če povem drugače). Imam plombo (tisto sivo), se mi pa zdi, da mi je zobozdravnik rekel, da mi bo(sem naročen čez 3 tedna) zaščitil te zadnje zobe, zato sem jih skušal še toliko bolj umivati. Začelo se je pri kosilu, ko sem jedel juho, me je kar na enkrat za -1 sek. zabolelo. Nato sem jedel puding (cca. 2 ure kasneje), ki je bil topel, me je par krat zabolelo. Me pa tudi zanima, če bi kakšna zobna pasta pomagala?
+ še nekaj v zvezi s to temo. Ko je nekaj mrzlega (voda npr.), me nekateri zobje zabolijo, vendar zelo malo, ampak res, če je kaj mrzlega.

Hvala za vaš čas in odgovore!

Pozdravljen,

omenjena reakcija na toplo in hladno je normalna reakcija zoba na toplotne spremembe. Prav tako imajo zobje pri mlajših (otrocih) večjo pulpo in širše dentinske kanalčke, kar posledično pomeni tudi večjo reaktivnost na dražljaje. Priporočam ti, da se izogibaš prevroči in prehladni hrani, kar velja za celo življenje, saj le ta poleg pretirane reakcije pulpe povzroča tudi pokanje sklenine. Zobne paste vplivajo le v zelo omejenem obsegu.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close