Najdi forum

Oblika zob

Pred kratkim smo s prijatelji ugotovili, da moja oblika zob izstopa. Gre se za kanine oz. podocnike, ki imajo nenormalno izravano povrsino (niso konicaste oblike, temvec nasprotno, najbolj izravnane oblike). Ker me je seveda matralo, ali so taki od zmeraj, sem pogledala stare fotografije in ugotovila, da so taksni ze zrastli (ne gre le za obrabo). Sedaj sem postala na zobe zelo pozorno in ugotovila, da imajo skoraj vsi ljudje podocnike izrazito ali manj izrazito konicaste. Zanima me, cemu so moji zobje izrazito drugacne oblike? Vpliva oblika tudi na funkcijo?

Pozdravljeni,

svet je raznolik, ljudje smo vsak zase unikat, tako tudi vaši zobje… Govoriti o nenormalni obliki, brez pregleda je nesmisel. Obliko zob ob izrastu določa genetika, tudi nekatere bolezni… Kasneje na obliko vpliva vrsta dejavnikov; prehranjevalne navade, vrsta hrane, oblika griza oz. razporejenost zob, način grizenja, ostale navade, razvade povezane z načinom dihanja ipd.
Priporočam pregled pri zobozdravniku, ki vam bo natančneje povedal kako in kaj je z vašimi zobmi.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close