Najdi forum

Implantat

Spoštovani!

Izgubljeni zob sem, si nadomestila z implantatom. Sedaj pa opažam če grem s prstom po implantatu neprijeten vonj. Zaradi tega sem šla nazaj na pregled, vendar mi je zagotovil da je z implantatom vse v redu (zob je tudi slikal). Tudi dlesen ni vneta. A mogoče veste zakaj takšen neprijeten vonj.

Že v naprej se zahvaljujem za odgovor!

Lep pozdrav!

Antonija M.

Pozdravljeni,

neprijeten vonj povzročajo določene anaerobne bakterije, ki živijo v parodontalnih žepih in žepih implantatov. Skrbite za izjemno higieno in hodite na preventivne kontrolne preglede k zobozdravniku, ki vam je implant vstavil, pa bo ok. Za natančno higieno vam priporočam še uporabo sonične zobne ščetke in morda lasersko čiščenje pri zobozdravniku. Več vam prek neta ne morem povedati.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Pozdravljeni.
Zlomila sem si zob. Ostala ga je polovica. Zobozdravnik ga je zaprl, a povedal, da ga bom prej ali slej izgubila, ker je zlomnjen pod dlesen proti korenini in bo začel gniti. Na dolgi rok naj bi bila rešitev implant. Ok, vse lepo in prav. Potem pa sem slišala, da z implantom ne smem na magnetno resonanco. To me je zelo šokiralo. Ta preiskava je marsikdaj zelo koristna in se mi zdi nedopustno, da zaradi enega zoba mogoče kdaj ne bom mogla ugotoviti, da imam naprimer nekje tumor. Ali je implant res ovira za magnetno, ali celo za rentgen? Če ja, kakšne so druge možnosti, da zob nadomestim, ker je dokaj opazen (štirica), se ob vsakem smehu opazi in si ne predstavljam, da bi bila brez njega.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

implantati so iz titana in ne predstavljajo kontraindikacije za MR, Rtg ipd.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close