Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Splošna stomatologija Ekstrakcija modrostnega zoba in otekla bezgavka

Ekstrakcija modrostnega zoba in otekla bezgavka

Spoštovani,
Vem, da je na to temo veliko napisanega pa vendar nisem našla odgovora na svojo težavo.

V ponedeljek so mi izpulili dva modrostnika, kar je potekalo brez zapletov. Na dan ekstrakcije sem čutila rahlo bolečino, kar je normalno. V torek zvečer pa sem začela težje požirati in čutila sem srednje močno bolečino v bezgavki pod čeljustjo. V sredo se je ta bolečina stopnjevala, zato semn obiskala svojega zobozdravnika. Slednja je potrdila da gre za vnetje dlesni ter da je to posledica ekstrakcije zoba. Glede na to, da me (zaenkrat) boli le bezgavka, me zanima ali bi bilo smisleno zdraviti z antibiotiki oz. kako naj si lajšam bolečine v bezgavki (nalgasin in caffettin ne pomagata).

Najlepša hvlala za vaš odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni,

vprašanje je primerno za našega oralnega kirurga. Če so prisotni tudi sistemski znaki; povišana tel.temperatura, potem je primerna antibiotična terapija. Sicer pa pregled v ambulanti, kjer so poseg izvajali.

Srečno.

*** dr. dent. med. *** Zobna ordinacija Prenadent *** tel. 040 934 000 www.zobozdravstvo-prenadent.si *** www.informacija.net/zobna-ordinacija

New Report

Close