Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Refleks bruhanja

Refleks bruhanja

Pozdravljeni, mene pa zanima ali obstaja kakšno zdravilo proti refleksu bruhanja oziroma slabosti?
Namreč že tako imam od otroštva strah pred zobozdravniki potem pa še ta moteč dejavnik refleks. Ko sedim na stolu ne morem imeti več kot pet minut odprtih ust.
Prejšnji zobozdravnik me je zaradi tega vedno grdo gledal, ker sem neprestano zapiral usta med pregledom. Zdaj sem v iskanju novega zobozdravnika in upam, da si bom našel takšnega, ki bo razumel moj problem.
Res bi bil vesel vsakega zdravila proti temu, ker me to zelo moti, ali kaj naj storim, da ublažim slabost.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

refleks bruhanja pri saniranju zob je v veliki meri pogojen psihično. Torej bi bilo pametno najprej odpraviti strah in predsodke pred zobozdravniškimi posegi, nato pa še vse ostalo. Obstajajo sicer tudi tablete proti slabosti, vendar te verjetno v celoti ne bodo rešile omenjene težave. Prelagam, da si poiščete primernega zobozdravnika in nato z veliko mero potrpežljivosti in volje rešite težavo.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close