Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Bela pikica pod jezikom

Bela pikica pod jezikom

Pozdravljeni,

bila semna ciscenju zobnih oblog.
Kamen so mi ocistili in na koncu je sledilo se peskanje.
Po koncanem posegu sem morala ustno votlino izprati z vodico ki deluje kot razkuzilo.
Po posegu sta me sicer jezik in ustna vitlina pekla, opazila pa sem prav tako pod jezikom izrastlino, ki je drugace rdece barve in jo ima vsak, pri meni pa je postala bela. Najprej je bila nabrekla in rdeca kot nekaksne drobne rdece pikice so bile na njej, danes pa je cisto bela.
Zanima me kaj bi to lahko bilo, je mozno da se mi je vnela zaradi posega? Ali tiste vodice?

Prilagam sliko.

Hvala za odgovor.

Lp

Pozdravljeni,

glede na priloženo sliko bi lahko rekla, da gre za vnetje izvodila podjezične slinavke. Če je to nastalo po zobozdravniškem posegu, je to verjetno zaradi draženja s sesalcem, zobnim tamponom, po peskanju ipd. Verjetno bo izginila v nekaj dneh; če se to ne zgodi in se tvorba poveča, potem gre verjetno za mukokelo (cisto izvodila) in bo potreben poseg odstranitve le te.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

najprej hvala za odgovor.

po posegu sem slucajno opazila, ker me je nekaj motilo in peklo pod jezikom. Imela sem tudi drobne rdece pikice, ki so ze izginile. Ostala je le se ta belkasta.
Kaksen teden nazaj tega nisem imela, tako da mislim, da se cista v enem tednu ne bi naredila ali pac?
V bistvu je ta izrastlina/bulica (ne vem kako se ji rece) prisotna ves cas, rdece barve, po posegu je postala belkasta. Ni vec tako zelo bela, je pa se in malenkost nabrekla. Na drugi strani pa je normalna (rdece barve).

Upam da ni cista 🙂

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

kot sem že napisala…stanje se očitno umirja. Očitno je šlo za vnetje oz. zaporo izvodila slinavke, ki se pokaže na tak način. Pri t.i. retencijski cisti, bi se ta povečevala in ostajala prisotna, kar se pa pri vas ne dogaja. Če oteklina vseeno ne izgine, pojdite k svojemu zobozdravniku, da preveri kaj se dogaja.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,
Pred priblizno 3 tedni se mi je na dlesni levo spodaj naredil prozoren mehurcek, ki je bil napolnjen s tekocino. Tekocina je stekla takoj ven vendar pa ta mehurcek ki je sedaj prazen in izgleda kod nekaksen “zulj” se vedno prisoten. Je nebolec in se ne veca. Obiskala sem tudi svojega zobozdravnika. Povedal mi je da ni povezano z zobom, da ne ve tocno kaj bi to bilo in da ni nic nevarnega. Meni pa se kar neda miru kaj bi to bilo..
Hvala za odgovor
Prilagam sliko.Upam da bo vidna.
Lep pozdrav
Ana
https://app.box.com/s/lstrypr3mdzfpui009taigfkuvgoox6i%5Bimg%5D%5Bimg%5D%5B/img%5D%5B/img%5D

Pozdravljeni,

slikice ne morem odpreti in zato ne morem postaviti diagnoze. V grobem pa; če je bulica bila na ustni sluznici, ustnem dnu, potem gre verjetno za vnetje izvodila slinavke, če pa je bila na dlesni, je vzrok iskati v zobu. Žal bo potreben pregled.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Joj, dodala sam se nekaj nepotrebnih crk zato vam ni odprlo povezave.
Poskusam ponovno. Danes slikano.
https://app.box.com/s/tt8qmxl8u5wndzovs0wq52j80zrbc4pg

https://app.box.com/s/fwg6aop96rqphx2m9pzmvt63fz777bft

https://app.box.com/s/lstrypr3mdzfpui009taigfkuvgoox6i

Pozdravljeni,

žal brez pregleda ne bo šlo. Potrebovala bi še klinični pregled in rtg analizo. Če pa je vaš zobozdravnik presodil, da lezija nima vzroka v zobu, potem je verjetno res tako.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

stanje se je umirilo. Ocitno je bila to posledila sesalca sline pri zobozdravniku.

Imam pa se eno vprasanje:

Ko sem si mazala to belo pikico, z gelom za celjenje ran ustne votline, sem pri tem obcutila nekaksno bulico pod jezikom tik od sprednjih zob na spodnji celjusti navzdol. Prilagam sliko, ki je simbolicna, za lazjo predstavo-kje naj bi ta bulica bila.
Bulica ni vidna ampak je samo tipna. Nekje 3-4mm. Mehkejse strukture.

Je to normalna struktura ustne votline ali je mogoce kaj drugega?
Ce dvignem jezik lezi ta bulica tik pod sprednjimi zobmi mimo dlesni navzdol.

Drugace vam ne morem opisati.

Najlepsa hvala za vas cas in prijaznost.

Lp

Pozdravljeni,

to je izvodilo podjezične slinavke; normalna morfološka struktura.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni,

najlepsa hvala za odgovor.

Torej ta premikajoca bulica v velikosti 3-4mm, ki se nahaja pod to “bradavicko” na ustnem dnu na sliki, je normalna struktura?

Tezko je opisati saj bulica ni vidna ampak samo tipna.

Hvala se enkrat za odgovor.

Seveda.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Najlepsa hvala za odgovor.
Sem se ze obremenjevala, da je kaj drugega, saj na drugi strani te bulice pod bradavicko ni.

Kaj vse najdemo 🙂

Se enkrat najlepsa hvala za odgovor in pomiritev 🙂

Lepo vas pozdravljam in vse dobro.

New Report

Close