Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Položaj čeljusti

Položaj čeljusti

Pozdravljeni!
Zgornji del moje čeljusti je kar nekaj mm pred spodnjo. Prav tako so moji zobje zgornji in spodnji poševno nagnjeni navzven. Pred enim letom, ko sem bila zadnjič pri pregledu pri ortodontinji, mi je ta rekla, da se ji ne zdi preveč hudo in da bi za popravilo morala izpuliti 4 zobe, prav tako je rekla, da ne bi našla dovolj pik za brezplačno zdravljenje. Mi je pa še enkrat čisto slučajno situacijo pregledal drug ortodont, ki je bil mnenja, da puljenje 4 zob ne bi bilo potrebno. Skratka tako ali tako sem dopolnila 19let in bi morala za zdravljenje plačati. Mislim pa, da se situacija z leti poslabšuje (osnovna šola-srednja šola), ker opažam težave pri grizenju hrane oz. mletju z zadnjimi zobmi, mi nekaj “poka” na delu kjer se čeljusti povezujeta, imam pa tudi včasih težavo z izgovorjavo, katerih v osnovni šoli nikoli nisem imela. Pravtako pa me vse skupaj od izgleda do ostalih težav pošteno moti.
Se mi sploh splača obiskat ortodonta ali se naj sprijaznim s situacijo?
Najlepše hvala v naprej za vaš odgovor.

Pozdravljeni,

ob vseh težavah, ki ste jih naštela, je ortodontsko zdravljenje smiselno. Ker ste prešli starostno dobo, ko imate s strani ZZZS terapijo plačano, ste padli med samoplačnike. Čimprej si poiščite dobrega ortodonta in pričnite s terapijo. Z leti postaja ortodontsko zdravljenje zahtevnejše.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close