Najdi forum

Granulom

Pozdravljeni, par dni nazaj ko sem sel na morje me je zacel boleti zob 27ka, bolel me je 2 dni, tretji dan, dan ko smo sli proti domu mi je zacela otekati leva stran, par ur kasneje ko sem prisel do zobozdravnika me je poslal slikati zob in so mi odkrili granulom, sedaj me pa zanima kako poteka to zdravljenje, kajti zob mi je zbrusil , dal notri neko vato in čez šel z eno tekočino, za katero nevem imena, naslednji termin mi ni določil kdaj naj pridem, rekel je samo, ko se bo poslabšalo da pridem, malo sem pogledal po internetu, in pravijo da je treba hodit redno do zobozdravnika in to zdravit, dobil sem tablete amoksiklav za 10 dni, vsakih 12ur eno tableto. Desno stran lica sem imel zelo vidno otečeno/zagnojeno, sedaj je manjse kakor je bilo..ce na zob pritisnem zacutim rahlo bolečino komaj oprazno, zannima me kako se to zdravi, in ce je zobar odreagiral pravilno?

Pozdravljeni,

imeli ste absces in ne granulom. Zdravljenje je bilo pravilno izvedeno, vendar še ni končano. Ko se stanje umiri, v tednu ali dveh, je potrebno pričeti z endodontskim zdravljenjem. Takrat se v pulpno komoro zapre zdravilo in vnetje tako dokončno zdravi.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

najlepša hvala!

LP

nova
Uredništvo priporoča

Pozdrav. Imam granulom na trojki. Imela sem tudi vrocino. Zob so mi odprli in pustili odprtega 8 dni. Nato zdravilo in zaprli . V istem dnevu zacelo boleti in imam spet odprto. Komaj 6.8. Imam termin. Kaj mislite da se bo zob splog lahko resil, ce je sedaj toliko casa odprt? Lahko vse to kako vpliva na srce?

Pozdravljeni,

seveda vam bodo pozdravili oboleli zob. Pri nas uveljavljena doktrina predvideva, da se pulpna komora zoba pusti odprta nekaj časa (2 tedna ali več), odvisno od primera in nato zdravi. Pri normalno delujočem imunskem sistemu in zdravem srcu ni bojazni poškodb srca.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

Hvala za odgovor. Načeloma imam zdrav imunski sistem, le na srcu im am odprto ovalno okno, katero naj ne bi potrebovalo zapiranja ali katerega koli drugega zdravljenja. Torej je skrb odveč?
Čistim si pa odprtino tako, da fiziološko ali mlačno vodo vbrizgam injekcijo, da odplakne hrano, ki je zapla not. Je to ok?

Lp

Pozdravljeni,

morda bi bilo lažje, da pred jedjo zaprete odprtino zoba z vatno krogljico in jo po jedi zopet odstranite. Sicer je ok.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close