Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Modrostni zob, neopredeljena pacientka

Modrostni zob, neopredeljena pacientka

Pozdravljeni, imam neko malo bolj zakomplicirano situacijo in ne vem točno kako ravnati.

Imam modrostni zob zgoraj levo, ki je pričel rasti že nekje 3 leta nazaj, vendar je uspel prebiti dlesen zgolj na najbolj zunanjem delu, pa še to čisto minimalno – toliko, da sem vedela, da zob je, ni me pa motil oz. sem se morala potruditi, da sem ga sploh čutila.

Pred dvema dnevoma mi je ta zob nenadoma v celoti predrl dlesen in sedaj je krona zoba povsem zunaj. Imam pa od takrat precejšne bolečine ob premikanju čeljusti. Občutek je, kot da bi imela ves čas preveč napeto mičico, ki vodi od ušesa do čeljusti. Kot da bi imela “muskelfiber” v predelu leve bezgalke pod čeljustjo in v samem prepogibu ust.

Jem lahko normalno, dokler so koščki dovolj majhni, da mi ni potrebno odpreti ust bolj, kot do točke, ko mi “preskoči” (to preskakovanje čeljusti imam od nekdaj). Zehanje, na primer, je eden izmed bolj bolečih gibov, prav tako, če poskušam napihnici lica. Spanje, kjer imam glavo na stran, ob pravi poziciji ni nujno boleče.

Torej, bolečine imam, so neprijetne, vendar znosne.

Kljub temu, sem se odločila, da takoj obiščem zobozdravnika. Žal pa sem trenutno še brez osebnega zobozdravnika, saj se nisem prestavila k novem po tem, ko mi je potekel status študenta (moj prejšnji zobozdravnik ne sprejema drugih pacientov razen študentov).

Našla sem zobozdravnico, za katero bi se želela opredeliti, vendar je do 15.8. na dopustu, nadomeščanja nima.

Kaj je v takšnem primeru potem narediti? So opisane bolečine dovolj, da se zglasim pri dežurnem zobozdravniku v občini? Ali raje pač počakam na želeno zobozdravnico? Kot rečeno, bolečine niso neznosne in mi ni problem počakati, bolj me skrbi, da bi se lahko razvile v kaj bolj perečega, če ne grem takoj na pregled. Kako nujno je hiter pregled v takšnem primeru?

Pozdravljeni,

pregled pri zobozdravniku je obvezen. Zobozdravnik bo presodil kaj je storiti z omenjenem zobom; ga ohranjati ali ga odstraniti. Drug bolj resen problem je “preskakovanje ” čeljustnega sklepa, ki lahko vodi v dolgotrajnejše težave, če se mu ne boste posvetili. Torej, na pregled le pojdite in če se ne razvije kakšno vnetje ob izraščajočem zobu, le ta ni urgenten.

Srečno.

PS: Bolečine v čeljustnem sklepu učinkovito zdravimo lasersko (v naši ambulanti).

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close